Отговори
  • Мнения: 4
      Здравейте,
     Тази година подарихме на майка ми престой в Център за отслабване и активен отдих "Дебелариум Мефисто", с управител Валерия Миткова Спасова - Кунчева, с адрес : гр. София, пощ. код 1606, ул. "Ами Буе" ,N 52, ап. 6. Предоставената услуга бе описана като чудотворна, здравословна и много полезна, а тази информация бе подкрепена с наличие на  всекидневни консултации с ендокринолог, диетолог или други медицински лица.
     Да, ама не беше така. Информацията се оказа напълно невярна. На втория ден от престоя си там ,майка ми получава 2 гърча през нощта. След като разбира за случилото се, въпросната управителка Валерия Кунчева просто я пита дали е добре и решава,че не е необходимо да повика лекарска помощ. Нарочно употребявам думата 'повика', защото се оказва, че такава в центъра няма,както беше описано в сайта и. Впрочем сега информацията там е сменена и е написано, че медицинска помощ се предоставя при необходимост. И така да е,според нея явно тези припадъци не са проблем, за който си заслужава да се погрижи и да осигури описаните в рекламния и сайт услуги. Г-жа Кунчева явно разбира доста повече от лекарите, с които ние се срещаме вече 2 месеца. С тази случка престоят на майка ми там приключва.
    Проблемите на нашето семейство започват с двата припадъка през нощта на 1-ви срещу 2-ри април тази година и все още не са приключили окончателно. След едноседмичен престой в болница, викане на  бърза помощ, множество изследвания, сред които дори и ядрено магнитен резонанс на главата и консултация с всякакви специалисти, сред които и  5ма невролози, се оказва, че във въпросния дебелариум 'Мефисто' майка ми е била подложена на огромен стрес, който дори е можело да й коства живота и който всъщност е довел до припадъците. Лекарите ( от всички болници, които посетихме : 'Св. Наум', Окръжна болница 'Св. Ана', невролог от Бърза помощ, I-ва градска болница, ИСУЛ , Токуда и 14та поликлиника )  са категорични, че програмата е крайно зле изготвена, напълно несъобразена не само с организма на майка ми, но с човешкия като цяло, че подобно третиране на тялото може да доведе до летален изход. Всички бяха изумени как може самозванци, без лекарско образование и познания, които дори не са си направили труда да наемат квалифициран персонал, най-малкото за да се подсигурят срещу подобен род проблеми, са имали въобще смелостта да се захванат с толкова рискована дейност.Те определиха престоя на майка ми там и въобще работата в дебелариум 'Мефисто" като 'игра със смъртта'.
     Мили дами, които мислите, че това е решение на проблема с килограмите, не съсипвайте здравето си, както и това на вашите близки, които ще си съсипят нервите, ако подобно нещо се случи и с вас. Нещо повече- научете се да уважавате тялото си и му давайте това, от което има нужда! Не си играйте със смъртта!

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
много неприятно...
Дано майчицата ти се възстанови  Praynig

Ама сподели моля те, какво толкоз са й причинила за 2 дни, че е изживяла такъв стрес?

# 2
  • София
  • Мнения: 2 908
Съжалявам за случилото и да но скоро се оправи,обаче не разбрах вследствие на какво е получила всичкия този стрес за двата дена престой там Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 4
Още не се е възстановила съвсем.
А относно това какво са и причинили в 'мефисто'- оскъдно ядене под формата на 1 сухар на закуска,1 ябълка в 10, 1 супа на обяд, 1 сок в 4 и 1 кренвирш с лютеница на вечеря ( не познавам диетолог, който да препоръчва яденето на кренвирши). Между тия така наречени хранения имало 3 пъти по 45мин активна аеробика, 4км поход в планината и час и половина народни танци.
Свали 3 кг за ден и половина, което и докара въпросните здравни проблеми.За това алармирам да не се възползвате от така примамливите 'евтини' оферти.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
яденето не е кой зна колко малко...
Но натоварването е било изтощително. Дори много специалисти съветват, когато се започва една нискокалорична диета, да няма никакво натоварване.
Мисля, че това е изтощило съвсем тялото на майка ти.

# 5
  • София
  • Мнения: 30 107
Здравейте,

и аз да споделя нещо по повод диетите.

Преди около година свекърва ми се похвали, че чула за чуден диетолог в кв. "Сухата река", д-р "Незнам си кой" (не му запомних името), на когото всички му викат "бай Петко".
Та, той уж ще я направи фиданка. Започна да ходи, дава й някакви менюта, яде по едно меню цял месец примерно, после сменя друго меню и заедно с това пие някакви хапчета, прахчета и т.н. 
Понеже не бях много наясно с процеса на "вталяване", един ден съвсем случайно видях опаковката на едно от лекарствата, но дори не му видях името. Нещеш ли след няколко месеца, както си седя вечер и гледам късната емисия новини по Нова ТВ, дават тази същата опаковка и пише "Опасно лекарство", когато се заслушах, направо онемях. На другия ден отидох да се уверя, че опаковката и името са същите, като разпечатах новината от сайта на Нова ТВ. И какво мислите, същото  ooooh! Обясних на свеки и тя отишла при него. Той й казал, че това са глупости.

