Оплесках нещата с гърнето,дайте съвет.

  • 1 679
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 005
Ето ситуацията:
Габи е на 1г10м.Исках да опитам вече с гърнето,досега никога не сме опитвали,но в жегите с памперс се притеснявам да я оставя.От около 3 месеца нощем не пишка,буди се със сух памперс.През деня винаги е с памперс,но когато започне да пишка,ми казва: "Габито пикай",без да съм я учила.Купих гърне преди 2 месеца,оставих го настрани за да свикне с него,без да го натрапвам.Няколко пъти е сядала на него с дрехите,като на игра.Слага куклите там да пишкат,знае за какво е,виждала е батко си да го ползва и т.н.Преди три дни почнах да я оставям по голо дупе вкъщи,нито веднъж не се напика,но и като седне на гърнето не пишка.Накрая аз се притеснявам,че не пишка,слагам памперс и така,седнала на гърнето с него се изпишква.Обясних й спокойно какво очаквам от нея,без да я притискам.Вчера се изпишка в гърнето,но се уплаши от шума и от видяното като че ли и се разстрои,успокоих я и реших да спра до тук с опитите.Но тя започна сама,всеки път като й се пишка,да вика"Гърненцето",проплаквайки,но има някакъв страх в нея да се изпишка.И върхът беше снощи,когато до 1ч. през нощта не можа да заспи и плака,защото й се пишкаше,а се стискаше,като постоянно казваше"Гърненцето",а като я сложех,нищо не правеше.Днес сутринта се повтори същото,с рев,но не издържа накрая и се изпишка в памперса(аз още вчера й го сложих и не съм го сваляла,обяснявайки да пишка спокойно в памперса и да остави гърненцето).И днес и за акото се стискаше много време.
Какво да правя?Явно е притеснена,не е готова,а не иска да ме разочарова ли,не знам и аз.
Сега стана така,че аз й викам"пишкай в памперса спокойно",а тя ми вика"Гърненцето".
Наистина не знам как да действам,дайте ми съвет и ме извинете за дългото обяснение,но исках да е ясно.

# 1
  • Мнения: 605
Единственото, за което се сещам е да пробваш в тоалетната.
Първо ти да седнеш на тоалетната чиния, а тя да гледа, после тя като мама  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 6 438
Единственото, за което се сещам е да пробваш в тоалетната.
Първо ти да седнеш на тоалетната чиния, а тя да гледа, после тя като мама  Simple Smile
Да и на мен.

Да не би да не и е удобно гърнето?Да я прищипва някъде,да и е студено?

# 3
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Според мен продължавай да я слагаш на гърнето и сядай при нея,говори за други неща за да се отпусне и да си свърши работата там.
Другият вариант за мен е да скриеш гърнето за около 2-3 седмици и после пак да я пробваш.

Патето е права-гърнето трябва да и е удобно,сухо,когато сяда на него и да е леко затоплено по възможност.

# 4
  • Мнения: 2 005
Тя винаги е с мен в тоалетната и знае нагледно,как стават нещата  Laughing
Гърнето е удобно,според мен,винаги е сухо,а в тези горещини,мисля че няма нужда да е затоплено.И винаги има книжки до него,аз всеки път съм до нея,четем книжките,говорим и т.н.
Май засега клоня повече към варианта да спра за 2-3 седмици с опитите.
Притеснявам се обаче,защото миналото лято си докарахме инфекция от запарването на памперса.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 634
Ах , на каква тема попаднах! Simple Smile

Здравейте на всички!   Hug

dunaika
Много отдавна беше това с гърнето при сина ми, но не се сдържам да Ви споделя опита си: Купувам гърне - едно такова с облегалка , удобно, красиво, на Чико /е, преди толкова си години нямаше голям избор/ и - никакъв интерес! Рев, та рев! Брейй,.. в чудо се видях!
Тогава прочетох в една от дебелите книги, че "детето може да не харесва гърнето, и най-добре е да го изберете заедно".
А сега!?..  
Грабвам детето под мишница и хайде в първия магазин за пластмаси. И гледам - едно "пеещо" гърненце! И продавачката като натисна копчето - една музика като се разнася,.. Моя син направо си гушна музикалната придобивка! Купихме и това гърне!
И познайте какъв беше резултата: седи си детето на гърнето ЧИко /което аз бях купила/ , до него - "музикалното" , което той си избра Simple Smile и на което постоянно натискаше копчето да свири!  И всичко вече беше ОК , макар и с две гърнета! Simple Smile

Успех момичета!   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 085
Прекрати опитите засега, явно още не и е дошло времето. Не е хубаво да се форсират децата, защото по - късно това създава проблеми. След няколко месеца опитай пак.

# 7
  • Мнения: 2 587
И моят съвет е да спреш опитите за известно време.

# 8
  • Мнения: 7 723
Оставете за гърненцето известно време,
преди да сте се оплескали още повече  Wink

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 150
Щом се е уплашила от звука, пробвай да изливате вода вътре, като на игра, за да види, че няма нищо страшно. Нещо от рода на "да видим как вали дъжда", или "да направим езерце" и т.н.

# 10
  • Мнения: 830
Водиш ли я с теб в тоалетната? Може да ти се стори тъпо ама щом се плаши от звука...покажи и, че няма нищо страшно и мама прави нещата по този начин и да не се травмира детето. После показваш пишото, пускате заедно водата и такива ми ти работи. Може да звучи гадно на някои ама това са естествени неща. И наистина остави я за известно време далеч от гърнето, просто го скрий за известно време. Успех, при момиченцата казват, че било по-лесно   bouquet

# 11
  • Мнения: 2 331
Аз бих съчетала предложенията от последните две мнения.Изливайте водичка и да чува звука, а после и покажи, че и при теб го има този звук, хвали я колко е голяма, радвайте се, смейте се и ...успех.И дъщеря ми се беше стреснала, но бързо го преодоля с демострациите, че и при мама и тати е така.

# 12
  • Мнения: 4 433
Аз бих съчетала предложенията от последните две мнения.Изливайте водичка и да чува звука, а после и покажи, че и при теб го има този звук, хвали я колко е голяма, радвайте се, смейте се и ...
И ние сме прилагали този номер,много надеждно се получи Wink

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
това,което ми идва наум е :първо прекрати всякакви опити за 1-2 месеца.явно нещо детето се е притеснило,дай му време да се успокои.
през това време я води с теб  до тоалетна,играйте с куклите в гърнето...не спирайте с тези неща.
купете заедно(ако е възможно нека си избере) някаква хубава и удобна седалка за тоалетната.това да ходят като големите в тоалетната често е допълнителен стимул.така може да прескочите гърненцето.
и приемай спокойно нещата.детето като вижда,че ти се притесняваш,допълнително се стресира.
и никога не я наказвай,когато не успее да свърши нещата както трябва.
при всеки успех я поощрявай и я хвали колко е голяма и колко добре се е справила.
 и прави всичко това спокойно и между другото,не му отдавай голямо значение или поне не го показвай пред детето.

# 14
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Остави за сега опитета , нека отмине известно време и опитайте отново.

Общи условия

Активация на акаунт