Кърмим се на час и половина - два

  • 732
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 113
Здравейте, Мами!

Бебчо е на 23 дни. Искам да го кърмя и засега успявам (с първото дете след месец кърмата ми спря от раз). Но вечер ми е много трудно защото се кърмим на час и половина, понякога по 5-10 мин само, понякога по 20-30 мин. Не мога да спя изобщо. Не сме ходили още на консултация и нямам идея дали е наддал. Иначе цапа почти 5 памперса на ден. Като два може би са с по-малко аки по тях. бебо заспива на гърдата обикновено кърмя по 10 мин от всяка. не се оригваме защото спи. връща често.
нормално ли е - извинете за липсата на пунктоация - на с една ръка се люшкаме

# 1
  • Мнения: 51
Ох,милата,знам какво е постоянното люлеене. Според мен недей да го храниш толкова често вкарай го в режим поне на 3 часа за сега. Всяка майка си знае най0добре и ти ще си решиш, но аз бях на режим през цялото време. Това не означава, че е спала  през времето в което не цука. Храниш я в 6ч. след това ако плаче я гушкаш, пееш й, и други подобни работи. В 9ч пак я накърми и т.н. Може да пробваш да й даваш и вода, въпреки, че много бебета не искат, дори и моето. Знам, че в началото ще ти е много трудно но не се отказвай. Бебчо е още малък и има нужда от грижи. Има мнение, че е хубаво да храниш детето и на поискване, както правиш ти, но всеки сам си решава. И с двата варианта съм съгласна, но за мен беше по - добре да си е на режим. Сега Маги е на 6 месеца и сме още на кърма, но вече през 3,5ч. Успех и не се отчайвай.

# 2
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 310
Здравей!
Бебчето ти е много малко още и според мен е нормално да иска да суче често.При нас първите три месеца ми бяха въртележка голяма....
Не съм съгласна с горното мнение да минавате на режим от три часа, защото така може да ти намалее кърмата (няма да се стимулират гърдите с такъв режим), а ти не искаш това.
Другото, което мога да те посъветвам е бебето да ти изсуква докрай едната гърда и после предлагай другата, понеже така вероятно суче само първото мляко, което е малко по-рядко, а задното е по-хранително.
За да си почиваш, пробвай да кърмиш в легнало положение.
Успех и нека и другите мами се изкажат със съвети.

# 3
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 310
И ако те притеснява по някакъв начин състоянието на бебчето го заведи на лекар,ако пък много спи, знам ли да не би да има жълтеница, така със жълтеницата моето спеше по много. Вода няма нужда да даваш, само ще му пълниш малкото стомахче.
До 40 дни бебетата се водят новородени и имаш право да го заведеш в родилното да го видят.
Само не се отказвай от кърменето - това е най-доброто за него Simple Smile

# 4
  • Мнения: 10 965
Nevinna, нищо му няма на интервала от 1.5-2 часа, идеален е за толкова малки бебета.
Има време да почне да прави и по-големи паузи.
Освен нааканите памперси са важни и напишканите - така ще разбереш дали му стига и без кантар - а като те чета, мисля, че сте си съвсем добре. Скоро ще можеш да видиш и теглото и ще се притесняваш по-малко.
Няма нужда да сменяш гърдата на 10 мин, нека си доизсуче първата, а на втората го остави да си спи Simple Smile
За липсата на сън - ами ужас е първите месеци, да... Научи се да кърмиш легнала, щото иначе трудно се оцелява.
И спокойно! Ако продължаваш в същия дух, няма ама никакъв шанс да ти спре кърмата толкова рано.

# 5
  • Мнения: 55
Не поддържам мнението на Мама Веси,защото по тази схема на три часа първия месец качихме само 150 гр. Sad.След консултация с педиатър защитаващ кърменето се започна едно цоцкане по 14 часа на ден.Не искам да те плаша,ама и ние бяхме така на 1.30-2 часа,включително и нощем.Денем спях с детето,бях зарязала цялата къщна работа.Вече е друго вечер става само 2 пъти,но през деня, ако сме в къщи пак си цоцкаме на 2 часа.
Потърпи малко всичко ще се промени с времето.
 Hug

# 6
  • Мнения: 134
И ние бяхме така. Имало е моменти когато съм си мислела че бъркам с това кърмене на поискване, но нещата се регулираха първо започна да прескача едно хранене през нощта и така докато започна да спи по шест часа.Така че търпението ми се възнагради вече е в четвъртия спи от девет до шест, дори от няколко дни мина на режим от три часа през деня. Според мен си заслужава да не спим месец два. Виждам огромна разлика между двете деца първото беше на режим за два месеца повече не можах да го кърмя "нямах кърма" , сега с второто не допуснах тази грешка и благодарение на информацията от форума се кърмим доста успешно. Желая ти успех със кърменето, и не подценявай майчиния инстинкт Wink

# 7
  • Мнения: 2 980
Ох горката мама! И аз преди два месеца плаках тука на същата тема, ужас беше. При нас нещата се регулираха от раз в края на втория месец. Сега през деня пак яде често-често, но нощем спи по 3-4 часа минимум, понякога и по 5. Още е съвсем малко бебчето ти, не е успяло да си изгради режим. Имай вяра, ще влязат нещата в релси.

А и точно в момента може да минавате през криза на растежа (към 3-тата седмица обикновено) и в такъв момент е много важно бебето да яде колкото и когато си поиска, за да се образува достатъчно мляко за порасналите му нужди.

Няма да е безкраен този период, спокойно. Ако имаш кой да ти помага, възползвай се максимално. Ако може поискай от таткото да става нощем, да сменя памперса и да ти носи бебето за кърмене, за да не се будиш напълно всеки път (поне за няколко нощи, да си починеш малко). Спи през деня с бебето, за да си възстановяваш силите.

# 8
  • Мнения: 113
Благодарности и прегръдки за всички включили се с постове съпричастни мами Simple Smile
Засега ще продължа да кърмя сна поискване. За съжаление помощ в домакинството нямам. А имам и син на 11 год. Каквото и да е затова сме мами, защото можем да издържим на всичко.

# 9
  • Мнения: 175
Благодарности и прегръдки за всички включили се с постове съпричастни мами Simple Smile
Засега ще продължа да кърмя сна поискване. За съжаление помощ в домакинството нямам. А имам и син на 11 год. Каквото и да е затова сме мами, защото можем да издържим на всичко.
newsm79 newsm28 1ironing wash hang newsm71  food002 newsm75
 newsm51 за всички сами мами

# 10
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
За толкова малко бебе е нормално да суче на толкова често. Четох, че на тази възраст не бива да се прави пауза, по-голяма от 2-2,5 ч. В никакъв случай не се опитвай да налагаш 3 часови паузи, само ще изнервиш бебето, себе си също, и много вероятно да не наддаде достатъчно. От опит ти го казвам! Кърми си на поискване, щом детето има нужда, не трябва да го ограничаваш.

# 11
  • Мнения: 2 980
За съжаление помощ в домакинството нямам. А имам и син на 11 год.

Малеее... Ти си герой просто.
Много прегръдки и дано скоро започне  да спи по повече бебчо!

Общи условия

Активация на акаунт