Какъв е обривът при алергия и какъв при варицела?

  • 16 626
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 051
Интересува ме дали има разлика в обривите и къде се локализират обикновенно?
Дъщеря ми беше захранена за първи път преди няколко дни последователно с череши и ягоди и днес забелязах на едното краче 5-6 пъпки с бяло, воднисто връхче, на другото краче - само една и на пишето - една..
Според майка (мед. работник), това е алергия, но аз се съмнявам да не е варицела..
Може ли майки, които са виждали двата обрива да споделят как изглеждат?

# 1
  • Мнения: 7 723
На мене това ми прилича на Варицела.
Характерното при нея е, че пъпките са с връхче,
пълно с течност.
Алергията обикновенно избива по корема,
по вратлето, ...изобщо по меките части.
Обривът е по- скоро от много ситни пъпчици.
Наблюдавай я.
Ако ппродължават така една по една да избиват- Варицела е  Confused

# 2
  • Мнения: 3 051
А постепенно ли избиват..
Че май вчера бяха по-малко, но не обърнах внимание.. Днес ми се струват повече..
Цялото тяло ли ще обхванат ако е варицела?

# 3
  • Мнения: 7 723
А постепенно ли избиват..
Че май вчера бяха по-малко, но не обърнах внимание.. Днес ми се струват повече..
Цялото тяло ли ще обхванат ако е варицела?
Постепенно избиват, да.
Мисля, че 4 дена все избиват...(забравила съм вече).
А колко ще станат- Божа работа.
Голямата ми дъщеря беше цялата с пъпки.
Пъпка връз пъпка....ужас!
Малката се размина с 7-8 пъпки...  Rolling Eyes
По принцип, ако е Варицела, в момента е в силата си.
Щом не са избили чак толкова много, леко ще я изкара.
А! И още нещо- заведи детето на доктор да я диагностицира, все пак.
...трябва да се постави и под карантина дедето. 9 дена  Wink

# 4
  • Мнения: 3 051
Благодаря ти за изчерпателния отговор! Hug
Надявам се да е варицела, а не алергия, но кой знае...  Thinking

Сега, като се замисля и се връщам във времето се сетих, че преди няколко дни на тези места детето имаше само червени точици, което ме навежда на мисълта, че най-вероятно е шарка и пъпките са се развили.. Тогава си помислих, че я е хапал комар..

В понеделник сме при педито!  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
И на мен на варицела ми прилича.
Пъпките при варицелата са с различна големина, като някои от тях са доста тлъсти, като при ухапване от комар. Повечето са с мехурчета отгоре /като херпес/ или пък с гнойни връхчета.

# 6
  • Мнения: 462
Миличка, не че нещо, но няма как да е алергия - там пъпките са като при претопляне - изключително дребни, минават за два-три дни и не се увеличават като брой (освен, ако не даваш от алергена, де) ... а имало ли е детето контакт с болен от варицела? А температура има ли? Племенникът ми не я сваляше с дни ...

Стискам палци вс да е наред!  Peace

# 7
  • Мнения: 1 237
И аз предполагам,че  е варицела.В началото и нашите пъпки бяха такива като от ухапано и после се появи характерното връхче,пълно с течност.
Какво става,ходихте ли на лекар?Варицела ли е ?Как е детето?

# 8
  • Мнения: 3 051
Докладвам!

Не издържах до днес и заведох детето в спешен кабинет в неделя в частна клиника, към която имаме безплатно обслужване в почивните дни..
Обясних надлежно - детето имаше контакт с варицелно болно дете на 16 май (събота), но майката твърдеше, че в понеделник тръгват на градина и всички пъпки са завяхнали; детето е яло ягоди по-миналата седмица за първи път (21-22 май), хронологично след това в сряда (27 май) му е поставена диагноза конюктивит и по това време видяхме за първи път пъпките, но те бяха само едни малко точици.. Всъщност, подути вече ги видяхме тази събота следобяд...
Пъпките са със следната локализация: 1 пъпка близо до пишето, отпред на бедрото, 8 пъпки отзад на бедрото под дупето, 2 пъпки отзад на бедрото под дупето на другото краче, 5 пъпки на едното стъпало и 1 пъпка на другото стъпало + 1 отзад на петичката..
Погледна ни гърлото и каза, че това не е варицела, защото сме нямали пъпки по главата и тялото, нямали сме температура и пр.
Приличали й на ухапвания, но не знаела защо са се надули в последствие, а не веднага и непосредстевно след ухапването..
Явно не беше много сигурна и ни постави диагноза алергия, като забрани детето да консумира ягоди до 2 годинки и ни изписа алергоподтискащи медикаменти, кремове за мазане и прочие..

Аз лично не съм много убедена в точно поставена диагноза, защото и самата лекарка не беше убедена..
Ама хич!

Сега се чудя дали да не си я водя при педито и да искам направление, ама за алерголог ли, за дерматолог ли.. !????  newsm78
Или пък да я заведа в кабинет по инфекциозни болести?!?!

Педито вчера ми каза по телефона, че и на нея не й приличат по даденото от мен описание на варицелени пъпки и ме прати в този спешен кабинет..

Та!
Имаме поставена диагноза, но се съмнявам в истиността й!
Сега ще трябва да лиша детето си от един прекрасен сезонен плод..  Confused  (и дано да не е напразно)..

# 9
  • Мнения: 3 051
Забравих да напиша, че Яна е добре - нямаме температура, обрива не се увеличава, даже ми се струва, че пъпките започнаха да пожълтяват (течността пожълтя) и да завяхват..

От вчера давам Ериус (за алергия) и витамин С по една ампула дневно..

Въпреки това я ограничавам от контакт с други деца, защото няма да си простя да заразим някой "с алергия" (варицела разбира се...  Naughty)

# 10
  • Мнения: 748
просто решение на дилемата - правиш тест за антитела. така ще знаеш дали да се пазите по-нататък от болни от варицела другарчета или ви се е разминало леко и всичко е ок  Peace

# 11
  • Мнения: 3 051
Какъв е този тест?
Къде се прави?

# 12
  • Мнения: 748
ето ти една стара тема: цък

# 13
  • Мнения: 1 835
Забравих да напиша, че Яна е добре - нямаме температура, обрива не се увеличава, даже ми се струва, че пъпките започнаха да пожълтяват (течността пожълтя) и да завяхват..


Точно така се променят пъпките при варицела. А от друга страна, виждала съм доста алергични пъпки - нито едни не са били такива - в началото с бистра течност, която след ден-два да пожълтява, а точно при варицелата бяха така. Не съм лекар де, но не ми прилича на алергия.

# 14
  • Мнения: 71
Синът ми има алергия към някаква съставка в храната, която още не съм установила коя е, но обривът е досущ като този при твоето дете.
Когато за първи път се прояви личната се усъмни за варицела, но след като се появяваше многократно ни прати при алерголог и дерматолог.Лекуваме го с противоалергични средства и понякога адвантан крем.
 Нямат особен ефект, защото и с тях и без тях обривът си минава през няколко етапа и изчезва. Първо са точици, след това мехурчета, завяхват и изчезват. Когато момченцето ми е с обрив иззбягваме каквато и да е купувана храна, шоколад, някои плодове, яйца. Обикновено пъпките са разположени по краката, ръцете, ходилата, дланите,  ушите.

Общи условия

Активация на акаунт