подарък за кръщене?

  • 46 569
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 600
дори не знам за тук ли е темата. на кръщене сме канени, на бивши шефове, т.е. не са ни много близки. живеят в чужбина. какво да купим на детето? за познати в БГ все дрехи взимам, ама сега ми се струва тъпо. детето е на 6-7 месеца.

благодаря предварително за идеи!

# 1
  • Мнения: 3 929
Зависи колко пари можете да си позволите. Може например златно нещо.

# 2
  • Мнения: 600
Зависи колко пари можете да си позволите. Може например златно нещо.

това ще мога да си позволя, просто мислех, че е твърде лично. ама ако не е, най-лесно ще ми е. аз се чувствах тъпо, когато за кръщенето на моето дете й подариха няколко златни неща, защото сега си стоят и чакат да порасне, ама ако хората се кефят на такива неща, много лесно ще избера.

# 3
  • Мнения: 463
Не всеки харесва злато, а изобщо бижута за дете, най- добре ги попитай Peace

# 4
  • Мнения: 11 908
Моят син също получи няколко златни бижута, които веднага след кръщенето му прибрах, още е малък.пък и на детска градина мисля, не е подходящо.Но много ми харесаха бижутата, малко да порасне и ще му ги дам да ги носи.
Освен това получи и огромни плюшени животни на които много се радва.
Получи и други интересни играчки.
От бабите- дрешки.

# 5
  • Мнения: 282
Щом не сте толкова близки,смяттам е подходящо да вземеш на детенцето някаква дрешка+играчка.

# 6
  • Мнения: 2 331
Аз бих купила по-интересна играчка.Ето тук можеш да погледнеш за идеи.

# 7
  • Мнения: 3 804
Някаква играчка-според сумата която  сте определили.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 182
Вярно, че детето е малко, но можеш да вземеш книжки. Родителите на българчета в чужбина, май се радват на хубави БГ книжки. Може към тях да прибавиш и някоя тематична православна (в по-големите църкви има хубави такива с картинки).

# 9
  • Мнения: 111
Някаква играчка-според сумата която  сте определили.

И аз съм на това мнение  Peace

# 10
  • Мнения: 1 168
Конкретно за кръщене имам следните идеи:
1. Сребърна чашка и лъжичка / аналогия със светената вода, която стои в сребърни съдове/
2. Детска библия - на български /вярно, че няма да чете от сега, но е много тематичн подарък/
3. Играчка и книжки

Общо-взето каквото и да подариш, точно в момента няма да хване много "декиш". Имам предвид следното: детето е твърде малко да се зарадва дори на играчка, ако не е нещо дрънчащо, пеещо или движещо се, а такива вероятно има много. Ясно е, че ще е за 3 дни.
Дрехите - най-много родителите да ги харесат и след 2-3 месеца ще отидат  в някоя чанта в гаража, защото са умалели.
Златно кръстче обикновено се подарява от кръсниците.
книжките са хубав подарък ,но за по-късно. Среебърните чашка и лъжичка, както и библията също няма да ги ползва скоро детето, но поне са свързани с повода.
Така мисля аз.

# 11
  • Мнения: 101
Най-уместният подарък за кръщене: Златно кръстче.
Ще му напомня за Вас цял живот. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 168
Най-уместният подарък за кръщене: Златно кръстче.
Ще му напомня за Вас цял живот. Simple Smile
Въпросът е дали кръстниците и още няколко гости няма да подарят същото. Едва ли като порасне детето ще носи няколко кръсчета, особено ако е момче. Иначе наистина е хубав подарък.

# 13
  • Мнения: 101
Най-уместният подарък за кръщене: Златно кръстче.
Ще му напомня за Вас цял живот. Simple Smile
Въпросът е дали кръстниците и още няколко гости няма да подарят същото. Едва ли като порасне детето ще носи няколко кръсчета, особено ако е момче. Иначе наистина е хубав подарък.
Има и златни иконки със Светабогородица и Младинеца.
Не са особено скъпи.

# 14
  • Мнения: 1 740
Аз мисля, че играчка или дрешка е по- добре от колкото злато.

# 15
  • Мнения: 1 484
На  нашето  кръщене  му  подариха  от  тези  играчки  за  прохождане  ,много  съм  доволна  и  до днес  играе  с  нея.

# 16
  • Мнения: 101
bebo 81,
аз от гледна точка на това, че поне за мен кръщенето е едно много важно събитие в живота на всеки.
Идеята е да остане спомен.
Не искам да се налагам, просто изказвам мнение.

