Витамин Д през пролетно летният сезон

  • 1 847
  • 52
  •   1
Отговори
Здравейте на всички мами бих искала да обменя опит по отношение на даването на капки Витамин Д през пролетно летниятсезон всеки казва различно естествено аз първо се посъветвах с нашият лекар и той от 6 свали капките ни на 4 а вече сме краят на май Имам познати който са ги спрели вече честно казано съм объркана а други пък дават само по 1 капка
Моето момченце е на 9 месеца
Ще се радвам ако обменим мнения
Честит 1юни на всички па макари и по рано

# 1
  • Мнения: 142
нащо педи ни беше казало по 2 капки да давам, онзи ден бяхме на консултация и каза да ги спра  Peace

# 2
  • Мнения: 820
За всяко дете се преценява индивидуално.

Моето второ дете въобще не е пило, защото беше с почти затворени фонтанели.

Зависи от наддаването също така.

Отделно детската сестра каза, че когато детето се маже със слънцезащитни продукти не поемало достатъчно вит.Д, затова до 6-ия месец не трябвало да се маже.

# 3
  • Мнения: 616
Зимата пиеше по 2 капки, сега педи каза по 1 и дори да прескачам по 1-2 дни. Наистина зависи от фонтанелата колко е затворена и с какви темпове расте детето.

# 4
  • Мнения: 1 053
Аз давам по 1 капка от 20-тия ден след раждането.Сега е по4ти на 3 месеца.Сега като отидем на консултация педи шъе ни каже дали да й давам още.Ина4е в ве4е е с леко тен4е,та сигурно ще ги спрем Peace.

# 5
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Давам по 1, че още не и се е затворила фонтанелата.

# 6
  • Мнения: 8 999
Дозата вит. Д се определя въз основа общото състояние на детето - фонтанела, скелетно-костна структура, тегло. За някои деца се налага по-висока доза, за други - по малка.

# 7
  • Мнения: 44
Давах по 2капки а от седмица по1.Доки така прецени.

# 8
  • Мнения: 4 290
Не давам вит. Д изобщо.
В началото трябваше да давам по две капки, после като се видя, че качва по кило на месец, увеличиха дозата на .... 6 капки дневно.  Rolling Eyes Миналия месец, при общия преглед личната - която не знае, че не давам -  рече и отсече: '' Чудесно се развива детето, фонтанелата се затваря в нормални темпове, намаляме витамин Д на две капки."
Смешно ми стана и продължих както си знам.  Rolling Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 39 718
Алекс е лятно бебе. Педиатърката каза "не е много редно на лятно бебе..." Купих Вигантол, давах по една капка за известно време.
Отдавна вече не давам.

# 10
  • Мнения: 336
ПОчти не съм давала - само по една какпа когато се сетя през зимата. Фонтанелата се затвори, наддавахме мнооого малко, но бяхме постоянно на слънце - никога не съм я пазила от слънцето, така че ... Аз не бих давала  Peace

# 11
  • Мнения: 108
Аз също този месец на консултацията питах дали да спра Вигантола / дъщеря ми е на 10 месеца и досега съм й давала по 2 капки на ден, като многоооооо често забравям  Embarassed/. Обясниха ми, че в момента костната система е доста натоварена, защото детето постоянно расте, има 6 големи зъба и е в процес на никнене на още, а затварянето на фонтанелата натоварва допълнително, поради което трябва да продължа с вит. Д - като по моя преценка можело да правя почивки от по 5 дни. Не знам дали правилно са ме посъветвали, защото от много места / вкл. и медицински лица съм чувала, че през лятото не се дава  newsm78/.

# 12
  • Мнения: 340
Аз не давам. В интернет има достатъчно материали за витамин Д, как се синтезира и т.н. Моя съвет е да прочетете. За тези които знаят английски имам в предвид.
Предозирането на вит. Д е доста опасно, особенно за децата.

# 13
  • Мнения: 1 740
Аз давах по 1 капка ,но от доста време вече не давам.

# 14
  • Мнения: 1 085
Изобщо не съм давала. Извеждах детето всеки ден. Не мажех ръчичките със слънцезащитен крем, за да поема вит. D.
Фонтанелата се затвори много бързо.

Общи условия

Активация на акаунт