Заместване на хранене

  • 459
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 610
Първо искам да се извиня ако темата е вече обсъждана,аз четох доста,ама пак не ми е ясно.Значи ние сме вече на шест месеца и половина почти.От петия месец почнах захранване с млечно-зеленчуково пюре,после дадох и плодово и малко каша съм дала досега.Обаче всичко,което давам е в малки количества и на всяко хранене си давам кърма.Днес лекарката ми вика,че така не можело,трябвало изцяло да заместя хранене.Да ама моят хубостник си иска млякото и това си е.На килограми и ръст е добре,не е дебел,да кажа 4е го прехранвам.Пък и той и без това трудно яде друго освен мляко,така поне хапне малко и си дояжда с кърмата.Та въпросът ми е-трябва ли да бъда упорита и изцяло да заместя храненето или да си карам по моя си начин докато така иска детенце?

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Карай си така.Не е желателно да се замества млечно хранене до годинката по принцип.При нас нещата станаха някак си естествено - твърдата храна в горе-долу едни и същи часове, а кърменето - когато хлапенце си поиска.Така на практика не мога изобщо да кажа, че и досега имаме "заместено" хранене.И никой не се оплаква Wink

# 2
  • Мнения: 7 837
Не го насилвай.
Самуил сам си замести обедното хранене, просто в един момент ве4е отказа да суче на обяд. Следобед оба4е, не минава номера само с каша  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 8 450
Кейси,по колко яде Сами на обяд?За сверяване на часовника,нали сме горе-долу на една възраст Wink.

# 4
  • Мнения: 7 837
Зависи от вида пюре, защото някои не ги та4и.
Количеството е 140-160 г. Ако му давам само сладък картоф, може да изяде и 200 г 4е и пове4е.
След пюрето пие 20-30 мл вода.
Следващото ни хранене, което е кърма, е след около 3 часа.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 381
Води се по детенце. То най-добре си знае от какво има нужа. Ние доста късно заместихме хранене. Някъде към 9-10м.

# 6
  • Мнения: 8 450
И при нас е горе-долу така,но понякога изяжда към 190-200 грама.Множко ми се вижда.Но ако суче преди това изяжда най-много 80-90 грама.Та не знам,кой е по.добрият вариант.Нямам угодия!

# 7
  • Мнения: 7 837
Ами аз слушам педиатъра, а той ми каза, след като стигнем коли4ество от 100 г пюре, да не кърмя преди това, а първо да давам пюрето. А и дойде един момент, в който Сами по4на да се сърди и да си иска първо манджата  Laughing

# 8
  • Мнения: 8 450
Моята няма претенции-ако дам да суче,добре.Ако дам пюре-пак добре.Май още не е готова за заместване. newsm78

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Моята няма претенции-ако дам да суче,добре.Ако дам пюре-пак добре.Май още не е готова за заместване. newsm78

И ние сме така, доволна е когато нещо и влиза в устата и няма големи претенции дали ще е кърма или каша.

Общи условия

Активация на акаунт