Панически страх от насекоми!!!

  • 11 280
  • 57
  •   1
Отговори
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
Момичета помагайте,че вече не знам дали да се смея или да плача.Накратко историята е следната-на Великден едно насекомо ухапа малката на гушката.Тя много се уплаши,целият ден не се отдели от мен.След този случай само като види нещо пълзящо или летящо и изпада в истерия.Започва да плаче,цялата се стяга и пищи все едно я колят.Едвам я успокоявам.Непрекъснато и говорим,че не всички буболечки хапят,но почти без успех Sad.Опитах и с варианта да я мажа с някакво кремче с обяснение ,че е вълшебно и буболечките бягат,но пак без резултат.Проблема е ,че сега е сезона в който е пълно със всякакви гадини и наистина не мога да я опазя,а всеки ден настръхвам като тя се разпищи и докато разбера ,че е само заради насекомо.

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Проблемът си е с нас от няколко години.Капакът на всичко дойде от приятелка на сина ми който си го беше страх от буболечки и пълзящи.Тя му носеше от обич голи охлюви и буболечки, а той някак си се опитваше да не припадне и забелваше леко очи Party.Обще взето като не сме вкъщи той пищи и бяга, а аз след него трепя буболечки.Днес истерията беше от една влязла в стаята муха.Няма оправия, с възръстта ще го израстнат.

# 2
  • Мнения: 1 085
...Днес истерията беше от една влязла в стаята муха.Няма оправия, с възръстта ще го израстнат.

Това все едно аз съм го писала. Мухи, комари, пчели, паяци - всички го плашат. Пускам клипчета от YOU TUBE и го образовам за буболечките. Разказвам за полезните насекоми и изобщо използвам всеки повод за просвещаване по темата. Има напредък, вече реакциите са много по - умерени.

# 3
  • Мнения: 307
Познат проблем - с дъщеря ми която като беше на около 3 - 5 години. веднъж когато се прибирахме от разходка, по цялата й тениска накацаха някакви малки мушици и тогава за първи път тя изпадна в истерия. Пищеше и стоеше като препарирана, а аз  се опитвах да ги махна от нея. По-късно , когато беше с къса коса се страхуваше мушиците да не й влязат в ушите. Сега вече 15 годишна се страхува от паяци. Аз лично изпитвам необясним и за мен ужас от хлебарки. Без да съм ги видяла ги усещам че са някъде наоколо. Не мога да го обясня, но го чувствам. Сина ми за сега не е показал такъв страх, но имаме време още - той няма още 3 г.

# 4
  • София
  • Мнения: 830
Ако търсиш практически съвет.... Опитай да вземеш буболечката в твоите ръце, за да и покажеш, че не е страшно. Няма да стане от първия път, но малко по малко ще се отпусне, а и е много вероятно да го израсте.

# 5
  • Мнения: 11 818
И моят съвет е да говорите повече за буболечките, да ги взимаш в твоята ръка - калинка, божа кравичка, мравка, паяче.. да сравняваш, че са като красивите пепруди..  Също да четете, ако имаш от твоето детство книжката "Фердо Мравката", страхотна е! Потърси и тази книжка за буболечките - http://www.starlight8.com/zeleni-igri-skriti-zagadki-v-prikazki-kratki.html, а вероятно по книжарниците има и други.
Гледайте и Пчеличката Мая - http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=45090, има го и на серийки в Аксел , Bee Movie - http://www.DMCA-removal-from-Google/details.php?id=d880a9eedd790 … 450a52539ea978036
Сещам се и за прекрасните кратки френски филмчета Minuscule - Дребосъците - животът на буболечките - http://www.lapache.info/index.php?page=torrent-details&id=9e … 107a862c30576fc03, има ги и в Арена.
Успех!  Hug

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ако търсиш практически съвет.... Опитай да вземеш буболечката в твоите ръце, за да и покажеш, че не е страшно. Няма да стане от първия път, но малко по малко ще се отпусне, а и е много вероятно да го израсте.

 Бърррррррр SickАз бих припаднала първо, не мога да пипна такова нещо, изпитвам панически страх, но се правя на храбра пред детето Tired

# 7
  • Мнения: 1 085
Бърррррррр SickАз бих припаднала първо, не мога да пипна такова нещо, изпитвам панически страх, но се правя на храбра пред детето Tired

Взе ми го от клавиатурата! То е ясно на кой са се метнали децата  Laughing

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Бърррррррр SickАз бих припаднала първо, не мога да пипна такова нещо, изпитвам панически страх, но се правя на храбра пред детето Tired

Взе ми го от клавиатурата! То е ясно на кой са се метнали децата  Laughing

   Joy Joy Joy JoyА после ходи им оправяй проблемите JoyАз като съм сама с децата и през деня умирам от страх, но ги водя навсякъде с мен за да са ми кураж.

# 9
  • Sf
  • Мнения: 978
Израства се, казваш.  Mr. Green

Голямата ми е на 14 г., все още не го е израснала.  Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 830
  Joy Joy Joy JoyА после ходи им оправяй проблемите Joy
Тъй де, дърти магарици, а ви е страх от някой и друг скакалец...децата какво да кажат  Joy

Това в кръга на шегата, аз знам колко ирационални и натрапчиви могат да бъдат страховете.

# 11
  • Мнения: 4 433
Моят син миналото лято го ужили пчела по бузката и оттогава само да го доближи муха или каквото и да е летящо,бяга и маха с ръце.

# 12
  • Мнения: 1 749
Аз още отсега й показвам различни насекоми.Позволявам да полазят по ръката ми и така й ги поднасям да ги види.Изобщо не изпитва страх.Даже преследва мравките ,за да ги вземе и разгледа.Започнах да я "образовам " още когато беше на 1,6м.Сега сме на 2 год. и нямаме проблеми с никакви животни и насекоми.

# 13
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
И ние имаме същият проблем. Колко пъти съм обяснявала , че не всяко насекомо е страшно и пак никъкъв ефект.

# 14
  • Мнения: 550
Моят син също се страхува от насекоми,мухи,пчели ,оси,бръмбари,дори молец да види да лети пищи сякаш...Един ден видях един майски бръмбар да лази по пейката и реших да му покажа ,че всъщност буболечките на са чак толкова страшни,спомням си като деца как връзвахме тези зелени бръмбари с конец и бяха голяма атракция,горките,та навеждам се аз да "погаля"бръмбара и говоря :Ела да видиш майския бръмбар ,мама  сега ще го погали,ако искаш и ти може да го пипнеш ",докосвам бръмбара и в следващия момент той полетя с ужасния си жужащ звук и се понесе над нас.В този момент детето изпищя и се улови за ръкава ми,обърнах се да го успокоя и като го видях се чудех да се смея ли или какво-косата му така беше настръхнала от ужас,че искрено съжалих,че изобщо ми мина през акъла да гоня страховете му по такива начини.
Мисля,че с времето сам ще се престраши ,кой знае,поне се надявам! 

Общи условия

Активация на акаунт