Монголоидни петна, които растат?

  • 1 272
  • 4
  •   1
Отговори
  • Шумен
  • Мнения: 5
Здравейте!

Синът ми се роди с монголоидни петна по дупето, гърба и ниско на крачетата. Бяха доста силно изразени, синьо-зелени на цвят, но ме успокоиха в родилния дом ,че с времето ще изчезнат и не са нищо страшно.

Това което ме притесни е, че с времето петната избледняха, но се увеличи площта им. Появиха се и две нови малки петна - на ръчичката и крачето. Водих го при двама дерматолози и двама педиатъра, но никой не е чувал за монголоидни петна които нарастват.

Доста съм разтревожена, ако някои се е сблъскал с такъв проблем, моля споделете.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 742
Може да не си попаднала на точните доктори.Търси друг специалист.Какво пише по въпроса в нета?И това ли е правилната диагноза?Да не би да е нещо друго?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 057
Бебето има три такива петна. Едно на кръста и по едно отстрани на двете бедра. Нашата докторка ме успокои, че се появяват при бебета с по-тъмна кожа и изчезват след  време. Предполагам си прочела това: Какво представляват петната по рождение?

# 3
  • София
  • Мнения: 5 939
Ти при кои лекари ходи, ако искаш мога д ти препоръчам много добър кожен лекар (особено за деца) на лични, за да не се приема като реклама.

# 4
  • Шумен
  • Мнения: 5
И аз се тревожа да не е нещо друго, защото увеличаването на петната се стори странно на лекарите. Но днес се свързах по тел. с една лекарка, която ми препоръчаха - педиатър дерматолог и тя е първата, която е чувала за такова нещо. Даже като и казахме, че я търсим за монголоидни петна, сама попита "увеличават ли се?". Та ще го водим на преглед при нея след 1 юли (тя е в Германия дотогава). Казва се д-р Трашлиева и има сайт, може да се намери в нета. Като минем прегледа ще дам отзиви, за тези които имат нужда.
Благодаря ви за отговорите, а ако някой може да препоръча педиатър дерматолог, може да ми пише на лични. Смятам да събера повече мнения от лекари за да съм по-спокойна.

Общи условия

Активация на акаунт