Споделете... Как е след бабите?

  • 1 633
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 186
Мамчета помагайте, че вчера бях на ръба да пребия дъщеря си. Бях писала една тема за това, че няма кой да ми гледа детето през август. Е не е съвсем така но като ви разкажа ще ме разберете. Свекърва ми си е в къщи но тя гледаше "нейното внуче" и на мен съвсем не ми се щеше и Нели да е там защото двете като се съберат става лудница, а и племенницата е по-голяма (7) и моята глупи простотия след простотия попива. След което естествено я ремонтирам основно.  EmbarassedТа тъй до тук устискахме някак но тази последна седмица преди отпуската наистина нямаше кой да я гледа и аз се съгласих да я оставим при баба и. Вчера цял ден не излезли на вън, чак вечерта като се прибрахме с мъжа ми те тръгнали на разходка. Ние искахме някъде да излезем заедно тримата, а това лайно като се разпищя като взе да се тръшка защото искала да седи  с баба си Twisted Evil. И естествено защото всичко и се разрешава... #2gunfire Дори цигарки пушила с братовчетка и  smile3511. И това ми се сервира като нещо съвсем нормално даже трябваше да се гордея. Направо ще полудея едва се сдържам #Cussing out #Cussing out #Cussing out . Предишния път децата искали бира и  им отворили едно шише , а те естествено си го изпили. Да не говоря и, че дъщеря ми вчера крещя на баща си, а е все пак само на 3. Дано имам сили да издържа. Та тъй след наща баба и дядо настават големите ремонти.

# 1
  • Мнения: X
При нас след бабите е кошмар - а те я взимат само за по една, две вечери през уикенда. Просто те винаги глезят децата и после детето се опитва и вкъщи да се държи по същия начин. На втория ден вече си е същата, но когато я върнат е страшно. За съжаление не мисля, че има управия от това положение ooooh!

# 2
  • Мнения: 1 250
На бялата стена в кухнята, зад календара с големи червени цифри е написана датата, на която с тати си обещахме ДА НЕ ОСТАВЯМА НИКОГА ПОВЕЧЕ децата при баба. Ссоро ще стане 1 година.

Оплаквания освен умора нямам.

# 3
  • Мнения: 186
На бялата стена в кухнята, зад календара с големи червени цифри е написана датата, на която с тати си обещахме ДА НЕ ОСТАВЯМА НИКОГА ПОВЕЧЕ децата при баба. Ссоро ще стане 1 година.

Оплаквания освен умора нямам.

newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 Е това много ми хареса. И ние до там ще стигнем усещам.

# 4
  • Мнения: 2 792
  Ами аз никога не бях ги оставяла, до миналата година. Сега се случва, да ги оставям за събота и неделя, от време на време, при свекърва ми, но те вече са дресирани и дисциплинирани и вредите, причинени от общуването се оправят за 2-3 дни.
 Майка ми и 2 часа да седи с тях й е много и хич не се натиска, не че я карам де, така че тя не им се отразява никак.
 Но бира на деца  Shocked

# 5
  • Мнения: 1 250
Датата я написахме, след като един ден синът ми на 9 годинки ми се обади по телефона, че сестра му (на 2 годинки) тръгнала да пипа контакта и не го слушала да не прави това, докато бабата отишла на пазар. Точно в този момент се прибра бабата и по телефона се чу как му се кара, че ни звъни...

Не споменавам случаите, в които оставя дете на 2 години само на балкона и други подобни историйки.

Свекърва ми - веднъж го изведе на разходка, като беше на 2 годинки. Тръгнаха в 6ч и се прибраха в 10ч вечерта! Няма телефон, няма нищо. Детето после ми каза, че били на гости на някаква приятелка. Имало е случаи, в които да оставя детето, защото кашля, тя да извика нейна приятелка докторка, да купи сироп за кашлица, да даде на детето и да ми каже "не съм давала". Детето понеже е добричко, си ми каза кога и колко е пило от сиропчето. Думите ми, че така е възможно да отровим детето, защото и аз може да му дам от този сироп без да знам че е давала, не я трогнаха никак.

Просто и двете мислят за себе си, за това какво ще говоря аз и съседите (аз със съседите не говоря просто така на приказки - кога остава време).

Е, ще издам една малка тайна - сега лятото, децата ги гледа кака Дани - детегледачката. Първата, която прави това което и кажа, и не ме лъже (не съм я хванала досега, и винаги като има проблем ми звъни). Децата много я обичат. Тя прибира и баткото от училище и ги гледа като са болни.

Обаче изниква проблем - майка ми се пенсионира, и трябва да я спра някак да не досажда в къщи и да не се меси. Помагайте с някаква работа за пенсионерка, но за детегледачка не става, поне според мен. Просто да я държа далеч от къщи.

# 6
  • Мнения: 673
не знам с какъв акъл са бабата и дядото, но явно не може да се доверяваш на тях. Аз не бих си оставяла с такива детето. На 3 години цигари и половинка бира  Shocked

# 7
  • Мнения: 186

 Но бира на деца  Shocked
Цитат
А за цигарите...... Или вече нямаш думи

# 8
  • Мнения: 186
Датата я написахме, след като един ден синът ми на 9 годинки ми се обади по телефона, че сестра му (на 2 годинки) тръгнала да пипа контакта и не го слушала да не прави това, докато бабата отишла на пазар. Точно в този момент се прибра бабата и по телефона се чу как му се кара, че ни звъни...

Не споменавам случаите, в които оставя дете на 2 години само на балкона и други подобни историйки.

Свекърва ми - веднъж го изведе на разходка, като беше на 2 годинки. Тръгнаха в 6ч и се прибраха в 10ч вечерта! Няма телефон, няма нищо. Детето после ми каза, че били на гости на някаква приятелка. Имало е случаи, в които да оставя детето, защото кашля, тя да извика нейна приятелка докторка, да купи сироп за кашлица, да даде на детето и да ми каже "не съм давала". Детето понеже е добричко, си ми каза кога и колко е пило от сиропчето. Думите ми, че така е възможно да отровим детето, защото и аз може да му дам от този сироп без да знам че е давала, не я трогнаха никак.

Просто и двете мислят за себе си, за това какво ще говоря аз и съседите (аз със съседите не говоря просто така на приказки - кога остава време).

Е, ще издам една малка тайна - сега лятото, децата ги гледа кака Дани - детегледачката. Първата, която прави това което и кажа, и не ме лъже (не съм я хванала досега, и винаги като има проблем ми звъни). Децата много я обичат. Тя прибира и баткото от училище и ги гледа като са болни.

Обаче изниква проблем - майка ми се пенсионира, и трябва да я спра някак да не досажда в къщи и да не се меси. Помагайте с някаква работа за пенсионерка, но за детегледачка не става, поне според мен. Просто да я държа далеч от къщи.
Ако имате село и купи коза. Мама така ме оттърва от баба ми. Първата година и беше терсене но сега не  ще и да чуе да се прибира в София. Лошото е, че и ние все трябва да ходим.
Друг вариант не се сещам за сега но обещавам ако излезе нещо да пиша.  bouquet

# 9
  • Мнения: 214
И нашта баба(майка ми) си мисли че ако не огажда и не лигави децата те няма да я обичат и няма да искат да ходат.Немога да и обясна че това е пълна глупост и така само им вреди.Голямите вече се научиха че правилата важат навсякъде с малки изключения.При баба закуската е в кревата но в къщи НЕ,ако неискаш това да ядеш ще ти направа друго но в къщи такива няма,каквото сам направила това.
Най-трудно е с малката,гония с яденето,седи с нея в тоалетната,копува и каквото си пожелае и още куп неща просто я лигави невероятно.
Оправия няма а немога да спра да ги пускам и без това ходат само през ваканцийте за по седмица.

# 10
  • Мнения: 186
Боже защо майка ми не си е тук. Тя също и угажда но се знае границата. При нужса  smile3513 box. Но уви рисковете на професията. Въпреки, че сега и тя като си дойде в България първите няколко дена малката ни се качва на главата. но след това нещата се оправят.

# 11
  • Мнения: 2 792

 Но бира на деца  Shocked
Цитат
А за цигарите...... Или вече нямаш думи
Ами аз си мислех, че става дума за пушене на цигари, на игра Embarassed, някакви клечици или солетки, че аз и това не давам да правят мойте, за истинки цигари ми беше слаба фантазията да се сетя. С две думи, нямам думи Shocked Shocked Shocked

# 12
  • Мнения: 186

 Но бира на деца  Shocked
Цитат
А за цигарите...... Или вече нямаш думи
Ами аз си мислех, че става дума за пушене на цигари, на игра Embarassed, някакви клечици или солетки, че аз и това не давам да правят мойте, за истинки цигари ми беше слаба фантазията да се сетя. С две думи, нямам думи Shocked Shocked Shocked
Убих ли всичко детско в теб..... Аз на мойта също не и разрешавам. Няколко пъти е опитвала със солети да ми се прави, че пуши и то след посещение при тях но бързо се отказа. Ама братовчетка и като е лайно безподобно и лигаво на нея примерно и се кефят как държи цигара как майсторски си дърпа. Ама то много баби келаво бебе - старите хора са си прави.

# 13
  • Мнения: 857
Наистина ли са пушили цигари. Shocked

# 14
  • Мнения: 1 250
Да не би да приема играта като истина?
Може би са цигарени дъвки - да отхапват докато свършат.... и тя да го приема за истинско пушене.

Защото ако наистина пушат цигари... 
Е, ако сте ги оставили от немай къде - споко, колко циганета пушат редовно и са здрави. Ама ограничи до минимум това "немай къде", за да не пробват и някоя трева...

И аз със солети не давам, но в къщи никой не пуши.

Общи условия

Активация на акаунт