Проблем ли е липсата на регистрация в ЖК?

  • 628
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте, в 14 г. с. съм, за следенето на бременността ходя в  частна клиника, където не работят със здравната каса. За раждането ми казаха, че към 33 г. с. те(от клиниката) ще ми дадат болничен и направление за Шейново за определен лекар. Не съм се регистрирала  при личния лекар, нито в ЖК. Мислите ли че ще е проблем по- късно?

# 1
  • Мнения: 582
Ти пак си ходи в частната клиника, но нищо не ти пречи да си се регистрираш при личната и да имаш направление за ЖК.

# 2
  • Мнения: 2 807
На мен за малко да ми направят проблем на първата бременност, т.к. в ЖК им се явих в 8-я месец  Laughing
И аз като теб си отивах на частно и си мислех, че няма да е проблем само да ми издадат направлението за самото раждане, когато вляза в 9-ти месец.
Е да, ама не.
Здравната каса изисквала да се вписват резултати от изследвания, измервания разни, което може да се направи само от ЖК.

Сега, покрай втората бременност, разбрах че са позатегнали положението.

Ходи си на частно, но от време на време, ходи и при тях, за да не ти направят проблем накрая.
То си зависи от хората и отношението им, ама все пак - мирна ти глава  Wink

П.С.Аз иначе като ходех на ЖК, им носех всичко от моя си лекар - мерките на бебето, резултатите от излседванията, и не давах те да ме преглеждат Wink - само теглене, следене на кръвното, обиколка на талия.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 046
И аз като теб не се бях регистрирала в ЖК, даже нямах представа, че трябва. Ходех си на частен лекар и не се замислях, че някой трябва да ми издаде накрая болничен (45 дни преди термин) и да ми даде направление за раждане. И към 8-9 месец, когато се сетих да питам гинеколога той се изплаши, че няма да искат да ме регистрират сега, че при тях (Майчин Дом) нямало да стане така в последния момент. За мен беше чудно, защото не очаквах да ме оставят да родя на улицата - но имало частни клиники, да съм ходела там, щом съм искала частно!
В крайна сметка моята лична лекарка, която за щастие е семеен приятел на моите родители ми издаде и болничен и направление за раждане, а уж не можели те, можели само гинеколози - дрън-дрън. Все едно тя ме е следила, даже тя си ми даваше направления за текущите изследвания по време на бременността.
Всичко има разрешение, но май е по-добре да се регистрираш овреме, да не си създаваш излищни емоции накрая Simple Smile
Лека бременност!

# 4
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
ГПто ми разбра, че съм бременна като отидох в 9 месец да си взема направление за раждане. Не пада от луната, обясних й че съм малко бременна  Mr. Green, не ми е правила проблем с направлението, имайки в предвид, че съм една от малкото, дето имат неплатени здравни вноски, а ги водят осигурени, но то е друга тема.

# 5
  • Мнения: 7 640
не е проблем, виж стари теми, напр. за документи за раждане.

# 6
  • Мнения: 1 336
А тези направления за раждане по райони ли се дават, не може ли ние да си решим къде и при кого?  newsm78
И болничния 45 дни преди раждане само от държавните поликлиники ли се дава?

# 7
  • Мнения: 1 107
Според мен не би трябвало да има проблем. Аз също ходех цяла бременност на частна ЖК и си получих всички възможни документи, болнични и т.н. от частната лекарка. Тя ми води и раждането /в държавна болница!!/, но дори да бях избрала друг вариант за финала цялата бумащина си беше напълно редовна.

# 8
  • София
  • Мнения: 679
Няма никакви проблеми. Аз също ходех в частна клиника да ми следят бремеността и от там ми издадоха обменна карта с изследванията, който са ми правили и други подробности. За всеки случай се обадих на личния си лекар при който въобще не се вясвам и му пойсках направление за болницата.

# 9
  • Мнения: 7 640
освен това може да отидеш да раждаш и без направление Grinning. Родилките се водят "по спешност" и няма да те върнат.

Общи условия

Активация на акаунт