Кога след 6-я месец захранихте с глутен?

  • 850
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 639
 Както , всички мами форумки, знаем глутен ,препоръчително се дава след 6-ти месец  Wink . Но мен ме интересува кога по-точно. Веднага след като станем на 6 , или по-късно?  newsm78 Вие кога дадохте храни , съдържащи го?
 И другото ми въпросче  е дали  захранихте или направо  заместихте цяло хранене .
 След като детето ми , например е свикнало с каша и цяло харнене се замества , трябвали  като дам каша с глутен да захраня   Thinking

# 1
  • Мнения: 421
На нас доктора ни каза в края на 6-тия или направо в началото на 7-мия и да редувам, един ден с глутен един без.

# 2
  • Varna
  • Мнения: 333
Аз дадох храна с глутен след като навърши 8 месеца.  Дадох му да си опита малко хляб. После дадох каша с глутен. Първият път дадох само две лъжички каша. На следващия ден вече заместих цяло хранене.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Аз дадох глутен за пръв път вчера, значи на 8 навършени месеца.
Обаче според българското законодателство е позволено в бебешките каши този белтък да присъства след 4-я месец. Което всъщност е много изгодно за фирмите производителки, но това е друг въпрос.

# 4
  • Мнения: 2 807
Втората седмица в 7-ми месец - сухар (в попара).

# 5
  • Мнения: 1 263
След като навърши 9 месеца. Първо малко овесени ядки към пюрето, после каша от овесени ядки, после бишкоти на Плазмон с глутен и после попара.

# 6
  • Мнения: 3 153
Дадох в края на 7-мия месец.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 402
Без да искам го направих давайки и кашата на ХИП Лека нощ, след като я изяде прочетох, че съдържа глутен. Това стана в края на 5, началото на 6-ия месец.

# 8
  • Мнения: 46 438
Дадох на 6.5 месеца бишкоти с глутен, защото не бях видяла дребните буквички Embarassed Това еднократно, глутеновите храни започна към 8 месец.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
След като навърши 7мес. й дадох сухар заедно с въвеждането на попарата

# 10
  • Мнения: 4 915
На навършени 10 месеца. Реших да изчакам.


Малко интересна информация за глутена:

Започвайки с глутен, се препоръчва неговото регулярно даване, за да се проявят бързо и ясно  симптомите, ако бебето е алергично към него. Даването от време на време по малко количество също може да направи бебето чувствително към глутена, но признаците няма да се проявят ясно и е трудно да се определи непоносимостта на детето към глутена, съответно - лечението ще е по-трудно.

(http://www.coeliac.co.uk/pdf/free_pub/Introducing_gluten_to_a_Baby.pdf;
http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/4554661.stm)


Общи условия

Активация на акаунт