себореен дерматит

  • 9 895
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 129
С какво къпете бебетата си, които имат себореен дерматит? Аз пробвах едно -две неща на Мустела, но пак му се влоши. Ако го къпя само с вода е добре, но ми се иска и с някакъв сапун или нещо такова да използвам поне 1-2 пъти седмично. Някакви идеи?

# 1
  • Мнения: 1 085
С какво къпете бебетата си, които имат себореен дерматит? Аз пробвах едно -две неща на Мустела, но пак му се влоши. Ако го къпя само с вода е добре, но ми се иска и с някакъв сапун или нещо такова да използвам поне 1-2 пъти седмично. Някакви идеи?

Linola Fett - масло за баня, немско е и е по - добро от това на Мустела:
http://www.chimtrade-komet.com/linola_MASLO.htm

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
А дерма

# 3
  • Мнения: 766
Линола фет
И мазане с Натхерцен на ДР. Тайс всеки ден
но питай и лекар - дерматолог за предпочитане
 Peace

# 4
  • Мнения: 129
Анели, с какво точно но А-дерма?

# 5
  • Мнения: 162
Моята дъщеря имаше такъв дерматит. Алерголожката каза до шестия месец бебето да се къпе само с вода и никакви препарати. След шестия месец ползвах Клоран. Сама виждаш, че като го къпеш само с вода е добре? Защо са ти препарати?

# 6
  • София
  • Мнения: 1 603
http://www.framar.bg/%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0-%D1%8 … -pid30062136.html  - А дермата е това
себа мед също са хубави и подходящи.

# 7
  • Мнения: 6 274
А на лекар ходи ли?
Той какво ти каза?
Щом се влошава, защо го къпеш с това и онова?
Все пак това си е вид заболяване и не бива да експериментираш с детето дали, и от какво ще се влоши.
Не си позволявам да давам съвет за лекарства, защото нямам идея колко точно е малко бебето ти, но ще ти кажа какво бяха изписали на нас.
Защото всичките тези козметични препарати, които мамите преди мен са изброили, са "хубави, но не лечебни", както тогава ми каза нашата лекарка.
Тя ни предписа "Певизон" (знам, че е кортикостероиден препарат, но не можех да експериментирам с детето дали ще му мине или не), с който да се мажем след баня.
А по време на самото къпане, във водата се слага едно масло или по-точно олио, което също е лечебно, както и калиев перманганат.
Бебето ми се оправи за 2 седмици и досега не сме имали повече проблеми с това.
Така че, моят съвет е - отиди на лекар и никакви козметики.

# 8
  • Мнения: 1 085
То пък Певизон е много лечебен. Това е кортикостероид, подтиска, но не лекува.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Сама виждаш, че като го къпеш само с вода е добре? Защо са ти препарати?
И си зададох същия въпрос...
Изчакай да се излекува детето и тогава го къпи с някакви измиващи средства.

# 10
  • Мнения: 129
Да, ходих на лекар-каза да го мажа с hydrocortisone , след това с Eucerin и отгоре с чист вазелин. А иначе да го къпя със сапун Dove.  Shockedтова за сапуна хич не ми хареса, все пак пробвах но беше ужасно и го спрях. И така реших само с вода да го къпя, а за главата съм си поръчала шампоана на Себамед. Педи каза че до 6 месец трябва да му се оправи, дано Praynig
Мерси за отговорите, ще имам в предвид за по-нататък.
И все пак май ще го заведа пак да и кажа че е било добре ама пак се е влошило, да видим какво ще каже newsm78. Много ми се иска да отида на дерматолог ама къде такъв късмет Sad

# 11
  • Мнения: 1 085
Заведи детето на дерматолог, очевидно педиатърът ти не може да се справи. Колкото повече време минава, толкова по - лошо.

# 12
  • Мнения: 178
Малкия също беше със себореен дерматит от 2-3месечна възраст.След като пробвахме какви ли не шампоани,накрая след посещение при дерматолог,лекарката ми препоръча да го къпя само със сапуна на -А-дерма и след баня-Еудермол (не си спомням кой номер беше).Колкото и скептично да бях настроена,след около две седмици телцето му се изчисти и оттогава не сме имали проблеми с кожата му.Сега също го къпя с този сапун,но вече не мажа с нищо след баня.Дано бързо се оправи твоето детенце.

# 13
  • Мнения: 753
А защо не пробваш да го заведеш на хомеопат?Вместо да си го носи цял живот да го излекува.Детето на сестра ми до 3год беше с тази диагноза, заведе го на хомеопат и от 1год вече няма нищо.

# 14
  • Мнения: 133
Ползвам на А-дерма душ-гел и шампоан  Peace

Общи условия

Активация на акаунт