Ами не наддава!

  • 427
  • 5
  •   1
Отговори
  • Varna
  • Мнения: 321
 Днес бяхме на консултация и леко почнах да се притеснявам вече- малката е на девет месеца и тежи.. 7700 - с памперса;) Последните няколко месеца наддава с по около 100-200 гр. Вярно роди се мъничка-изписаха ни 2500 от болницата- ама първите месеци с по килограм и нещо наддаваше.Малко е злояда иначе, кърмя я по 5-6 пъти на ден, освен това яде попара сутрин, каша следобед наобед с много зор някоя супичка и рядко пюре-аз и ги готвя и... това е- някоя и друга бисквита през деня (ако не е успяла да я хвърли,че и е по-интересно;) Та притесненията ми са свързани с това,че вече минахме под минимума килограми по таблицата,която е отзад на здравния и картон.Въпросът ми е- може ли кърмата ми да не е толкова хранителна ? Или просто педиатърката е права,че детето е злоядо и изразходва повече енергия понеже е много палава и не се спира постоянно?
 Извинявам се предварително ако скоро е имало такава тема- знам,че неприятно, но напоследък нямам много време да чета, а не се сещам как да го пусна на търсачката въпроса Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Мила Раличка, притесненията ти са разбираеми, но напълно неоснователни.НЕХРАНИТЕЛНА КЪРМА НЯМА!!!!Независимо от твърденията на някои, че видиш ли, след 3-4-5-6-7-8-9ти или който там месец им изнася според случая, кърмата ставала чиста водичка.Глупости на търкалета! smile3534
Просто явно детенцето си е такова - не му се лепи, не му се яде много-много.Щом е весело и енергично, от какво се притесняваш?Радвай се - няма да има проблеми с теглото като порасне newsm44

# 2
  • Мнения: 4 242
И дъщеря ми не качва много след 6-я месец, понякога 400-500, понякога 100-200гр, веднъж дори качи само 80гр за цял месец. Не се тревожи излишно. Смятам че важното е да не сваля!

# 3
  • Мнения: 1 214
Мисля,че нямаш повод за притеснение.Има и такава таблица:на 3м. детето удвоява теглото си при раждане,а на 1 г. го утроява.Така едно беберодено 3 кг на 1 г. е 9кг. +- Вие не сте били толкова,но имате доста време за да ги стигнете.И още нещо-някои деца дърпат на ръст за сметка на теглото.Как сте с ръстта?
Детето ми е родено 3.300 ,а на 1 г. беше 9.600.

# 4
  • Varna
  • Мнения: 321
 Ами то аз досега не се притеснявах много много-ама за два месеца 200гр само да качи ме стресна Rolling Eyes Иначе на ръст дърпаме много добре- вече е 71 см -слага си по около 2 см на месец напоследък  Thinking
Ще се поогледам тук как да и поразнообразя още менюто- току виж харесала още нещо за ядене (освен каша и доматена супа Crazy )-пък ще видим следващия месец (това всеки месец си го казвам Joy )

# 5
  • Мнения: 4 915
НЕма се пУашиш!  Mr. Green
Я виж как расте на ръст детето, браво!
Педиатърката ти също не смята, че има нещо тревожно.

Не се тревожи за теглото, ако детенцето ти я злоядо, или го мъчат зъбки, ако е толкова игриво и жизнено, нормално е да наддава по-бавно.
Не е задължително с разнооброзяване на менюто да достигнете заветните грамчета по таблицата. Нека яде колкото иска, не пробвай зорлем да му даваш с лъжицата, да не стане пък съвсем злоядо - ако свързва храненето с неприятни емоции. Кърми го честичко, предлагай му по някоя бисквита, когато сте на разходка и спокойно!

П.П. Няма нехранителна кърма. Наддаването си зависи и от подвижността на детето, и от метаболизма му. Знам едно бебе на адаптирано мляко, което на 7 месеца не беше качило нито грам, но беше пораснало с 2 см. Както виждаш - нещата са индивидуални.

Моята щерка яде по миниатюрни количества храна - 50-60 грама, рядко по 100 грама, 2 пъти дневно, но се кърмим на воля. Наддава добре - 340 грама в 9тия месец и 280 грама 10тия.

Общи условия

Активация на акаунт