Вреден ли е едрия бял чесън, който се внася от Китай?

  • 6 455
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
От доста време на пазара има един доста едър, бял и вкусен чесън, за който се знае, че се внася от Китай. Информацията за този чесън е много малко. Доста търсих и почти нищо не намерих. Има доста притеснителни информации, че китайския чесън предизвиквал язви и гастрит и не трябвало да се консумира суров.  Никъде не се споменават причините за това, а самия чесън изглежда много добре, скилидките са едри, вкусен е и се бели много лесно. Някой има ли информация дали може да се яде спокойно или наистина има нещо опасно в този чесън?

# 1
  • Мнения: 1 149
Нямам представа,но ще следя темата с интерес.

# 2
  • Мнения: 25 449
Не ми е направило впечатление да е особено вкусен. Доста по-лютив е от българския и може би затова не понася на хората със стомашни проблеми.
Аз също не го ползвам в прясно състояние именно заради лютивината. Предпочитам да сложа сух чесън, отколкото от китайския.
Добре, че още се намира български чесън на пазара.

# 3
  • Мнения: 3 219
На мен ми е много лют и става единствено да се ползва след топлинна обработка. Не знам дали е вреден, но определено аз не съм му фен.

# 4
  • Мнения: 5 001
На мен ми е много лют и става единствено да се ползва след топлинна обработка. Не знам дали е вреден, но определено аз не съм му фен.
И аз така....Освен,че е лют е и много миризлив....
Предпочитам българския...

# 5
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 217
Сигурно е вреден, те не пожалиха бебетата си
та другите потребители Crossing Arms
Аз ползвам само чудесния български чесън -
дребен, добре "изпечен", прекрасен.

# 6
  • Мнения: 3 929
Не знам дали е вреден, но ние изобщо не го харесваме. Жилав е, много лютив, ненужно лютив. Докарва на вкус на химия. А когато го залеем с оцет, посинява!
Предпочитам хубавия български чесън дори и с малки скилидки и трудно белещ се.

# 7
  • Мнения: 2 771
А когато го залеем с оцет, посинява!
Това и аз го забелязах ,много странно,все съм се чудела,защо пък посинява  newsm78.
Дали е вреден ,не знам,но ако няма друг на магазина,купувам от него .
А за язви и гастрити и българския не е особено полезен,обостря ги  ,но дали чесън би могъл да предизвика язва....съмнявам се .

# 8
  • Мнения: 3 621
И ние не го харесваме този чесън и вече не го купувам, на мене лично ми мирише на антибиотик.

# 9
  • Мнения: 1 085
Винаги ме боли стомах, след неговата консумация, а и "ухае" много дълго. Вече не купувам от него.

# 10
  • Мнения: 11 816
И аз гледам да не купувам от него, но когато няма друг взимам и забелязвам, че много бързо се скапва като постои по-дълго време.
Сега добре че има пресен.

# 11
  • София
  • Мнения: 12 551
От доста време на пазара има един доста едър, бял и вкусен чесън, за който се знае, че се внася от Китай. Информацията за този чесън е много малко. Доста търсих и почти нищо не намерих. Има доста притеснителни информации, че китайския чесън предизвиквал язви и гастрит и не трябвало да се консумира суров.  Никъде не се споменават причините за това, а самия чесън изглежда много добре, скилидките са едри, вкусен е и се бели много лесно. Някой има ли информация дали може да се яде спокойно или наистина има нещо опасно в този чесън?

За вреден не знам, обаче е толкова лют, че мъжът ми, който яде доста чесън, ми е забранил да го купувам, защото го боли корем.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 975
Освен че е много лют е и ужасно миризлив,нищо общо няма с БГ чесън.

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Отврат е, не ми харесва.

# 14
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Купих само веднъж и няма да повторя.

Общи условия

Активация на акаунт