Колко време кърви след вадене на зъб?

  • 45 703
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте!
Може ли някой да ми каже, колко време е нормално да кърви след вадене на зъб (мъдрец - ако има някакво значение).
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 1 437
няколко часа ако не са те шили

# 2
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Аз преди 3-4 месеца ходих да ми вадят  2 мъдреца и при мен кървяха около ден - ден и половина.

# 3
Момичета, много ви благодаря за бързите отговори. На мен ми извадиха зъба днес към 11ч и още кърви леко, та затова се притесних!
Благодаря още веднъж и хубав ден   bouquet

# 4
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Няма от какво да се притесняваш,споко,нормално е!

# 5
  • София
  • Мнения: 577
От 5 до 10 минути, най-много. Ако имаш предвид, че слщнката ти е кървениста, това е резулктат на отмиване на съсирека и е нормално. Но ако кърви, устата ти се пълни с кръв, тогава не е нормално.

# 6
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Но ако кърви, устата ти се пълни с кръв, тогава не е нормално.
Глупости!Не говорим ако устата ти е пълна с кръв!

# 7
Зара, чак да се пълни с кръв не, ама самото място е в кръв и от там и склюнката ми. Не искам да ям, за да не попадне нещо там, само на течности съм, което не е толкова лошо де Wink

# 8
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Роси нормално е,все пак това е рана и няма как да не кърви Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 577
Зара, чак да се пълни с кръв не, ама самото място е в кръв и от там и склюнката ми. Не искам да ям, за да не попадне нещо там, само на течности съм, което не е толкова лошо де Wink

значи всичко е наред. Това, което виждаш е съсирека, запълнил раната. С времето той се реорганизира и протича процеса на зарастването. Няма проблем да ядеш, но не по-рано от два часа след ваденето. Предполагам са ти дали точно инструкции, но ако имаш въпроси и не що не ти е ясно, питай! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 3
момчета неска ми въдиха корен и  беше към 12 часа но сега зъба гледам още кърви като махнах марлата, сложих една нова но нормално ли е толкова много време беше ми махнат 6 долен зъб

# 11
  • Мнения: 174
Здравей, Стоиле,

Не слагай нова марля! В нея попива образуваният съсирек и само забавяш оздравителния процес. Освен това не изсмуквай от раната - също ще разрушиш коагулума. Недей и да жабуриш с нищо поне 36 часа след екстракцията - по същата причина.
До всички посетители: кървенето след изваждане на зъби е нормално само в рамките на няколко часа. Ако продължи и след това и особено ако е обилно, то има останали гранулации, хронично възпалени тъкани или кистозен сак. В такива случаи се връщате обратно при зъболекаря да изкюретира раната и нещата ще се оправят. В редки случаи има засегнат кръвоносен съд и това налага обшиване на алвеолата. Ако има общо заболяване от рода на вазопатиите, коагулопатиите (хемофилия) или недай боже, тромбоцитопения, се налага незабавна консултация с хематолог и назначаване на съответната терапия. Тогава нещата са по-сериозни, но за щастие тези заболявания са редки.

Поздрави: д-р Ралев

# 12
  • софия
  • Мнения: 2 542
Специално на мен ми кървя леко около 15-20 часа.Забраниха ми да се жабуря .

# 13
  • Мнения: 136
След изваждане на зъб / в 11 ч. преди обед / , устата ми буквално се пълни с кръв целия следобед ,цялата вечер  , до 4 ч. сутринта , когато въпреки неудобството звъннах на джипито за съвет , защото при попълването на здравната ми книжка ,  стоматоложката не си беше записала телефона . Джипито ме посъветва да сложа голям тампон / ако трябва - голяма носна кърпа / и да притискам силно и продължително време .
Пожелавам ви , когато ви се наложи  , да попадате на добри зъболекари !

# 14
  • Мнения: 64
Аз си мисля, че това е строго индивидуално. При мен, като вадиха мъдрец тече кръв около 2-3 часа.
Сред това не жабурих, но го облях с отвара от тетра. На другия ден вече си ядях спокойно  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт