Голям Проблем! Кожата ми се промени тотално

  • 2 493
  • 23
  •   1
Отговори
За няколко месеца кожата ми се промени тотално. Първо се омазни, появиха се черни точки и пъпки.
Ходих по дерматолози и те все изписваха някакви спиртове, витамини за пиене и други лекарства за през устата, обаче ефект няма и няма. Забелязвам, че проблемът се задълбочава все повече и повече, щом дори кожата по деколтето и гърба се изрина в пъпки.
Почнах да пия бирена мая, по принцип не ям никакво сладко(дори когато имах хубава кожа)... изобщо проблемът не е в храненето.
Много се притеснявам. Кожата ми е адски мазна и положението става все по-неприятно. На какво може да се дължи, имате ли подобни периоди и как се справихте?

Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 10:30 от kopche

# 1
  • Мнения: 140
да не иzполва6 кофти коzметика  аz преди време имах съ6то много сериоzен проблем иzлиzаха ми адски много пъпки а кожата ми пък суха а даже и преz пубертета не съм имала такъв проблем какво ли не пих с какво ли не се маzах и накрая по 4иста слу4айност си купих един ФНД на естее лаудер и проблема иz4еzна zа една седмица спрях да полzвам лореал  макс фактор и раzни подобни и ве4е си копувам само скъпа коzметика   и лицето ми е 4исто беz никакви проблеми    Peace  накрая може да се окаже 4е проблема ти идва от не6то което най- малко си о4аквала

# 2
  • Мнения: 366
Навлизаш в пубертета, вероятно. На колко години си?

# 3
Навлизаш в пубертета, вероятно. На колко години си?
18

# 4
  • Мнения: 50
По-точно май излизаш от пубертета  Laughing А малко неуместно, но наистина може да е от козметиката. Какво ползваш за измиване и крем за лице? Понякога колкото по-агресивно третираш мазна кожа примерно толкова по-мазна става. Аз използвах на Виши за измиване на лице и крем, не бяха лоши, но много ми сушаха кожата и се белеше. По-лошо беше.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 778
Абе да не е нещо хормони...

# 6
Използва розова вода, крем Кларина и Гарниер Пюр А.

# 7
  • Мнения: 1 310
Аз имах проблем точно с розовата вода. В началото, когато започнах да я използвам, всичко беше ок. Но след известно време получих много и дребни пъпчици. Моята кожа по принцип си е мазна и склонна към акне. От няколко години съм си решила проблема като използвам 3 в 1 на Гарние задължително всяка вечер, отлепяща се пилинг маска един път в седмицата и дневен и нощен гел за мазна кожа.  Peace

# 8
 Cry Уж розовата вода е да нормализира мазнотията. Не знам вече. От скоро използвам това кремче Кларина на Хималая и ще видим. Доста го вхалеха.

# 9
Алексис, и на мен след пубертета ми се появиха пъпки и черни точки,с транното беше, че дори в най- дивия пубертет съм имала идеална кожа. И аз пих бирена мая и още какво ли не, но проблема се оказа вътрешен. Ако можеш да опишеш какви точно са пъпките, малки, големи, дълбоки или не, гройни или пълни с лимфна течност, за да мога да ти кажа точно дали имаш моя проблем и какво да направиш. В момента съм на 21, от 19 годишна имам този проблем и още се лекувам.

# 10
  • Мнения: 1 418
Ла Рош Позе-питай в аптеките да те насочат
какво точно да вземеш.Трябва ти лосион,тоал.
мляко и специфични продукти.Ако не могат
те да ти кажат какво да вземеш,по-добре не
купувай.Но задължително трябва да почистваш
кожата сутрин и вечер.Иначе всичко се обезмисля.
ТОВА Е НАЙ-ВАЖНО ЗА ВСЯКА ДОБРЕ ИЗГЛЕЖДАЩА
КОЖА!

# 11
Алексис, и на мен след пубертета ми се появиха пъпки и черни точки,с транното беше, че дори в най- дивия пубертет съм имала идеална кожа. И аз пих бирена мая и още какво ли не, но проблема се оказа вътрешен. Ако можеш да опишеш какви точно са пъпките, малки, големи, дълбоки или не, гройни или пълни с лимфна течност, за да мога да ти кажа точно дали имаш моя проблем и какво да направиш. В момента съм на 21, от 19 годишна имам този проблем и още се лекувам.
Повечето пъпчици са малки, ситни без връхче. Не ме сърбят... но кожата ми е адски мазна в Т-зоната. Когато я почистя и нанеса кремче за 2-3 часа е добре. Но после пак става същото.
Вярвайте ми, минах през каква ли не козметика.
Проблемът явно е вътрешен, затова вече от почти месец пия чай от коприва+ бирена мая от няколко дни.

# 12
Зарежи ги тия глупости, когато организмът ти е болен, те не играят. Отивай на лекар веднага, но на ДОБЪЪЪЪЪРРРРРРРР!!!! Защото аз на такива некадърници попаднах, че стана по-зле. Накарай ги да ти пуснат изследвания хормонални и ако резултатите са наред, а пъпките си остават отивай на Анаста. Кажи ми само от кой град си, за да ти кажа нещо, което може да ти помогне.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 097
Зарежи ги тия глупости, когато организмът ти е болен, те не играят. Отивай на лекар веднага, но на ДОБЪЪЪЪЪРРРРРРРР!!!! Накарай ги да ти пуснат изследвания хормонални и ако резултатите са наред, а пъпките си остават отивай на Анаста.

Отиди на гинеколог или ендокринолог да ти назначи изследавне на хормони. Иначе нищо не правиш само с мазила. И бирената мая и копривата няма да помогнат, ако е някакво хормонално нарушение. Тези парички, дето ще ги дадеш напразно за козметика, ги инвестирай в хормонални изследвания!

А какво е Анаста?

# 14
Зарежи ги тия глупости, когато организмът ти е болен, те не играят. Отивай на лекар веднага, но на ДОБЪЪЪЪЪРРРРРРРР!!!! Накарай ги да ти пуснат изследвания хормонални и ако резултатите са наред, а пъпките си остават отивай на Анаста.

Отиди на гинеколог или ендокринолог да ти назначи изследавне на хормони. Иначе нищо не правиш само с мазила. И бирената мая и копривата няма да помогнат, ако е някакво хормонално нарушение. Тези парички, дето ще ги дадеш напразно за козметика, ги инвестирай в хормонални изследвания!

А какво е Анаста?


Именно, аз както вече казах минах през огромни перипетии, ендокринолога и гинеколога не ги свършиха никакви, просто това, което те назначиха се оказа отрицателно.
Анаста е ваксина, единствената в България против стафилококова инфекция, доколкото аз знам. Защото при мен се оказа точно това. ПРегледа, лечението е малко сложно, затова искам лична информция от момичето, за да й ка къде да отиде, кога, да й дам координати и т.н. Между другото майка ми преди години имаше и тя единствена се усети, че аджеба може и това да е, щом го каза на лекарите, те и се ИЗСМЯХА, забележете лекарите. Е добре, че беше майка ми на своя отговорност да ме заведе.
Ако момчичето отговори, вярвам, че ще мога да й бъда полезна, дори и да не се окаже това, хубаво е човек да се изследва, защото много хора ги имат без да знаят.
Получават се на различно основания- моето беше внезапен стрес, може да станат от слаб организъм и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт