Момченцата

  • 4 966
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 622
Синът ми е на 5 години, последният месец забелязвам много да си пипа пишката, казва, че го сърби. Не съм го водила още на лекар, чудя се възможно ли поради незабелване на пишката отвътре да се събира нещо?
Не я забелихме, защото ми се струваше малко варварско това с дърпането.
Някакви съвети?
Благодаря.
Надявам се да съм уцелила точния форум. От последното ми влизане в бг-мамма, броя на форумите тук се е утроил. Simple Smile

# 1
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
чудя се възможно ли поради незабелване на пишката отвътре да се събира нещо?

Напълно възможно е! 

Съвета ми е да го заведеш на специалист да го прегледа  Peace

# 2
  • Мнения: 1 428
до сега отдавна трябваше да сте го забелили. Когато това се прави постепенно по врем на къпане не боли въобще.От хигиенична гледна точка , натрупването на смегма, която не можете да почистите му причинява сърбеж и дискомфорт.Направете консултация с хирург или уролог.

# 3
  • Мнения: 2 005
Непременно консултация с уролог  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 4 575
Непременно консултация с уролог  Peace
И аз мисля с уролог, макар че предполагам, че с хирург ще са на едно и също мнение.

# 5
  • Мнения: 5 393
Причините за сърбежа може да са много, както са писали и преди мен- най-добре е да го заведете на лекар без да отлагате повече. В Пирогов е добра детската урология.(ако сте от София)

# 6
  • Мнения: 111
Непременно консултация със специалист Peace

# 7
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Напълно възможно е да е от незабелването.

# 8
  • Мнения: 1 149
Големият ми син от малък му се забели чурчето -без да го натискам,ей така при къпането по малко и нямахме проблем с него,но непрекъснато си пипаше пишката по едно време.Отварям ,гледам -всичко е наред-пусти му мъжки навици  Grinning
Малкия пък не му се забелваше и не съм го натискала ,но когато беше на 2 год и 4 мес.,една вечер  като го измих видях че от чурчето му изтича нещо бяло с кръв /смегма/,незнаех,изплаших се много,заведохме го на детски хирург......и не искам да си спомням какво се случи.
Заведи го на лекар за твое успокоение-може нищо да му няма и пак да се пипа за чурката.
Дано всичко да е наред.

# 9
  • Мнения: 100
Извинявай,че пиша в твоята тема,но друга не открих по въпроса за прословутите чурки.Синчето е на 3.6г и от няколко дни си пипа чурката.Казва,че го боли,но съм склонна да мисля,че го сърби.Забелено е до край и не е зачервено,няма и смегма.Нищо различно на външен вид.Моля,ако се се случвало с друга чурка да споделите.

п.п Таткото иска да го заведем на кожен лекар,но аз мисля,че сме за уролог newsm78
      Благодаря предварително.

# 10
  • Мнения: 3
Zdraveite!Moqt sin e na 2g i 3 mes, predi nqkolko dena mu se otvori bubkata i sega neznam kakvo trqbva da pravq, molq daite mi savet!

# 11
  • Мнения: 27 524
Боже, Боже, чурки, буби, проблеми...  Joy

Първо, пипането и евентуални сърбежи нямат връзка със забелването или не.

Второ, до незабелилите и недърпалите варварски и ненужно - правилно сте постъпили!!!!

Трето - синът ми е почти на 4 и от няколко месеца насам се дърпа, натиска, търка и почесва непрекъснато по пишката. И не, няма проблем, просто се опознава, задоволява и открива тялото си.  Wink Неща, които И НИЕ сме правили  Grinning



# 12
  • Мнения: 100
Боже, Боже, чурки, буби, проблеми...  Joy

Първо, пипането и евентуални сърбежи нямат връзка със забелването или не.

Второ, до незабелилите и недърпалите варварски и ненужно - правилно сте постъпили!!!!

Трето - синът ми е почти на 4 и от няколко месеца насам се дърпа, натиска, търка и почесва непрекъснато по пишката. И не, няма проблем, просто се опознава, задоволява и открива тялото си.  Wink Неща, които И НИЕ сме правили  Grinning





Последна редакция: сб, 06 юни 2009, 22:35 от julailata

# 13
  • Мнения: 100


За съжаление не си права.Заведох сина ми на лекар и се оказа,че не се опознава.Има леко възпаление на пилето и това е причината да се "опознава"



# 14
  • София
  • Мнения: 1 109
а сега и пилета Joy Joy Joy
извинявайте, но не се сдържах
Смятам,че по този начин момченцата сами свършват това,което трябва. Не съм чула другаде по шарения свят да се забелва.Как ли става при тях? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт