Цитонамазка PAP III

  • 1 896
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 444
Здравейте, майчета! Цитонамазката ми след раждането е PAP III. Имам леко видоизменени клетки и препоръчват профилактика след 3 месеца. аз обаче съм много притеснена и се чудя дали не трябва още сега да си направя други изследвания?! отделно от раждането съм си лепнала една дузина гъбички, бактерии, имам възпаление. Още не ми се е възстановил цикъла, ако това има значение. Ако има някоя майка с такъв резултат от цитонамазка, ще се радвам да сподели опита си!   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 12 550
Здравейте, майчета! Цитонамазката ми след раждането е PAP III. Имам леко видоизменени клетки и препоръчват профилактика след 3 месеца. аз обаче съм много притеснена и се чудя дали не трябва още сега да си направя други изследвания?! отделно от раждането съм си лепнала една дузина гъбички, бактерии, имам възпаление. Още не ми се е възстановил цикъла, ако това има значение. Ако има някоя майка с такъв резултат от цитонамазка, ще се радвам да сподели опита си!   bouquet

Ето тук  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=388104.0  ще намериш много информация.

# 2
  • Мнения: 466
На мен докторът, който ми води раждането, изрично ми каза, че за цитонамазка трябва да отида след като ми се възстанови цикъла и то най-добре след поне 2-рия цикъл, за да се нормализирали хормоните. Хормоните влияят върху резултата от цитонамазката.

Така че, най-вероятно си избързала!

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Моят лекар ми каза да правя цитонамазка след два -три нормални цикъла.Преди това резултати са колебливи и неточни.

# 4
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
На мен доктора ми каза 6м след раждането да отида за цитонамаска.

# 5
  • Мнения: 805
Точно 6 седмици след раждането т.е. като спря кървенето ми взеха цитонамазка.
Всичко беше ок.
Моя приятелка имаше лоши резултати като бременна и след раждането й направиха операция.
Не е приятно, но щом се налага изследвай се!

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
А на мен  ми казаха да си направя цитонамазка половин година поне след раждането  newsm78 Разни доктори , разни съвети  Wink

# 7
  • Мнения: 1 046
Категорично си направи още едни изследвания в друга лаборатория, както и потърси мнението на още един лекар, трябва или не сега или по-късно да се направи цитото. Шансът да са ти объркани изследванията за нещастие не е малък.

# 8
  • Мнения: 444
Изрично ме попитаха дали ми е възстановен цикъла и добавиха да ида на есен за нова цитонамазка. Дано е в това проблема  Praynig

# 9
  • Мнения: 179
Колко време след раждането си направи цитонамазка?На колпоскоп гледаха ли те?Раничка имаш ли?Преди да правиш други изследвания трябва да лекуваш възпалението и другите проблеми.От възпаление може и да даде този резултат.Лекуваи се и след лечението отново на цито и си искай колпоскопия задължително.
Успех и не се притеснявай.

# 10
  • Мнения: 444
Нямам ранички. Цитонамазката я направих 50 дни след раждането. В момента лекувам възпалението, гъбички и т.н. Ще мине малко повече от месец преди да приключа с лечението. Ще видим дали и цикъла ми ще се възстанови до тогава. Много фактори явно оказват влияние, дано се размине тревогата  ooooh!

# 11
  • Мнения: 239
Здарвей.Изчакай да ти мине лечението за гъбичките и възпалението и се консултирай с гинеколог пак.На мен преди 10 години така ми излезе ПАП 3 и имах раничка ,и гъбички ,и възпаление.Непременно трябва да отидеш на колпоскопия.Ако искаш координати на доктор мога да ти дам-пиши ми на лични.

Общи условия

Активация на акаунт