Доц. Балев - за фетална морфология - Варна

  • 173 253
  • 456
  •   1
Отговори
  • Мнения: 526
Момичета, знаете ли къде преглежда доц. Балев? Четох едни стари теми, в които се споменава клиника Темелков, но дали е още там?

# 1
  • Мнения: 718
Да, още е там. Но доколкото знам, много е дълга опашката при него и трябва да си запишеш час от рано

# 2
  • Мнения: 526
Благодаря ти:)

Да, и аз четох, че трябвало много рано сутринта в петък - за да мога да се запиша за следващата седмица..

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 871
Миналата седмица една позната ми звъня да се оплаче, че още от 4 сутринта се редели на опашка за часове  Shocked. То отдавна беше ясно, че човекът не смогва на наплива, идват и от други градове, ама това да се редиш по нощите...
Да кажа предварително - не се надявайте на час по тел. Просто не вдигат. Трябва да място.

# 4
  • Мнения: 526
да, явно ще се чака от рано...ама от 4 сутринта...тва е..нямам думи... Shocked Shocked Shocked
А къде се чака, някъде отвън ли?  Да вземем палатки да си опънем, а ?Simple Smile)

# 5
  • Мнения: 2 768
Аз лично съм разочарована от доцента.
Отидох за първата ФМ на навършени 13г.с. Но всичко, което ми каза е, че на този срок от бременността може единствено да се види, че има маточна бременност с един плод и размерът му отговаря на седмиците.

Верно, с обърната матка съм, ама има и вагинални сонди нали? Поне да не ме беше излъгал най-безочливо, все пак повечето бременни знаят кога и какво се гледа на ФМ!

# 6
  • Мнения: 526
Ета, наистина ли?...е нали отиваме за ФМ..и там какво беше.. нухална транслатерация (или каквото и да е) дето показвало риска от синдром на Даун? Не плащаме 60 лева, за да ни кажат, че сме бременни...?!?!?...

# 7
  • Мнения: 2 768
Абсолютна истина! Ще снимам бланката, която получих след прегледа. Такива подробности като НТ, носни кости, органи, гръбначен стълб ... мираж, няма.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3 953
С предната си бременност ходих при него 2 пъти,мълчи като риба
не ми допадна... Ужасно е пестелив на думи и апарата му не е първа
младост.Спомням си репликата "Ако има нещо нередно ще ви кажа" и
толкоз, а това със записването на час си е жив кошмар...

# 9
  • Мнения: 400
Доц.Балев е специалист по образна диагностика,не е аг!В този смисъл незнам как би могъл да прави ФМ-нухална танслуценценция,която се прави 11.12гс. при това с вагинална сонда ConfusedС ехография през корема,а и с този архаичен апарат,просто е глупост да се надявате на този преглед/в тази седмица/.

# 10
  • Мнения: 2 768
С ехография през корема,а и с този архаичен апарат,просто е глупост да се надявате на този преглед/в тази седмица/.

Именно. Нека това да се знае от повече бременни, за мен беше най-безполезния преглед (и най-безсмислено дадените 60лв).

Последна редакция: нд, 07 юни 2009, 22:00 от eta

# 11
  • Мнения: 1 254
Балев и на мен не ми допадна, записването за преглед беше кошмар
В същата клиника има много по-добри специалисти, питайте за тях!

# 12
  • Мнения: 324
Доц.Балев е специалист по образна диагностика,не е аг!В този смисъл незнам как би могъл да прави ФМ-нухална танслуценценция,която се прави 11.12гс. при това с вагинална сонда ConfusedС ехография през корема,а и с този архаичен апарат,просто е глупост да се надявате на този преглед/в тази седмица/.
Разбира се, че би могъл да прави ФМ, точно защото е специалист по образна диагностика.
Абсолютно грешна практика е да се смята, че това е предимно работа на гинеколога. Гинеколога е първото ниво, специалст по образна диагностика стои едно ниво по-високо. Доколкото знам, на запад, подобни прегледи дори се извършват само от подобни специалисти.
Не знам защо се е получило така при вас, при мен в 12 г.с, доц. Балев измери нухалната гънка, разни носни костици, гледа за спина бифида...доволна съм от прегледа. Вярно е, че е пестелив на думи, но мисля, че може да му се има доверие.
Преди 13 г., когато бях бременна с първото си дете, той беше единствения в града, който правеше подобна пренатална диагностика.
Не отричам, че в момента има и други, вероятно, добри специалисти. Но да се отрича компетентността на доцента е абсолютна глупост.

# 13
  • Мнения: 207
Ходих при него, когато бях в 18-19 седмица. Доволна съм много! Наистина е пестелив на думи, но за мен беше важно само да ми каже, че всичко е наред! Отидох да си запиша час, чаках 30 мин преди да отворят клиниката, след това 10 мин на опашката!

# 14
  • Мнения: 400
Арабела,чети внимателно,преди да напишеш,че нечие мнение е глупост!
Не подлагам на съмнение компетентността му!Казвам,че ФМ за нухална транслуценция /11 ,12 г.с/ се прави основно с вагинална сонда.А той,като НЕ-аг,я прави с коремен преглед,който не е толкова точен на този етап на бременността!
Да,имам критики към апаратурата,с която работи.Не може един специалист-ехографист да  не работи с добър апарат.Та,нали в това е смисъла-да откриват и най-малките отклонения.Как ще се случи това,когато ехографа не е с добра разделителна способност?
Имам претенции и към комуникативността.Не ме задоволява отговор "Ако има нещо-ще кажа".Трябва ли да казвам,че съм с медицинско образование и искам да знам какво гледа?

Общи условия

Активация на акаунт