Ще се срещнем след 10 години.....

  • 1 567
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 107
Мислите ли,че има смисъл един випуск да се среща ? Били ли сте на такива събирания? Очаквания,разочарования,емоции.Може ли времето да заличи някой чувства,обиди,напразни надежди,когато си на 18 или на 25?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 840
В смисъл?
Да заличи обидите от времето, когато си бил на 18, или?
Не те разбирам изцяло, но принципно мисля, че срещите са хубава работа, хората изпитват хубави чувства, когато си припомнят общото минало. Ако това минало е било много травмиращо за някого и той се опитва да го забрави, нормално е да избягва подобни събирания.

# 2
  • Мнения: 17 402
Зависи от випуска. Ако не ти е приятно, не ходи. Ако ти се вижда като вид реванш пред другите- "ох, паднахте ли ми сега", отиваш.  Не мога да ти отговоря еднозначно.
Не изпитвам нужда да виждам съучениците си. Състуденти, дори випуска- да.

Последна редакция: сб, 30 май 2009, 23:28 от Дренка

# 3
  • Мнения: 2 107
Да,имах пред вид всички срещи на състуденти,съученици.Последната среща,на която бях със съучениците от гимназията се получи доста сковано.Някой бяха дошли със съпрузите си и това се превърна в семейна вечер.Няма лошо,но мисля,че след толкова години е интересно да поговориш ,да разбереш кой до къде и как,изобщо- контакт!С половинката си винаги можеш да отидеш на заведение.А срещите със състудентите минават ,като след всеки взет изпит - купон!Е,не може да съберем всички,но никой не идва с придружител - това си е нашия ден.А при вас как е?Изпитвате ли потребност от подобни срещи?

# 4
  • София
  • Мнения: 2 840
Лично аз никога не съм участвала в организацията и еуфорията на такива срещи. По неизвестни приини все се оказвахме приятелите, които и без това си се виждахме, та не бяха срещи на випуска, а срещи на дружинката. Mr. Green
Веднъж се оказах и сред по-голямо множество и докато се усетя, се разбра, че съм на среща на съседния клас. Разбра се, че хората си ме обичали. Crazy

На въпроса - не, не изпитвам особено вълнение или желание за подобни срещи, макар да ми е любопитно да се видя с някои хора, които съм позабравила и/или да преоткрия други, които не съм забелязвала.

# 5
  • Мнения: 194
Do този момент не съм ходила, не съм се замисляла, но би ми било интересно, да.

# 6
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Чудесно е да се срещнеш със съучениците си след 10 години.
Миналата събота бях на точно такава среща.  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 2 401
Моята среща беше голямо разочарование. Много съм се променила май оттогава, не ми понесе обръщението "копеуе" на един  тогава перспективен младеж и днешно ченге.  Confused

# 8
  • Мнения: 9
Зависи от хората, с които си учил.
Неприятни са ми годините до 8-ми клас и на една такава среща ми беше някак си посредствено, неестествено.  Не искам да стъпя никога на среща с тях!
Със съучениците от средното образов. имахме страхотно приятелство, обичаам си ги и до днес, рядко се виждаме /разпръснахме се/, но винаги ги усещам близки, срещите - очаквани и желани  Heart Eyes Искам да се виждаме не на 5 год, а ако може всяка година!
Със състудентите отношенията ни бяха някак си "протоколни", не сме си правили срещи. Но приятествата от студ. години са ми мн. скъпи и си ги поддържам  Two Hearts !

Последна редакция: нд, 31 май 2009, 02:30 от funny-girl

# 9
  • Мнения: 411
среЩнахме се след 10 год.изкарахме страхотно,естествено ,които бяхме без половинките си.миналата година са се среЩали за 20 годиШнина,все оЩе нямам информация как са прекарали,но само мога да кажа ,4е страШно съжалявам 4е не можах да си отида за среЩата,но съм си обеЩала,4е следваЩа среЩа няма да пропусна дори ако трябва да хвана самолета само за 24 4аса.

# 10
  • Мнения: 8 999
И в прогимназията, и в гимназията, бях с хора, с които много се харесвахме и бяхме много задружни. С удоволствие ходя на срещи на випуска на гимназията. Аутсайдери нямахме по време на ученето, няма и сега. Все пак бях в елитна гимназия. Всички по някакъв начин сме си полезни и в живота и след бала. Повечето ми приятели са от ученическите години.
По време на следването в университета не можах да създам толкова здрави връзки с хората от моя курс.

# 11
  • Мнения: 4 290
Ние не сме се събирали. Явно няма кой да ни организира. Но пък си представям какво мерене на п...ки би било.
Иначе аз си поддържам връзка с някои от съучениците, макар и да не се виждаме много често.

# 12
  • Мнения: 241
Събирахме се,но аз не отидох.Не мидопадат такива събирания в големи компании.А и нвмам хубави спомени до 8 клас.

# 13
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Харесват ми и винаги ходя, бия тъпана да дойдат и други.
Преди 2 години имахме подобна среща (10 год)-беше мн. весело, отиде бутилка и половина вино и всякакви други алкохоли после, откраднах си чаша, забравих си безвъзвратно телефона, един съученик се оказа потомствен антиквар и съсед, и отвори магазина заради мен, показа ми доста интересни експонати, по изгрев слънце с танцова стъпка, чашата, изпросен подарък скарабей-имитация и усещане за дълъг махмурлук се добрах до дома. Всички казаха, че не съм се променила  Outta Joint Outta Joint
Миналата година пак се срещнахме и поднових контакта си с една от четирите ми гимназиални приятелки, благодаря.
Тая година я окъсах откъм организация, но лятото е пред нас.

За мен е важно, някой ме помни на 18, наивна, безпарична, бездетна, независима, хърбава, псуваща и не толкова цинична, да, това е много важно.

# 14
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 056
Преди 5г. имахме среща за 5г. от завършването на гимназията. Беше хубаво, видях се с хора, с които съм имала общи 5 години, а които не виждам при други обстоятелства. Обичам си ги всички, няма как, те са част от живота ми. Носталгична съм, не загърбвам и не забравям.
Тази година имаме 10-годишнина. Чакам да се обадят.

Общи условия

Активация на акаунт