# 17
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Най-удачния подарък за тази възраст е сребърна лъжичка, с която да бъде захранено  точно на тази възраст /ако майката не почитател на стари соц схеми разбира се/

# 18
  • Мнения: 2 478
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/images/jane_6009-h18.JPG

Ето това подарих на последното кръщене, на което бях поканена. Да, разликата е, че родителите са ми много близки и знаех предварително какво да купя на бебето, което беше на 5 месеца.

# 19
  • Мнения: 11 003
Най-удачния подарък за тази възраст е сребърна лъжичка, с която да бъде захранено  точно на тази възраст

Това щях да пиша и аз. Много интересен и символичен подарък, който ще му остане и за спомен.  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 168
Най-удачния подарък за тази възраст е сребърна лъжичка, с която да бъде захранено  точно на тази възраст

Това щях да пиша и аз. Много интересен и символичен подарък, който ще му остане и за спомен.  Simple Smile
А ако донадим и сребърната чашка, става и здравословен Peace   Laughing

# 21
  • Мнения: 101
Това със сребърната лъжичка наистина е доста оригинално, а и едва ли някой от гостите ще подари същото.
Записвам си идеята.

# 22
  • Мнения: 3 929
Не всеки харесва злато, а изобщо бижута за дете, най- добре ги попитай Peace
Нямах предвид бижутата да са за дете, т.е. да ги носи, докато е дете. Златото си е злато, остава завинаги. Като порасне, може да го смени с нещо, което му допада, или да си го пази като спомен. Такава ми беше идеята.

# 23
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Това е типичен подарък - както дрехите от кръстника за новия християнин.
Не е нова идея. Само е позабравена.
Смисълът е, че антисептичните свойства на среброто пазят детето.
Пред алтернативата от пластмаса, това е добро решение в наше време.
Но не забравяйте, че самата лъжика става за захранване, а за хранене. Не е удобна за детската ръчица.

Освен това остава и прекрасен спомен със запазена стойност.

# 24
  • Мнения: X
Това със сребърната лъжичка наистина е доста оригинално, а и едва ли някой от гостите ще подари същото.
Записвам си идеята.
Peace и аз и аз, хареса ми и не съм се сещала до сега, браво за идеята  Hug

# 25
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Една икона на Богородица, или ако детето носи име на светия, икона на този светия.

Ще му е спомен за цял живот от Кръщенето.

# 26
  • Мнения: 600
спирам се на лъжичката и чашката. а къде в софия бих могла да намеря?

# 27
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Една икона на Богородица, или ако детето носи име на светия, икона на този светия.

Ще му е спомен за цял живот от Кръщенето.
Много ми харесва идеята. Следя темата, защото ще съм на кръщене в края на юни на бебе Йоан и се чудех какво да купя.
Иначе ми се въртят мисли да купя традиционните дрешки, дрънкалки.

# 28
Аз скоро ще ходя на такова събитие и се порових из нета и попаднах на нещо наистина оригинално. Златна монета с изображение на бебе изработена от банка и съответно със сертификат.
дано идеята послужи на някого, цените не са недостъпни, но наистина е оригинално.

# 29
  • Мнения: 188
Аз скоро ще ходя на такова събитие и се порових из нета и попаднах на нещо наистина оригинално. Златна монета с изображение на бебе изработена от банка и съответно със сертификат.
дано идеята послужи на някого, цените не са недостъпни, но наистина е оригинално.

Това е много оригинално и интересно!

# 30
  • Мнения: 3 550
Нещо тематично за повода - Библия, книги на християнска тематика, икона на някой български светия напр. св. Иван Рилски или на светеца, чието име носи детето.
Играчки и дрешки винаги можеш да подариш.

# 31
  • Мнения: 1
Лично аз бих взела една дрешка,играчка и нещо златно което да му остане за спомен.Да ви кажа и на мен ми предстои скоро да кръстим и нашето слънчице но точно на годинката ще бъде много студено -ноември и затова решихме да е на пролет.Но все пак всеки сам си решава с къква сума разполага.

# 32
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
За кръщенето на племенника, което щеше да е края на юни, но го отложиха за другия месец, купих дрешки и харесах една мида-пясъчник от Метро. Много мислих за разните "тематични" подаръци и накрая реших да бъда практична.
Дъщеря ми има златно кръстче от баба си за кръщенето, но така и не го носи засега. Но пък си е хубав спомен. ПИБ продават юбилейни монети и медальони с Богродица, сърце с холограма в златен и сребърен вариант - това е много хубав подарък.

Общи условия

Активация на акаунт