Промяна в закона за гарантиране на влоговете

  • 1 410
  • 15
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 2 401
Аз ли не мога да вдена или малко са се объркали (в сроковете) писачите на статийката?
Твоя коментар какъв е?

# 2
  • Мнения: 2 480
Едва ли са се объркали. Но по-важното тук е, че валутните спестявания ще се изплащат в левове! Това е скандалното! А преди можехме да избираме между 2-та варианта. Освен това се гласят да съборят валутния борд и да пуснат печатницата на левове както през 1996г. И да сменят нашите валутни спестявания  за хартийки!

# 3
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Тя печатницата се върти отдавна, но как си представяте, че ей-така, самосиндикално, се събаря борд?
Освен това българинът в момента има повече кредити (левови предимно), отколкото спестявания, сами ще си го вкарат при такава схема.
Не е необходимо да се всява излишна паника.

# 4
  • София
  • Мнения: 8 072
Но по-важното тук е, че валутните спестявания ще се изплащат в левове! Това е скандалното! А преди можехме да избираме между 2-та варианта.

Кога преди?

# 5
  • Мнения: 2 014
Преди промяната на Закона за влоговете.

# 6
  • София
  • Мнения: 8 072
Не е вярно, и преди сегашната промяна пишеше в Закона, че се изплащат в левове всички влогове
http://www.bnb.bg/bnb/home.nsf/vPages/Laws_BankDepositGuarantee/ … a%20vlogovete.pdf

# 7
  • Мнения: 2 401
vl, това са тъпотии, не се връзвай (ако си се притеснила случайно). Времена предизборни са, всеки гледа да блесне и да натопи "другарчето". Ако има нещо, за което трябва да се притесняваме, то няма да излезе у вестниците.
А изплащането в левове с какво те притеснява, ако приемем, че борда падне?

# 8
  • Мнения: 2 480
Но по-важното тук е, че валутните спестявания ще се изплащат в левове! Това е скандалното! А преди можехме да избираме между 2-та варианта.

Кога преди?
През 1996г. и  1997г.
Какво ще ни се случи, ако падне валутният борд? Иска ли питане? Отиваме на кино, както през 1996г.! Нямаме нито силна индустрия, нито силна икономика, които да поддържат курса на лева. Сега той е закрепен с валутния борд и емисионното управление на БНБ е под външен надзор. А тогава ще пуснат печатницата на левове, както те си знаят. Преди няколко години, когато избраха Иван Искров за шеф на БНБ, големият капацитет и политик Ахмед Доган каза:"Ние мислим да въведем плаващ курс на лева спрямо еврото." Това означава събаряне на валутния борд! Не е възможно да има плаващ курс и бордът да се запази! И качеството на какъв го каза Доган? Може би е способен икономист или способен банкер? Не беше обявено публично защо не оставиха още 1мандат Светослов Гаврийски-човекът, който стабилизира бързо и успешно финансовата с-ма на България след голямата разруха. Дори това е влязло като пример в учебниците на студентите по икономика в Германия.

Последна редакция: нд, 31 май 2009, 01:09 от vl

# 9
  • София
  • Мнения: 75
През 1996г. и  1997г.
Какво ще ни се случи, ако падне валутният борд? Иска ли питане? Отиваме на кино, както през 1996г.! Нямаме нито силна индустрия, нито силна икономика, които да поддържат курса на лева. Сега той е закрепен с валутния борд и емисионното управление на БНБ е под външен надзор. А тогава ще пуснат печатницата на левове, както те си знаят. Не беше обявено публично защо не оставиха още 1мандат Светослов Гаврийски-човекът, който стабилизира бързо и успешно финансовата с-ма на България след голямата разруха. Дори това е влязло като пример в учебниците на студентите по икономика в Германия.
Така е, валутният борд закрепя икономически една страна, но при освобождаването ни от валутен борд, не е ясно какво би станало.
Аз си мисля, че няма да бъде такъв катаклизъм, защото има страни в Европа и без валутен борд (не говорим за развитите членове). Ситуацията е спечена, защото добра национална валута се поддържа чрез развита индустрия, а оттам и икономика. След бъдещо приемане на еврото и отпадане на борда, не е ясно самото евро като валута, доколко ще успее да задържи курса си. Но това трябва да го мислят големите учени глави, ние сме зрители.

# 10
  • Мнения: 54
  Освен това се гласят да съборят валутния борд 

  Това възможно ли е да стане и кога? newsm78

# 11
  • Мнения: 592
Ха-ха-ха! Прееби другарчето - все си мислех къв ще го измислят, ама  това е само началото!  На мен не ми се струва толкова безобидно! Казвали са ми, че в Унгария като освободили форинта е скочил курса към 4-5 пъти. За тук се чуват малко повече. Лично от едно партийно величие съм чувал лафа - бордът ще падне в една слънчева събота сутрин! Постоянно пишат че има натиск и от чужбина да пада, така че не е май далеч този момент. А ако остане този закон без краен срок - наистина си е ебавка! И още - доста кредити през последната година се дадоха в евро!!, не знам банковите статистици какво ще кажат, но сега ми светва лампата защо направиха валутните кредити по-евтини! И като се сетя каква "икономика" имаме - хотели и блокове, майко мила!

# 12
  • Мнения: 620
А в настоящия момент кредити в лева не дават.

Отдавна се коментира "под сурдинка" свалянето на борда /валутния/.
Какво да ти кажа, ако си спестила повечко във валута, винаги можеш да разчиташ на "Буркан банк" по отколешна българска традиция.

На България не е отредена ролята на индустриална държава в ЕС, както сигурно се досещате.

# 13
  • Мнения: 2 480
  Освен това се гласят да съборят валутния борд 

  Това възможно ли е да стане и кога? newsm78
Тази година или догодина....
Когато въведат еврото бордът ще си отиде, но те няма да могат да откраднат нищо! Сега им се е приискало да повторят грабежа от 1996г. и 1997г. Затова и законодателно го оформят.

# 14
  • France
  • Мнения: 726
Чета тук, чета темите за кризата, и ми настръхва косата.
Боже, пази България!

Общи условия

Активация на акаунт