Ясла на 18 мес. - съвети

  • 2 064
  • 9
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Здравейте момичета. Септември предстои да дам мойте момчета на ясла. Въпреки че са много малки (тогава ще са на 18 мес) и никак не ми се иска, но няма как. Кризата ни притиска и прецених, че яслата е по-малкото зло от безпаричието. Много неща съм чувала за тръгването на ясла и градина, някои верни други сигурно не...
Молбата ми е към майките дали децата си на същата възраст на ясла - споделете с какви проблеми се сблъскахте, за да знам какво да очаквам и да съм подготвена доколкото е възможно.

# 1
  • Мнения: 1 085
Най - големият проблем е адаптацията на децата. Ако не са свикнали да ги оставяш при други хора, ще е по - трудно.

# 2
  • Мнения: 413
моят син тръгна на 12 месеца на ясла и го понесе много добре - вече беше на етап да иска да бъде с деца, а не само с гледачката си. Преценката е много индивидуална и зависи от детето, в случая децата. Мисля, че ти можеш д си по-спокойна и с това, че те ще бъдат заедно - ако са в една и съща група, което никак не е маловажно.

# 3
  • Мнения: 428
Моята щерка ще е на 13м. като тръгне септември Confused, ще следя темата с интерес.

# 4
  • Мнения: 6 031
Според мен най-големия проблем ще бъде боледуването през зимните месеци.
Мисля, че когато са две децата адаптацията ще бъде по-лесна.
Моите и двамата са тръгнали точно на тази възраст.Големият боледуваше малко повече от малкия.Това беше основният проблем.
Друго което е като минус, че нямаш обратна връзка от децата за отношението към тях, за спане, ядене и т.н.
Информацията се дава само от персонала, а тя не винаги и меродавна.

# 5
  • Мнения: 804
Въпреки че са много малки (тогава ще са на 18 мес) и никак не ми се иска, но няма как.

Никак няма да са малки. Дори ще си изпуснала момента в който е можело да тръгнат на ясла без да има драми. Малката тръгна на ясла на 11.5 месеца и свикна за 2 дни, защото беше малка. А на 18 месеца са доста осъзнати човечета и ще има по-дълъг период на адаптация. Ако и ти се тръшкаш, ще те усетят и лошо ....
Приеми, че трябва да тръгнат на ясла и толкова, не показвай колко си разстроена, защото ще те манипулират. Днешните деца на 18 месеца разбират много, просто повечето още не говорят.
Единствената подготовка за която се сещам е да подсигуриш човек, който ще може да ги гледа когато се поразболеят (вероятно както при повечето деца в началото ще е по-често).
Желая ти успех и не си мисли, че правиш нещо лошо за децата - просто се порови из интернет и ще установиш, че практиката да си дремем вкъщи по 3 години под предтекст, че си гледаме децата не е много разпространена в развитите държави.

П.С. Дано попадните на свестен персонал  Peace

# 6
  • Мнения: 5 173
Не се притеснявай за адаптацията. Щом са 2-ма ще им е по-лесно. Съседите имат близнаци и свикнаха мн бързо, именно, защото бяха 2. А когато 1 се разболее, другият не искаше да ходи сам. Всичко ще бъде наред!

# 7
  • Мнения: 48
колкото по малки тръгват толкова по бързо се адаптират, моята дъщеря я пуснах на 13 месеца на ясла - имаше разбира се период на адаптация но беше много малко - не мога да кажа че беше лесно най вече за мен инъче сестрите там казваха че е много спокойна и няма проблеми но аз го преживявах тежко - вече е на почти 4 години много е кумуникативна общителна лесно се адаптира към всякакви новости - гледах деца на по 3 години които тръгваха за първи път на градина колко време всяка сутрин плачеха тръшкаха се и тн
ще ти бъде много трудно и притеснено, но важното е да не го показваш пред децата, сутрин колкото и грубо да звучи нас ни съветваха по малко изпращане целувки и прегръдки и аз буквално я хвърлях за секунда на сестрата - след като вратата се затвореше не се чуваха ревове и разправии - сега като по голяма се изпращаме повече но никога не се е съпротивлявала и напротив иска и уикенда да ходи на градина - успех и сили ти желая ще ти е трудно, но аз съм на мнение, че яслите и градините са много полезни за децата така че не се притеснявай

# 8
  • Мнения: 545
Дъщеря ми тръгна на ясла точно на 18 месеца. Пуснах я също поради финансови причини. Имаше период на адаптация около два месеца. Беше свързан с това, че болезнено се прилепяше към мен (до ден днешен реагира с плач, когато излизам някъде), не ме пускаше да отида сама до тоалетната или банята. Нощем се будеше и искаше да съм до нея, да й държа ръката и в момента, в който мислех, че спи и се измъквах на пръсти, се будеше и почваше да пищи.
Тези моменти отминаха постепенно, но ми беше страшно тежко, още повече, че преди това беше много спокойно дете и въобще не ме търсеше.
От яслата не мога да кажа, че съм недоволна, но и не виждам особена полза, така както други са споделяли за големия напредък в развитието на децата им след тръгване на ясла.  Днес вече ходи без проблеми, въпреки че и сега се пазари, че не иска на градина и понякога сутрин плаче. Важното е,че следобед не иска да си ходи и че ревът й сутрин трае, докато се затвори вратата на стаята зад гърба й.
Проблемът при нас беше и е честото боледуване – тази зима ходеше по две седмици на ясла и после още толкова в къщи. Върхът беше пневмонията през март, която ни вкара в болница, а там – още дечица от групата й.
Успех и леко и безпроблемно тръгване, както и никакви болести.

# 9
  • Мнения: 8 228
Синът ми тръгна на 1г и 5м - адаптацията му беше точно 2 дена.
Давам си сметка, че ако беше тръгнал няколко месеца по-късно, вече навлязал здраво във фазата НЕ и НЯМА, щеше да му много по-трудно да свикне. Дори и само заради идеята да протестира за всичко.

Общи условия

Активация на акаунт