Плодов оцет

  • 3 624
  • 4
  •   1
Отговори
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 216
Мами, много съм навита да си направя оцет
с плодове. Загубих си рецептата за оцет с
вишни, в нета намерих за малини. Някоя от
вас може ли да ми помогне? newsm78

# 1
# 2
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 216
Благодаря ти  newsm03

# 3
  • Мнения: 1 520
ЧУДОДЕЙНИЯТ ЯБЪЛКОВ ОЦЕТ

Ябълковият оцет представлява строителна киселина, твърди докторът по медицински науки Норман Уокър, смятан за най-големия специалист по въпросите на лечението със зеленчукови плодове.
Ябълковият оцет повишава способността на кръвта да се съсирва, заздравява кръвоносните съдове,
способства за образуването на червени кръвни телца. Той е още антисептично средство – помага за лечението на някои кожни заболявания и за отстраняването на петна по кожата.
Ненадминат цяр е срещу разширени вени: поразените места се намазват сутрин и вечер със златната течност, като едновременно с това през деня се пият по 2-3 чаши вода, в които се слагат по 2 чаени лъжички оцет. Редовният прием на 1 до 3 чаени лъжички ябълков оцет преди ядене може да реши проблема с високото кръвно налягане.

Рецепта: Ябълките се измиват, без да се белят. Смилат се с машинка за месо. Кашата се слага в съд, затиска се с капак и се оставя на топло, за да ферментира. След ферментацията се прецежда и налива в стъклен съд. Това все още не е оцет. Трябва да престои поне 3 месеца. Тогава вече е годен да прояви чудодейните си качества.

# 4
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 216
Миналата година от зор заради РА на мъжа ми
направих няколко бутилки оцет от ябълки. Искрено
казвам, че е страхотен на вкус и аромат. Сега ще
направя от ягоди, малини и вишни. Ако намеря
рецептите, които смятам за изгубени, непременно
ще ви ги дам.  Party

Общи условия

Активация на акаунт