Италия 100!

  • 19 336
  • 295
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 710
Честита стотна тема, дружки Simple Smile



Част 1, Част 2, Част 3, Част 4, Част 5, Част 6, Част 7, Част 8, Част 9, Част 10,
Част 11, Част 12, Част 13, Част 14, Част 15, Част 16, Част 17, Част 18, Част 19, Част 20,
Част 21, Част 22, Част 23, Част 24, Част 25, Част 26, Част 27, Част 28, Част 29, Част 30,
Част 31, Част 32, Част 33, Част 34, Част 35, Част 36, Част 37, Част 38, Част 39, Част 40,
Част 41, Част 42, Част 43, Част 44, Част 45, Част 46, Част 47, Част 48, Част 49, Част 50,
Част 51, Част 52, Част 53, Част 54, Част 55, Част 56, Част 57, Част 58, Част 59, Част 60,
Част 61, Част 62, Част 63, Част 64, Част 65, Част 66, Част 67, Част 68, Част 69, Част 70,
Част 71, Част 72, Част 73, Част 74, Част 75, Част 76, Част 77, Част 78, Част 79, Част 80,
Част 81, Част 82,Част 83, Част 84, Част 85, Част 86, Част 87 , Част 88 , Част 89 , Част 90,
Част 91, Част 92, Част 93 , Част 94 , Част 95, Част 96, Част97 Част 98, Част 99


Ето и няколко полезни сайта:
Италиански културен институт
Тълковен речник на италиански
Ferrovie dello Stato

Moжете да сваляте италиански филми от: http://www.mininova.org/
Можете да четете какво се случва по света ето тук: http://www.corriere.it/
http://www.tgcom.mediaset.it/tg5/
http://www.tgcom.mediaset.it/

# 1
  • Мнения: 5 462
Пу първа !!! Party

# 2
  • Мнения: 5 710
Аз исках да попитам нещо за Италия във връзка с тази книга за детенцето с Даун.
Каква е системата тук, изследванията, колко са точни, надеждни. Какви са задължителните, след коя възраст... какво знаете за това?

# 3
  • Мнения: 764
Миленка,супер сватба-булка,младоженец,за шаферката да не говорим  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
И аз като Дирокова бях със шаферката в корема  Mr. Green
Ленка,4естито ти олелин4ване пак   bouquet
Относно изследванията за Даун би трябвало да се правят след 35 при майката и 40 при бащата/години/,но дали тук са задължителни не знам.Не ми се вярва,Пове4ето изследвания са препоръ4ителни,не задължителни.Никой не може на сила да те накара да се изследваш или лекуваш.Преди е имало такива моменти.В крайна сметка ти решаваш дали да си пробиеш корема и да си направиш амниоцентеза,да разбереш резултатът и да направиш евентуално аборт.Както и ти решаваш да не се изследваш и да си гледаш детето такова,каквото дойде  Peace

# 4
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Аз исках да попитам нещо за Италия във връзка с тази книга за детенцето с Даун.
Каква е системата тук, изследванията, колко са точни, надеждни. Какви са задължителните, след коя възраст... какво знаете за това?


след 35 е задължителна и мутуабиле амниоцентезата, единствен надежден отговор. преди тази възраст може да я направиШ, но я плаЩаШ.
другите изследвания, не толкова надеждни, смятани за статисти4ески, са translucenza nucale accompagnata da duo test, и triplo test. правят се в по_ранен период от амниоцентезата.

Ли4но, за втората Щерка правих 2_те статисти4ески изследвания, рискът излезе много нисък (ниЩо не озна4ава това) и отказах амнио_то.

не знам, 4естно, и висок да беШе излязъл, дали Щях да се/я подложа на изследване, с което се поемат рискове. не съм противник на аборта за другите... за себе си, да.

между другото, в класа на голямата ми Щерка имаШе такова детенце (не знам с какъв процент) и съм ентусиастка и от родители, и от у4илиЩна организация. за децата не говоря, заЩото, ако не сме ние, "големите", тези неЩа ги приемат абсолЮтно идеалисти4но.

децата са дар... това е за мен. и тази книга я искам и аз, мисля Ще да е полезна и за родители с "нормални" деца. по куп при4ини...

# 5
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
pro4etoh Italina междувременно и да каже, 4 съм написала "задължително", но е права, тя, препоръ4ително  Peace
ниЩо задължително няма, просто влиза в нормалните изследвания

# 6
  • Мнения: 1
 HugЗдравейте моми4ета. Hug
Аз също съм в Италия и се радвам да се присъединя към вашата групи4ка.

# 7
  • Мнения: 1 100
Да, амниоцентеза след 35 год.. и преди това те питат дали желаеШ, но наистина е доста рисковано изследване... Има всякакви контролни прегледи, в разли4ни етапи от бременността, които горе долу ти дават представа как стоят неЩата.

