как да се излекувам от обсесивно депресивна ревност

  • 5 594
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
как да се излекувам от обсесивно депресивна ревност. ходих на психиатър,но не ми помогнаха хапчетата, които ми предписа. много ми е тежко че ревнувам така приятеля си

# 1
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Той дава ли ти повод да го ревнуваш? newsm78

# 2
  • Мнения: 1 085
Опитай с хомеопатия или смени приятеля.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 074
Защо с психиатър си се консултирала ?
Мисля, че по добре с психоаналитик.
Ревността не е болест.

# 4
  • Мнения: 1 085
Защо с психиатър си се консултирала ?
Мисля, че по добре с психоаналитик.
Ревността не е болест.

Маниакалната ревност е болест.

# 5
  • Мнения: 7 723
Ревността си е психично заболяване и още как.
Всичко е в главата.
Дали от липса на самочуствие или от някакви
други комплекси, човек наистина може да се превърне
в кълбо от нерви.
По-сложен е въпросът и изключително
труден за така наречената "нормална" ревност,
без органични заболявания на нервната система.
Доколкото те са елемент на полов инстинкт -
не би могло да се говори за лечение,
но все пак положението не е безнадеждно.
Разбира се, че човек зависи от инстинктите си, но не е техен роб.
Нужно е завинаги да рухнат илюзиите,
че ревността е стимулатор и пазач на любовта
и порочната представа за накърнено достойнство.
Важна е и добрата приятелска среда.
На ревнивеца е нужно съчувствие и разбиране,
а не присмех и ехидни подмятания.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Като прочетох темата ти, не ми направи впечатление толкова ревността, колкото "обесесията". Има такова тревожно разстройство, то се лекува с антидепресанти, но се пият минимум 1 година, даже повече. Това ми го е казал психиатър. Психотерапията също би повлияла прекрасно това, защото в твоя случай е наложителна промяна в мисленето. Дори и хипноза, ако трябва. Но главният лечител си ТИ. newsm10 Със здрав разум.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 074
Ревността не е болест, а е състояние. Има разлика, мисля.
И не би трябвало да се лекува с антидепресанти.
Не мога да разбера, защо всяко тревожно състояние трябва да се лекува с лекарства.
Моето мнение е това, което прочетох в последния пост, главния лечител е нашия разум  newsm10

# 8
смени психиатъра си

освен с хапчета би трябвало да успее да ти помогне и психотерапевтично

# 9
  • Мнения: 23
много ви благодаря за отговорите.приятелят ми не ми дава поводи за ревност, но аз направо полудях като разбрах, че е излизал на кфе с една обюа приятелка. направо една година бях като болна, но постепенно разбрах, че ме обича, защото нормален човек няма да издържи целят този тормоз, на които го подлагам-звънях му през половин час, взех разпечатки от телефона му, искам да съм постоянно с него, сега вече разбрах, че всичко идва отдетството ми. родителите ми винаги са се държали с мен, все едно ниюо не мога да направя, винаги брат ми е бил на първо място за тяхъ, въпреки че не са го показвали, нямате представа какво преживях с тази ревност. не искам да загубя приятеля си, с него сме от седем години и наистина многого обичам, повече от себе си. но съм обсебена от него, не искам да има никакви приятелки, а това не е нормално, нали

# 10
  • Мнения: 7 723
... а това не е нормално, нали
Не. Не е нормално  Confused

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Да, не е много нормално и дори да нямаш нужда от хапчета, то със сигурност имаш нужда от психотерапия или поне няколко сеанса - ако виждаш, че самичка ти е трудно да го овладееш.

Общи условия

Активация на акаунт