месо всеки ден?

  • 1 498
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Здравейте нуждая се от савета ви днес бях на консултация и казаха че 6 месечното ми бебе има 115 хемоглобин и че трбвало ако може дори и всеки ден да и давам месни пюрета за да си го нормализира.Аз пак смятам че не трябва всеки ден месо ами да редувм жалтак  и месно пюре но вапросами е в това че ние те парва преди няколко дни се захранихме с зеленчуково и изведнаж да почна и с месно малко множко ми се вижда ,а и за жалтака ми е интересно как да започна да го давам парво по четвартинка ли и кога да го увелича постепенно че да стигнеме до цял моля помогнете,и ако знаете кои храни садаржат повече желязо ще ми баде в полза. newsm12 newsm51

# 1
  • Мнения: 5 393
115 хемоглобин е съвсем нормално, не се притеснявай.  Продължи си захранването както си го планирала и недей да бързаш с месното пюре. Нито пък да го даваш всеки ден.

# 2
  • Мнения: 94
Нашия хемоглобин на 6м беше 110. Захраних с подово пюре на 6м., каши на 7, зеленч. - 8, а месо започнах да давам чак на 9мес. Жълтък не съм давала. На 10-11м. започнах да и давам храни съдържащи в малки дози жълтък или яйце (различни тестени изделия). До сега детето ми си е добре, не е боледувало от нищо и дано да е така и за напред, така че хемоглобина си ви е нормален. Захранвай си детето както си преценила след като си е видимо в добро здраве.

# 3
  • Мнения: 2 521
И според мен хемоглобина си е добре.Давай си зеленчуковите и си продължи със захранването без пришпорване Simple Smile.Жълтък аз изобщо не съм давала-моето го намрази още като го опита.А хемоглобина му беше 106, но педи не ни каза нищо специално за това и не предписа диети.За желязо знам че съдържа спанака и елдата.

# 4
  • Мнения: 3 595
Здравей, вероятно знаеш, че захранването се препоръчва да става плавно, постепенно и да служи за запознаване с нови вкусове. В зависимост от нуждите на бебето, заместване на цяло хранене може да има след 1-2 месеца или дори след първата годинка. При по-рязко захранване е възможно рязко намаляване на количеството мляко, без детето да е готово да приема достатъчно твърда храна или недостатъчен млечен прием (около 70-80% до края на първата година, независимо от кърма, АМ или в храната).

Относно желязото при бременните жени и малките деца (доколкото знам от лекарите около себе си) долната граница за хемоглобина е 110. Друг важен момент е, че ако изобщо се касае за нисък хемоглобин, е редно да се изследва и желязото на бебето и да се провери дали действително желязото е занижено или се касае за нещо друго. За да е коректно изследването за желязо се взима венозна кръв, а при взимане на периферна кръв за изследване на хемоглобина влияние оказва, дори и това колко силно е стискано пръстчето.

При бебетата желязото най-лесно се усвоява чрез майчината кърма. Неслучайно адаптираните млека ги обогатяват с желязо, имитирайки майчиното мляко. С избора си да кърмиш, от самото раждане му осигуряваш желязо в организма, при това във възможно най-подходящия за обработка от организма му вид.

Желязото в храната съществува под две форми хемово и нехемово желязо. Най-общо казано хемоглобина се състои от хем и от глобин. Хемовото желязо се съдържа в хема на хемоглобина, а нехемовото желязо не е част от хемоглобина.
   Хемовото желязото, което е около 40% от желязото в месото, домашните птици (включително яйцата, в частност жълтъка), майчиното мляко и рибата се усвоява добре.
   Нехемовото желязото, 60% от желязото в животинските тъкани, и всичкото желязо в растенията (плодове, зеленчуци, зърнени храни и ядки) е по-слабо усвоимо.

Други храни богати на желязо са:
майчината кърма, сух боб, тиква, сладък картоф, броколи, гъби, зелените (спанак, броколи, цвекло, домати), изсушени плодове (смокини, кайсии, сини сливи, стафиди), зърнени (покълнало жито, булгур, царевично брашно, просо, кафяв ориз, трици, хляб, желязо обогатени зърнени храни), меласа, бирена мая, ядки (без фъстъци).

Витамин Ц подпомага усвояването на желязото, затова е добре да се приемат и храни богати на витамин Ц:
цитрусови плодове, ягоди, малини, боровинки, зелени зеленчуци като броколи и зеле, праскови, ябълки, банани, домати.
  
Някои от горепосочените храни, не са подходящи за бебето (съдържащите глутен например, гъбите и т.н.), можеш да ги приемаш ти самата, тъй като с кърмата детето приема желязо и вит.Ц.

# 5
  • Мнения: 11 816
Хемоглобинът на дъщеря ми в 6 м. (само на кърма) беше 100, но въпреки това захраних с месо чак към годинката! Да не говорим, че давах по два пъти в седмицата, а не всеки ден. Дотогава 80% от храната й беше кърма, стремях се аз да приемам подходящи продукти.
Не смятам, че трябва да се притесняваш!

# 6
  • Мнения: 1 085
115 е добре. Продължавай да захранваш постепенно и не се вързвай на педи. И синът ми беше с такъв хемоглобин , че даже 105 до годинката.

# 7
  • Мнения: 49
много ви благодаря успокоихте ме вече сам си наясно нямя да барзам с захранването newsm51 txtloves txtloves

Общи условия

Активация на акаунт