Ще си имам мини заек, имам въпроси...

  • 49 504
  • 199
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 34
Здравейте ще си имам мини заек и имам въпроси.
Какво яде? (разбрах че до 1 година НЕ трябва да яде: моркови, ябълки и т.н.)
Къпе ли се? И кога/през колко време?
По колко сено/храна  яде?
През колко време се сменя талажа?
Трябва ли да се сложи нещо като тебешир или камъче да си остри зъбките? И ако да какво да е?
И такива обичайни въпроси. Засега е това.
Предварително благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 28
Здравей! Аз гледам зайче, но това за морковите и ябълките за първи път го чувам  newsm78 , ако ще го вземеш като бебе по-добре недей да рискуваш да му даваш. На мен ми го подариха възрастно и съм давала моркови и ябълки, продават се и специални комбинирани храни с ядки, със зеленчуци, моето най-обича със сушени плодове. Давам сутрин и вечер по около 2 суп.лъж. и 1 шепа сено (също се продава в зоомагазина). Никога не съм го къпала- то само се мие като котките. Талаша обирам този, който е намокрен и досипвам чист. В магазините се продава спец. креда, дори има и овкусена, но не е задължително винаги да има, а и много боклук правят с нея. Ако си вземеш дългокосмисто ще трябва и сресване. Това са грижите по зайчето. Няма нищо сложно, дори е много приятно  newsm53 . ако имаш още въпроси- питай.

# 2
  • София
  • Мнения: 34
renatablue  много благодаря   bouquet    и ако може да пуснеш снимки на твоето сладурче.
Мисля че днес ще ми го вземат и ще пусна снимки. Ще го вземем по-малко от една година със сигорност.  Peace
А клетката каква и  колко да е голяма ?

Нали беше от кучешката тема? И там нали има колаж ако се събереме повече хора може и ние да си направин. Laughing

Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 07:07 от Етка

# 3
# 4
  • Мнения: 349
Етка, зайчето ти е много сладко  Peace
Да се грижиш добре  за него  Wink

# 5
  • Мнения: 7 803
едно питане и от мен. миришат ли много? могат ли зимата да са навън или само лятото става?

# 6
  • София
  • Мнения: 34
Аз си взех зайче уш трябваше да е мини ама май не е. На мен НЕ ми мирише, защото: когато се изака му събирам барабонките и когато се изпика със една салфетка събирам напикания талаш. Зимата неможе навън може да умре от студ. Лятото може навън но НЕ на течение и под пряка светлина. Аз го държа вътре.

Последна редакция: нд, 07 юни 2009, 08:40 от Етка

# 7
  • Мнения: 7 803
ясно, значи няма да взимам заек. мен все ме е страх, че миришат, а аз не мога цял ден да го дебна и да му чистя. мерси за инфото

# 8
  • Мнения: 59
Дъмпер Laughing Laughing Laughing,мирише ако не му чистиш клетката.
Аз се старая на около два дни да я почиствам,а ако не успея той сам си я чисти
/изритва всичко извън нея/
Не го къпя,само го мия,ако се наложи.
Яде,сено и готова храна за гризачи,чупя му клонки от сливата и много обича млечка.
Но всичко трябва да е сухо,в смисъл леко засъхнало.
Уникален любимец е това Laughing
Ако изкаш го пускаш,ако ли не си седи в клетката и не ти се сърди.
Обичам си го много.
Не изисква кой знае колко грижи./пази цветята из вас,похапват ги и може да се отрови/

# 9
  • Мнения: 6 390
само запис  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 7 803
ясно, мерси. ще го мисля още

# 11
  • София
  • Мнения: 622
И аз имах мини зайче през студентските си години- страхотно същество-стана огрооомно де, на два пъти купувах клетки, от последната по-голям размер нямаше- когато си бях вкъщи обикаляше из стаята и не минираше  Wink- само в клетката и то в единия ъгъл- беше голям чистник. През лятото - по цял ден пуснат на терасата с къщички, чадъри, заслони от слънцето  Sunglasses . Обаче много ядеше тапети и налиташе на кабели, така че стоеше в клетката като ме няма. Лягаше ми на корема и вървеше само след мен. Скачаше като обезумял от радост- огромни скокове  Shocked , абе лудо си беше сладурчето.
Относно гледането- да, не му давах сурови неща, само престояли поне денонощие, вкл и тревата. Купувах му сено, зърнена специализирана храна, а вода пиеше от капкова поилка.
Колкото и да беше сладък дебеланчо, не бих препоръчала на никой да си вземе, особено на семейство с детенце. Зайчетата не живеят дълго, моето-6 г. и според ветеринаря беше дядо. Човек се привързва много и после трудно се преживява. Лошо е положението и с болестите- за няколко часа се развиват скорострелно и трудно се намира кадърен лекар, специално за зайчета, в резултат на което повечето живеят много малко. Не са за дом. любимец- трябва им много движение иначе постоянно ровят и бушуват. Не мисля, че се чувстват добре в тия клетки. И да- доста си миришат, аз чистих постоянно, но талашът не е като котешка тоалетна и си мирише дори и за ден да е. С две думи сладки са, но трудно можеш да им осигуриш щастлив живот в апартамент.  Naughty

# 12
  • София
  • Мнения: 34
Добре дошли на новите.   bouquet
Елито  като се изака му чистя и като се изпика с една две салфетки събирам напикания талаш. Толкова си пази чисто че през 1 седмица му чистя. Гушкам го (целия ме е издрал имам и 2 ухапвания) играя си с него и т.н.
Eli_cz ти нали си от темата на Юлските бебчета 2008г. Аз съм дъщерята на Cveti_Eti .

# 13
  • Мнения: 1 568
И аз имам от половин година,но ще ви изчета утре,че ми се доспа!
Лека на всички ви майки зайки Joy

# 14
  • Мнения: 1 568
Моркови и зеле на нашия започнахме да му даваме след 6-тия месец,а грижите по-него са минимални...чистиш,за да не мирише и да му е добре,ии даваш водичка и гранули,понякога го пускаме да побяга из къщи Grinning
Водим го и отвреме навреме на лекар,бият му ваксини!Това е!

Общи условия

Активация на акаунт