Сърцебиене при бременност. Пишете, моля Ви!

  • 2 193
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте! В 6-я мес съм но имам страшно сърцебиене, от там затопляне на цялото тяло, не мога да си поема въздух, все едно че се задушавам.  Страх ме е и за мене и за бебето Sad Отделно дланите са ми мн червени и топли, АГ каза, че сигурно било защото е мн задушно.? Дали да не ида на кардиолог? Няма да мога да издържа лятото, то още сега не излизам защото ми е задушно и се получава описаното по-горе Sad Може ли да ме посъветвате какво да правя? Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
За твое успокоение може да отидеш на кардиолог.Аз също съм имала подобни моменти,но сякаш не съм се шашкала толкоз,че да отида на лекар за това newsm78

# 2
  • Мнения: 801
Сърцето ти бие за двама и се усеща по- силно от нормално. С напредване на бремеността, за органите ти ще има все по- малко място, дишането ще е още по- трудно. В 9 месец, когато детето слезе надолу ще ти олекне малко, но тогава пък може да имаш късмета с другите нормални ефекти на бремеността (пикочен мехур, събиране на вода, запек и т.н.).
Малко ти остава, ще издържиш. Опитай упражнения за дишане и аутогенен тренинг, ще бъдат полезни на теб и на детето. Плуването с потопена глава също не би ви навредило.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
...Плуването с потопена глава също не би ви навредило...

Защо точно плуване с потопена глава ?

# 4
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз си норализирах пулса като поемах дълбоко въздух и задържах.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 575
И аз имах. Оказа се, че имам шум на сърцето, намериха го при ехокардиография. Ама като родих и проблемите продължиха, чоплейки оттук-оттам, стигнах до ендокринолог, където намирайкли проблема и след адекватно лечение, нещата се нормализираха.
Иди на кардиолог за ехо и на ендокринолог.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
И аз имам тези дни сърцебиене  Confused

# 7
  • Мнения: 342
Аз си норализирах пулса като поемах дълбоко въздух и задържах.
Това звучи интерсно и може да го пробвам.
Аз също съм със сърцебиене и пулса ми е винаги над 100. Доки каза,че често се случва при бременни и ако не ми пречи особено да не предпремам кардиологични мерки.

# 8
  • Мнения: 3 929
Аз получавам сърцебиене и сега понякога, както и по време на бременността. Когато го усетя, натискам очния нерв върху клепача - затваряш едното око и натискаш окото върху клепача. Ако не стане отраз, пробваш пак или на другото око. Слагам и един валидол под езика и лягам, но не в легнало положение, а в полуседнало, като слагам висока възглавница под гърба.
Имам проблеми още от бебе и това са единствените начини, с които спирам сърцебиенето. Понякога не успявам веднага и затова гледам да запазя самообладание и да се успокоя.

Общи условия

Активация на акаунт