Този който кумува на сватба,купува ли нещо на младоженците

  • 12 608
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Момичета,брат ми е поканен да бъде кум на сватбата, на негови приятели .Моля ви помагайте какво трябва да купува кумът за младоженците,въобще какво трябва да прави кумът.Вие сте.

# 1
  • Мнения: 212
Знам,че задължително кумовете правят подарък на младоженците,но не знам какъв!

# 2
  • Мнения: 202
Кумовете и младоженците си разменят подаръци , хубаво е да се разберат предварително до каква сума.Нашите кумове ни подариха пералня .

# 3
  • Мнения: 171
Кумувете и младоженците задължително си разменят подаръци и какво е казала и Люсито[/b...най-добре е да се разберат предварително до каква сума...а най-добре ще е..ако взаимно се питат какво искат (разбират се до колко пари...като не е задължително да са еднакви сумите),..и се взима нещо, което ще бъде необходимо...Но това все пак..трябва да си го решат те.. Wink.

# 4
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
Ние с нашите кумове не сме си разменяли подаръци, от тях искахме само да присъстват на празника ни. Всъщност от всичките си гости искахме само това, а споделят този миг с нас. Кумовете ни изненадаха приятно, от тях получихме страхотен свещник и усещането че са част от празника ни.

# 5
  • Мнения: 800
Нашите кумуве са ни стари приятели от училище и освен чашите не са ни подарили нищо, така се бяхме разбрали ... От тях, а и от всичките си гости искахме само да присъстват на празника ни и да се забавляват с нас. Чувала съм за традиции, според които кумувете обличат булката, т.е. рокля, обувки, бельо, букет и т.н.
Когато бях кума и с обличала булката първия път, а втория просто искаха от нас да сме готини и усмихнати.
Най-добре е според мен да се разберат с младоженците кой какво иска и какво ще прави.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Както се разберат е по принцип.Ние нищо не купувахме за кумовете ни, нито пък те  за нас.След сватбата отидохме заедно на почивка.

# 7
  • Мнения: 11
Разбрахме се предварително, заедно си купихме две еднакви неща, за да ни останат за спомен.

# 8
  • Мнения: 1 008
Да не би да питаш какво купуват
кумовете-говоря за окраси, чаши,
чанта на булката и такива работи?

# 9
  • София
  • Мнения: 8 272
Щом е канен на сватба значи ням да да отиде с празни ръце нали?
Е в случая той е по-специален гост на който също се "полага" подарък  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 1 844
според традицията кумовете задължително купуват подарък на младоженците.
но все пак всички си преценяват и взимат решение-ще купуват ли,няма ли.
аз лично обаче не познавам кумове,които да не са подарили подарък.
да си кум е истинска чест,то хубаво да си усмихнат и готин,но все пак трябва да отвърнеш на уважението,което са ти направили.
може да е нещо дребно,символично,не е задължително да е кой знае колко скъпо,но обезателно трябва да има кумски подарък.
все пак той остава спомен,подарък от едни от най-близките ви хора.
аз на рожден ден не отивам без подарък,камо ли кумство да мина с празни ръце.
не знам,всеки различно ги вижда нещата,но за мен това е уважение и спомен.

# 11
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852
Зависи, както се разберете с младоженците.
Когато ние кумувахме, с "младото семейство" си разменихме символични подаръци, ей така, само заради традицията да се подари нещо.

# 12
  • Мнения: 22 343
Съвсем естествено е да се купи подарък, но за това е най-добре да се питат младоженците.
Кумовете са едни от най-важните фигури на едно събитие като сватбата и съответно трябва да имат подходящото поведение.

# 13
  • Мнения: 2 123
Инфо от октомври- украсата в ресторанта, гълъбите пред катедралата, букета на булката, и за речта- уиски, вино и кристалните чаши.

# 14
  • Мнения: 411
Кумата по принцип по наШия край купува букета.нали се вземат първо кумовете и след това се отива с букета за булката.
естествено купуват подарък на младоженците,4е то къде се е виждало поканен на сватба без подарък.
ние си харесахме с кумата еднакви сервизи за да си ни останат за спомен,все пак криза е не можем да си позволяваме подаръци за милиони.
Кума вдига тост за здраве и плодородие на младото семейство"таз година булка ,догодина лиулка"
като се разреже тортата се дава първо на кумата, а на нея естествено й загор4ава.
на кума пък виното му гор4и.

един оби4ай ,който ми направи впе4атление,като ходихме да каним кумовете с пита ,вино,торта и пе4ено пиле.
кумата се направи ,4е не знае за какво отиваме(по пеньоар и ролки,така се правело)та младите да си кажат за какво са доШли.
естествено се беШе приготвила за гости.приятели сме,но оби4ая си го спазихме,тъй като ние не знаехме,за този оби4ай гледахме малко като телета(да не би да сме объркали деня)
кума като раз4упи пилето сервира на мъжа ми главата(а той глава не яде,гледаШе като втреЩен) с думите
"на главата на семейството се полага глава"
през това време продължава да нарежда ,подава на мен Шийката
"но главата се върти накъдето го завърти Шията".

след това веселие и смях.
на сватбата пред кумовете се играе ръ4еница с пита ,пиле(прасенце или агънце за по богатите),баница ,торта и т.н.,като кумовете си ги откупуват с лев4ета и ръ4еница.

весело прекарване.

Общи условия

Активация на акаунт