Привет на новата дама Hug

# 8
  • Мнения: 750
Боже колко нещо сте изписали Shocked абе вие  работа нямате ли бре моми4ета направо ми се събраха о4ите докато ви из4ета.
Първо да пожелая на Миленка много щастие,дълъг живот и разбирателство с бай Вито Hug.Видях и снимките,страхотни сте вси4ки а Маргито е направо бонбонка Heart Eyes.На теб пък много ти прили4а такава при4еска Peace
Лени 4естита ти племенни4ка и на теб  bouquet
В дебата няма да се вклю4вам,но мисля по4ти по един и същи на4ин като Лени.За някой неща съм съгласна и с Дюн и Феам  Peace,но определено и мен ме дразнят някой които идват тук да се възползват с каквото може от държавата,налагат  някакви си правила и не  мръдват и пръста си  за обогатяване и. Crossing Arms
Хайде лека нощ wavey

# 9
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Добро утро на всички !

Миликс
,сватбата ти е като приказка   bouquet .А Маргото е невероятно кукле  Hug

Момичета аз съм в шок.Видяхте ли това   http://www.vbox7.com/play:92b999a6

# 10
  • Мнения: 2 603
Аз го гледах вчера по новините, ужас направо. Много мъчно ми стана, така и не разбрах защо обаче е станало така.

# 11
  • Мнения: 750
Добро утро на всички !

Миликс
,сватбата ти е като приказка   bouquet .А Маргото е невероятно кукле  Hug

Момичета аз съм в шок.Видяхте ли това   http://www.vbox7.com/play:92b999a6
Shocked
Боже,направо тръпки ме побиха Sad

# 12
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Здравейте! Момичета, още веднъж благодаря на всички за красивите комплименти!
КАсиер, то дето у нас не знаят как да подхванат нещата и са груби и безчовечни....ама и тая майката как така се сетила, че и готова само едно дете да си вземе, сякаш за другото ен мисли. Ами полски съд гледал делото, би трябвало бащата да апелира все пак. Ако е алкохоличка как така са и го присъдили? Освен това мъжът ми каза, че се отива с ассистенте сочиале и се подхожда с разходка и разговор, нежно с децата и постепенно, а не безчувствено дърпане и наблюдение на милите деца без грам ласка и внимание. Ей и заради таквиа простащини почвам вече да харесвам живота си тук и да мисля все по-малко за родината, хората в еня и тия гадни картинки. То там да паднеш и да лазиш страдаща с дете в ръце ще те гледат със замръзнали лица без никой ръка да ти протегне. МАлко се замислям дали лекомислено не разпростраянват новините из медиите, тая малко я поднесоха като сеир и пикантна клюка.

# 13
  • Мнения: 1 100
Здравейте! Момичета, още веднъж благодаря на всички за красивите комплименти!
КАсиер, то дето у нас не знаят как да подхванат нещата и са груби и безчовечни....ама и тая майката как така се сетила, че и готова само едно дете да си вземе, сякаш за другото ен мисли. Ами полски съд гледал делото, би трябвало бащата да апелира все пак. Ако е алкохоличка как така са и го присъдили? Освен това мъжът ми каза, че се отива с ассистенте сочиале и се подхожда с разходка и разговор, нежно с децата и постепенно, а не безчувствено дърпане и наблюдение на милите деца без грам ласка и внимание. Ей и заради таквиа простащини почвам вече да харесвам живота си тук и да мисля все по-малко за родината, хората в еня и тия гадни картинки. То там да паднеш и да лазиш страдаща с дете в ръце ще те гледат със замръзнали лица без никой ръка да ти протегне. МАлко се замислям дали лекомислено не разпростраянват новините из медиите, тая малко я поднесоха като сеир и пикантна клюка.

Много е деликатен въпросът, за съжаление в такива слу4аи е мн. трудно да се разбере кой крив и кой прав..Факт, 4е отноШението към децата от представители на бг социални служби и намеса на органите на реда е Недопустим, абсурдно, не4овеШко ooooh!

# 14
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Наистина, Дюн, Shocked НАправо жестоки хора Cry
Деси, оти не сте ли на плажОт? Ние малко спеза днес и подготовка за воаяжът до Барса във вторник.

Общи условия

Активация на акаунт