До каква възраст адаптирано мляко за вечеря?

  • 1 114
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
До каква възраст давахте адаптирано мляко за вечеря на децата си?Чудя се от кога да почна да и давам от нащто ядене за вечеря, има ли някаква подходяща възраст за това или детето само си показава?

# 1
  • Мнения: 6 315
Още е на ад. мляко за вечеря и после с нас хапва хляб, бисквити или плод. Мисля да не му го спирам докато сам не се откаже, дори и на 3 годинки да стане.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Още е на ад. мляко за вечеря и после с нас хапва хляб, бисквити или плод. Мисля да не му го спирам докато сам не се откаже, дори и на 3 годинки да стане.

Какво мляко даваш,това което си е до година ли? Защото знам,че има някакви(май частично адаптирани),за след годинка? Александър категорично отказва и да близне кисело мляко,ако не е леко подсладено,но сладки неща не искам да му давам много.

# 3
  • Мнения: 6 315
Давам млякото Нестле Джуниър. То е частично адаптирано, но съдържа необходимите витамини и микроелементи Simple Smile.

Йоан прояде кисело мляко на морето. Там отказа каквито и да било манджи и когато закусвахме пробвахме да му дадем кисело мляко (което си беше леко кисело наистина) и му хареса - без бисквити или плод върте. Много ме изненада...

# 4
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
И аз давам още Нестле джуниър. Засега ще караме така, пък когато тя реши, ще хапва с нас на масата Wink

# 5
  • Мнения: 179
Алекс е на 11 месеца и от месец си имаме проблеми с вечерното хранене с адаптирано мляко. Понякога пие, понякога така извръща глава и не иска и да чуе за него. Вече започнах да се притеснявам, защото ми се събужда в 1 часа през нощта и е гладен, та някои нощи се хранихме и в 3 часа. Преди два дена реших да опитам да му дам кисело мляко за вечеря, леко подсладено. Останах приятно изненадана - изпива по 250 мл.! Hug Иначе до сега е ял няколко пъти кисело мляко само за закуска - с бисквитки, и не в такова количество.
Така, че моето мнение е, че докато детето ти си приема с охота адаптираното мляко можеш да си му го даваш. Освен ако не е свързано с финансите.  Wink  Peace Казват, че днешното кисело мляко нямало нищо общо с това от едно време! newsm78, а адаптираното било пригодено за дечица, ама кой знае - в днешния свят на химии кое е истинско, и кое - не!  #Crazy

# 6
  • Мнения: 3 153
Аз му давам през вечер ад. мляко за вечеря, когато не е мляко е супа със сухар. Когато ще яде мляко вечерта му давам попара за закуска, а когат ще е вечер на супа, закусва бисквити с мляко. Така всеки ден консумира достатъчно мляко.
Иначе той ОБОЖАВА кисело мляко, само като види и настръхва от кеф Crazy Яде го чисто-без захар или някакви посладители, ей така-от кофичката с лъжицата:)

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 563
на единадесет месеца сутрин и вечер давам Фризо 2, само млякото, 220 мл. С бисквита не го харесва и килсело мляко също не ще.

# 8
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Моя изкара до година и половина, просто друго не искаше. дори и сега не вечеря манджа, не иска, шишето, но с обикновено прясно мляко.
И нощно време продължава да пие Twisted Evil

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Ами според мен самото дете си показва. Докато не му омръзне. Наща хубавица престана да пие вечер адаптирано към 11 месец. Как ли не и го предлагах - с бисквита, с бишкота. Не! Тогава минахме на кисело мляко с бисквитка. Разнообразявах със супа или картофено пюре. Така до 1 год. От тогава до сега вечер яде някаква лека манджичка за вечеря.

# 10
  • Мнения: X
Ния е на кисело мляко с бисквити - умира си за него. В 19:30 давам вечеря, в 20:30 я мия и я слагам да спи, като преди това и предлагам бутилка с мляко - е никога не ми го е отказвала, колкото и добре да се е нахранила на вечеря, просто си го обича и заспива чудесно, след като го изпие - до когато иска, до тогава, ако ще и на 20 години да е. Какво толкова - ако на мен ми е кеф да пия чаша мляко преди сън, да си го спирам ли, защото съм на 25г.  Flutter

# 11
  • Мнения: 698
Борис сам се отказа от млякото за вечеря, когато стана на около годинка. След това известно време ядеше супа, ама и тя му писна.  Rolling Eyes  Laughing Сега хапва кисело мляко с бисквитки и му е голям фен.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт