Слагате ли някаква мазнина в кашата?

  • 2 560
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 274
Това е въпросът... Зачудих се да не би да я правя много постна. Масло не искам да слагам, а не ми звучи зехтин в каша.
Вие как процедирате?

# 1
  • Мнения: 6 243
В готовите - естествено, не  Grinning
В домашните не слагах нищо в началото, после почнах да добавям плодове или сирене. Във втория случай капвах и по малко студенопресован зехтин. това някъде към края на 7ми, началото на8ми месец го почнах. Дотогава - дюс!

# 2
  • Мнения: 1 771
В готовите - естествено, не  Grinning
В домашните не слагах нищо в началото, после почнах да добавям плодове или сирене. Във втория случай капвах и по малко студенопресован зехтин. това някъде към края на 7ми, началото на8ми месец го почнах. Дотогава - дюс!

Супер  newsm10 това и мен ме вълнуваше. благодаря   

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
В началото никаква мазнина.Сега слагам масло в кашите и попарата.Захтин само в манджичките слагам.

# 4
  • UK
  • Мнения: 1 334
засега слагам само кърма

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Масло слагам, а напоследък пасирам банан и авокадо и ги прибавям....Четох, че маслото от авокадо е едно от най- полезните( американска е книжката, разбира се), а и това е много мазен плод.....
В манджите слагам зехтин, и разни масла на " Балчо"...от орехи, и от пшеничен зародиш.....и слънчогледово- студено пресовано

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз също не слагам в сладките каши,а съвсем отскоро започнах да слагам по малко сирене и да правя солен вариант на кашата,който се приема доста по-възторжено.Зехтин слагам в зеленчуковите пюрета (когато се сетя Embarassed).

# 7
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
В кашата-извара от скоро,в яденето-зехтин,студенопресован Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 807
Не, не съм слагала, не мисля и да го правя.

# 9
  • Мнения: 1 120
Не,никога не съм слагала Laughing

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Само да ви кажа, че холестерола е много полезен за нормалното развитие на мозъка на децата и се препоръчват масло и пълномаслени продукти до втората годинка, когато трябва да започне храненето с нискомаслени.......незнам защо се страхувате да слагате масло или мазнини......растителните азнини също са много полезни и мисля, че са почти задължителни.....

# 11
  • Мнения: 667
Това са подробностите относно маслата, как се избират. Коментирал съм ги с един педиатър.
Цитат
Добре е да използвате както зехтин, така и краве масло. Слънчогледовото от добро качество е много, много светло, без мирис и с много лек вкус. Качествен зехтини произвеждат само Гърция, Италия, Испания. Турският зехтин е с лошо качество ( от това, което съм опитвал). Може да слагате масло (зехтин) във  всяко зеленчуково или местно-зеленчуково пюре на бебчо. Качественият зехтин  е леко горчив Simple Smile , но вкусът му лесно се тушира в яденето. Когато се загрее (за пържене) качественият зехтин губи тази лека горчивина. На вид зехтинът е много гъст. Захтин с консистенция на слънчогледово масло е по всяка вероятност фалшив.

# 12
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Към кашите, които аз сама приготвям, винаги добавям плод и малко смляно ленено семе (богат източник на Омега-3). От няколко дена започнах да добавям и по малко краве масло Президент, защото то ми се струва най-качествено на българския пазар.

Към обедните пюрета, които купувам (предимно Гербер и Сънвал), защото не ми харесват домашните  Embarassed (не знам какво не им харесва, според мен бяха доста по-добри от готовите, ама...) прибавям 2-3 капки зехтин и кубче обезсолено овче сирене на Маджаров (защото е по-мазно от кравето!)

Аз също съм на мнение, че децата до 3г не трябва да се лишават от пълномаслени (млечни) продукти. Мазнините участвата активно в образуването на мозъчни клетки, който процес продължава именно до към 3г възраст.  Това поне ми останало в главата от много четене!  Grinning

# 13
  • Мнения: 829
а от каква възраст на бебето започнахте да слагате мазнини (олио/зехтин) в пюрето, ако приемем, че става въпрос за късно захранено бебенце? и по колко слагахте в началото и увеличавате ли количеството (до колко)?

много въпроси, много нещо  Blush

# 14
  • Мнения: 3 926
Аз днес дадох за пръв път царевична каша и я смесих с тиква и малко кафява захар - много добре се прие. Масло не смятам да слагам преди осмия месец, но ми кажете ако бъркам. До сега госпожицата яде всичко без сол, захар и мазнина (като изключим две-три лъжички кафява захар ползвани за различни плодови пюрета Wink )

Общи условия

Активация на акаунт