Бременност и Ултразвук - Германия

  • 3 231
  • 24
  •   1
Отговори
Момичета здравейте,

искам да Ви попитам , защото съвсем се обърках. С първата си бременност преди 7 години ме гледаха всеки месец на Видеозон. Със сега започналата втора бременност гледам в Мutterpass-a , че са само три гледанията. Това означава ли, че за 9-тте месеца само три пъти ще ме гледат на Видеозон?

# 1
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Съветвам те да отправиШ питанката си тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=399918.0  Peace

# 2
  • Мнения: 3 880
Магда, ти пак ела в нашата тема, ама да ти кажа и тук Simple Smile Моята бременност беше преди 6 години, но и тогава бяха по паспорт 3 основни прегледа на ултразвук. Моята лекарка също ме гледаше всеки път, но това си беше за нейна сметка- касата е предвидила само 3+ евентуално още един през последните седмици. Всичко зависи от гинеколога, на когото ще попаднеш, някои се придържат стриктно към плана на здравната каса, а други си гледат всеки път.

# 3
  • Мнения: 3 521
Всичко зависи от гинеколога, на когото ще попаднеш, някои се придържат стриктно към плана на здравната каса, а други си гледат всеки път.

 Peace моят гледаше всеки път, въпреки че официално касата поема само въпросните 3 УЗ.

# 4
  • Немция
  • Мнения: 6 813
Прясна информация от една все още бременна форумка като мен.
Официално от здравната каса се поемат само 3 прегледа с видеозон. Всеки останал си заплащаш, ако искаш да си видиш бебето на видеозон- при моя гинеколог струва 10 евро. Той си спазва плана и не ми подарява такива прегледи за съжаление.
Знам, че има такива лекари, които си затварят очите и не вземат пари за това, но ...

За прегледа Feindiagnostik около 20 г.с. отидох при специалисти в Униклиниката до нас- при тях било обичайно да проведат 2 такива прегледа, вторият бил за контрола и не се заплаща от собствения джоб, така че в продължение на 3 седмици имах късмета да си видя 2 пъти бебчето, без пари. Това обаче е по-скоро изключение от правилото.

Последна редакция: пт, 29 май 2009, 16:35 от .bibitka.

# 5
  • Мнения: 3 880
10 евро си е направо евтинийка, аз по мое време бях чувала за 45 евро на УЗ по желание Confused Затова много си я обичах моята Heart Eyes хич не беше дребнава, като някои други.

# 6
  • Немция
  • Мнения: 6 813
аз по мое време бях чувала за 45 евро на УЗ по желание Confused
Е, това е безобразно много... Close

# 7
  • Мнения: 3 521
Спомням си, че doritt, когато беше бременна също споменаваше подобна цифра - 45-50 евро.
Иначе за не-бременните в праксиса на моят гинеколог прегледа(профилактичен, годишнен, за рак) с УЗ на матка и яйчници е между 35 и 55 евро в зависимост колко често го правиш. Така, че предполагам, че някога и бремитата ще минат "под ножа" Confused.

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Мдамм, 45 Е беше и тук при първата ми; и пак бяха само 3 безплатни. При втората имаше почти всеки път, но тя не гледаше подробно, а и "снимки" не даваха. Така от Фаб имам само 1 от финната диагностика.

# 9
  • Мнения: 4 700
45 евро е и при моят гинеколог. И то не само при бременност ами и при обикновен ехограф на таzобедрени органи. 10 евро си е направо подарено.  Wink

# 10
  • Мнения: 1 473
И при мен бяха 3 прегледа. Аз също бях изненадана, че броят им е толкова скромен, но се преживява.
Лека бременност и всичко добро.

# 11
  • Мнения: 1 550
Сори за офф-а, но направо ми се прииска да бременея в Германия Grinning
Тук в Холандия по време на моята бременност (преди 6 години) се покриваше от застрахователите само един преглед с ехограф. Втория си го платихме сами- 160 евро Crazy В консултацията няма ехограф Rolling Eyes

Magda_Magdalena, лека бременност Hug

# 12
  • Немция
  • Мнения: 6 813
45 евро е и при моят гинеколог. И то не само при бременност ами и при обикновен ехограф на таzобедрени органи. 10 евро си е направо подарено.  Wink
Хм, ще взема да си остана при моя лекар- не съм и предполагала, че масово се вземат доста по-големи суми за такъв преглед. Thinking

# 13
  • Мнения: 801
Зависи от бремеността и гинеколога. Ако бремеността ти протича нормално, не всички правят видеозон. Ако искаш изкарай си дупликат от направлението и отиди при друг

# 14
  • Мнения: 11 306
Вметвам едно уточнение. Когато бременността се води рискова, те гледат всеки път.
Моята последна бременност заради годинките ми се водеше такава и на всяка консултация имаше УЗ.

Общи условия

Активация на акаунт