акне

  • 1 633
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 354
Не знам дали има подобна тема, но с това бебе не мога много да ровя, за което се извинявам. Искам да споделя с вас- от една седмица на дъщеря ми излязоха малки пъпчици по бузите, отидохме до педито и ни каза, че имаме бебешко акне и да мажа с ъс спирт и Бочко, Искам да ви питам вие имали ли сте?С какво  мажехте? И до кога сте имали това акне?
Благодаря ви

Последна редакция: чт, 04 юни 2009, 07:52 от Тинтири-Минтири

# 1
  • София
  • Мнения: 39 758
При повечето бебета това е нормален процес на "изчистване".
Ако обаче мажеш със спирт според мен трябва да го разреждаш.

# 2
  • Мнения: 998
Струва ми се много агресивмо средство спиртът за бебешки бузки ,но не съм лекар все пак.
Дано още мами ,които са се сблъсквали с подобен проблем се включат в темата.
Дано се оправи скоро бебката-голяма красавица е!

# 3
  • Мнения: 4 292
Да, дъщеря ми за определен период беше като пъпчив тийнеджър в лицето. Всичко е на хормонална основа, на нея мазила на и помогнаха. Мина от самосебе си, накрая само минавах пъпчиците с памучно тампонче, напоено с розова вода.
Пъпките се появиха когато беше на един месец и изчезнаха напълно, малко преди да стане на три.

П.П. Учудвам си, че ти е препоръчано да мажеш с Бочко. Кремовете за подсичане са крайно неподходящи за лицето.  Thinking

# 4
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Голямата щерка беше така малко след като се роди. Пъпките и бяха до голяма степен с връхче и педиатърката ме беше инструктирала да мажа всяко едно връхче / а те - милиони/ със спирт, капнат върху клечка за уши, след това пак с клечка с нещо лилаво / вече не помня как се казваше / докато бебето не заприличваше на отровна калинка. И с този външен вид стряскахме хората навън. За няколко дни премина.

# 5
  • Мнения: 1 085
Аз съм за розовата вода  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 39 758
В родилното Алекс го мажеха точно с това лилавото (Пиоктанин). Приличаше на петниста хиена. лекарите ме успокояваха, че нищо му няма, просто го били мазали. Пиоктанина също е на спиртна основа.

# 7
  • Мнения: 9 436
Имахме,но не съм мазала с нищо.Казаха ми ,че това е на хормонална оснава.Остави пъпчиците сами да се скрият.

# 8
  • Мнения: 1 305
И аз имах същия проблем с дъщеря ми, не третирах пъпчиците по никакъв начин и след 1 м малко по малко и изчезнаха.
Сега ако и излезе пъпчица я мажа с един крем на  Нивеа за чувствителна кожа.

# 9
  • Мнения: 1 354
Благодаря ви, май ще е най добре с нищо да не ги мажа, само малко с крем Здраве, дано да ни изчезнат тези пъпки Praynig

# 10
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Хич ,не се коси, ще изчезнат не е нещо страшно.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 535
И при двамата имаше такъв период. По съвет на педиатъра не съм мазала с нищо. Преминаха сами след малко повече от месец.

# 12
  • Мнения: 6 713
С нищо не мажи! Stop Бебка имаше ужасно акне 3-4 седмици, почти месец. Като мажех, по-зле ставаше. Мина от самосебе си, сега няма и следа от акнето. Peace

Не се тревожи и вглеждай толкова във всяка пъпка като мен. Аз за всяко нещо се панирах. Rolling Eyes Наслаждавай се на майчинството си!  bouquet

# 13
  • Мнения: 322
И моята бебка имаше пъпчици, с нищо не съм мазала, само когато кърмех и се разливаше кърмичка я размазвах по бузките, минаха и бързо, даже не съм споделяла с педито. На една позната за бебчето педито и бе изписала такъв крем (съдържал Пиоктанин), че му изгоря цялата кожа по лицето, напука се, стана на рани, изобщо грехотичка беше милото. Никакъв спирт недей да слагаш, да ти е мирна главата.
Честита рожбичка и сладки мигове с мъничето.

# 14
  • Мнения: 4 555
Най-добре и с крем Здраве недей да мажеш. Аз преди няколко седмици мазах едни пъпчици с него и станаха сто пъти повече, огромни и подути. Много зле стана работата, педиатърката ни каза, че е от крема и да не мажем с нищо и няколко дни след това си изчезнаха от самосебе си.
Така или иначе ако са от хормони, ще минат и е най-добре с нищо да не мажеш. Ако мажеш, рискуваш да се изсуши прекалено кожата, което не е необходимо.

Общи условия

Активация на акаунт