Какво мислите, след няколко седмици свеки направи такава бъбречна криза (един от страничните ефекти на лекарството). Болници, системи, ужас  ooooh!

Та, така приключи вталяването на свеки.

Искам да кажа, не се доверявайте на такива диети, ако не сте убедени, че сте попаднали на правилния човек.

# 6
  • Мнения: 4
Много кофти.То лошото е,че е пълно с такива хора,които възприемат желаещите да отслабнат като машина за пари. Самозванците,които претендират,че могат да ти помогнат са толкова много и нагли,не само въпросната Валерия Кунчева и този уж лечител на свекърва ти,че просто нямам думи. Не мога да повярвам как може да си изкарват парите, вредейки на хората. Дано тази информация помогне на някой да не попадне в тоя ужас.

# 7
boje vie ste na popara vsi4kite muxaxaxa.Kato iska6 da otslabne6 nqma da qde6 1 sedmica i tva e,a ne nqkoi da mi se typ4at kato praseta prez chas vreme i posle da mi vikat-"Mnogo sam debela ,nemoga da otslabna".Nemoje6 da otslabne6 ,za6toto ne iska6.

# 8
  • Мнения: 121
Четох и мисля да кажа,че гладуването не е за всеки.И в двата случая става дума за по-възрастни жени,които в къщи готвят и си хапват...Имат повишено кръвно налягане сигурно...И като се подложат на екстремно отслабване и спорт -това е резултата.А тези които го прилагат наистина рискуват здравето им за пари.Така го виждам аз newsm78

# 9
  • Мнения: 2 401
А относно това какво са и причинили в 'мефисто'- оскъдно ядене под формата на 1 сухар на закуска,1 ябълка в 10, 1 супа на обяд, 1 сок в 4 и 1 кренвирш с лютеница на вечеря ( не познавам диетолог, който да препоръчва яденето на кренвирши). Между тия така наречени хранения имало 3 пъти по 45мин активна аеробика, 4км поход в планината и час и половина народни танци.

Eййй, егати и садистите са тия.  Shocked Чудно как не са уморили някой човечец още (чук чук).
Колко дни е програмата?

# 10
  • Мнения: 196
Здравейте
Аз се включвам в тази тема защото лично съм била в дебелариум "Мефисто" и направо се учудвам от казаното от Любомира, на 23 г  no
Аз изкарах много добре, повлиях се добре, и отслабнах за 2 седмици 5 кг. Вярно е че храната е малко, но все пак искаме за 2 седмици резултати да има нали? Вярно е че има походи и то някои от по 16 км, но бяха сред страхотна природа със специални водачи. Народните танци бяха вечер и точно те ми бяха най-приятни.

Не мога да си обясня защо се е получило така, при условие че никой не те кара на сила да правиш нищо. Принас имаше по-възрастни жени на 60-65 години, които правеха всичка но наполовина на нас, не се претоварваха и накрая също имаха добри резултати.

През 2 дена ни преглеждаха и претегляха, мереха ни кръвно и даваха съвети. Който се чувстваше зле, просто си оставаше да си почива встаята или си ходи сам на разходка.

Не си обяснявам състоянието на майка ти или по принцип е била с нестабилно здраве или рязката промяна в ритъма на живот и се е отразил зле, но това може би е трябвало да прецени още като е постъпвала.

Съжалявам за случилото се, аз мога да кажа че съм безкрайно доволна от "Мефисто". Мои близки ходят вече трета година по два пъти в годината.

# 11
  • Мнения: 4
Здравей,аз пък се учудвам на твоите думи, защото майка ми не е единствената, която познавам и е безкрайно недоволна от тия некадърници в Мефисто. Нейна приятелка беше ходила в Трън и каза, че от жестокото претоварване си е мислела, че ще умре. А тя е жена, която цял живот спортува и е доста слаба.Нито тя, нито нейната приятелка и мъжът и,с които са били заедно, не а доволни.
 Просто нищо не е съобразено с физическото състояние и възможности на клиентите. И майка ми беше в чудесно здраве преди да отиде. И изследванията, които постоянно си прави от тогава, показват същото : а именно, че е получила тези проблеми със здравето в следствие на престоя си там.
А най-потресаващото е отношението на онази печелбарка кунчева, която вижда хората като машини за пари и потъпква всякакви ценности.

Общи условия

Активация на акаунт