Осигуровки и детска ясла в Гърция...

  • 1 031
  • 5
  •   1
Отговори
 Здравейте! Съпруга ми е от 6 месеца в Гърция и скоро ще му правят документи. Искаме да идем и ние с малкия при него, но разбрахме, че за да запишем синчето на детска ясла, трябва мъжа ми да е осигуряван, застрахован, регистриран като жител, както и аз. Въпроса ми е колко месеца преди това трябва да сме осигурявани и има ли значение дали ще е на половин или цял работен ден? Бързо ли стават документите? Защото преди години знам, че бая се чакаше...

# 1
  • Мнения: 221
Записването за детска ясла е до 15юни,ако искате да запишете детето трябва да стане сега. Доколкото зная искат декларация от работодателя на майката и на бащата,за да се докаже че и двамата работят.Също така в тази декларация трябва да пише и колко пари получават. За това не съм много сигурно,но ми казаха че колкото е по-малка сумата толкова е по-вероятно да ви приемат в дет.ясла.Ако това е така значи няма поблем да сте осигурени на половин работен ден.Също така искат и договор от квартирата където живеете да е на ваше име . А за частните дет. ясли не искат документи и може да запишете детето по всяко време.

Последна редакция: нд, 31 май 2009, 15:12 от alexyani

# 2
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  За около 2-3 седмици стават документите.Мога да отговоря само за частните детски ясли-искат преведен и легаризиран акта за раждане на детето,ваксинационна книжка(може да отидете при частен педиатър,който да подпечата книжката,но не знам с превода как става).

# 3
  • Мнения: 4 111
От ХЕИ си вадите справка за поставените ваксини, която се превежда на гръцки, ние я легализирахме за всеки случай, в Гърция в някоя болница се отива, там ще ви дадат ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΠΑΙΔΙΟΥ и някой лекар вписва поставените ваксини, с тази книжка отивате при педиатър и той ще ви назначи нужните изследвания за яслата. Но трябва таткото да впише детето към здравната си осигуровка.

# 4
 Много Ви благодаря!  Hug

# 5
  • Мнения: 65
Здравеите!Вили задължително трябва да имаш докумунтете легализирани и документ за семейно положение.

Общи условия

Активация на акаунт