2-ри юни

  • 2 885
  • 81
  •   1
Отговори
  • Стара Загора/Сливен
  • Мнения: 75
Днес отдаваме почит на Христо Ботев и на загиналите за свободата на България. От нас се искаше просто да застанем прави под воя на сирените и да отдадем почит към всички тези хора дали живота си. Но колко го направиха ?!? Застанахме на терасата с дъщеричката ми и обясних и защо го правим, но това което видях направо ме шокира, от всички минувачи и хора стоящи по кафенетата наоколо дали имаше двама които се бяха изправили всички останали все едно бяха глухи. Всичко това показва що за хора и нация сме, не уважаваме а искаме да ни уважават! Това което ме срази обаче беше че,на фона на всички останали три малки дечица,може би на около 7-8 годинки , които си играеха на улицата се спряха хванаха се за ръце и наведоха главички и застанаха на едно място докато сирените не спряха. Както се казва накрая, без коментар!

# 1
  • Мнения: 9 814
И аз мислех да пусна такава тема.
Около нас никой не застана дори и за секунда. Хората си вървяха глухи за сирените, говореха си по телефоните, смееха се....

# 2
  • Мнения: 672
Тръпки ме побиват от воя на сирените всеки път на 2ри юни. Детето ми плака от страх. Не одобрявам този начин за отдаване на почит.

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз застанах на прозореца на офиса и с огромно умиление, удивление и гордост забелязах, че всички по центъра бяха спрели и прави - всички, до един, малки и големи, тези на кафето - също.

# 4
  • Мнения: 817
В офиса се изправихме. Шефа влетя от неговия, за да пита нещо, като ни видя се смути и застана прав. След края на сирените ни поздрави за стореното  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 2 388
Направих го. Всички хора, които минаваха по улицата също бяха спрели. Колите - не.
Обаче ми се стори, че тази година бяха много кратки и приглушени сирените.
За Бургас става въпрос. Някой друг да му е направило впечатление?

# 6
  • Мнения: 817
.
Обаче ми се стори, че тази година бяха много кратки и приглушени сирените.
За Бургас става въпрос. Някой друг да му е направило впечатление?

Да, същото коментирахме и тук, в службата.

# 7
  • Мнения: 101
Аз спах, събудих се и станах права.  Направи ми впечатление, че дори мангалите от Чистота бяха замръзнали. Имаше една кифла на високи токчета, която видимо нехаеше за сирените, както и един турбоселяк с голф двойка. Трябва да уважаваме историята си и хората, спомогнали за съществуването ни сега. Това е. Сирените може и да са брутални, но по-добре да ги чуваме на 2 юни, отколкото да се наложи да ги чуем друг път.

# 8
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Тръпки ме побиват от воя на сирените всеки път на 2ри юни. Детето ми плака от страх. Не одобрявам този начин за отдаване на почит.

Какво не му одобряваш на начина?

Като критикуваш, кажи, как е най-правилно, според теб, да се отдава почит?

Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 12:58 от Пипинс

# 9
  • Мнения: 6 992
Колите не спряха, за хора не можах да видя...
Аз си станах, макар и вкъщи.
При мен не се чуваха толкова силно сирени.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 074
Аз, като бабите ще кажа - а едно време какво беше !
Даже и движещите се коли спираха, да не говорим за пешеходците.
Една минутка, не е кой знае колко...
Ама и какво се чудим. Ние себе си сега не уважаваме, какво остава мъртвите,  дали живота си за свободата на народа си.
Пък и кой сега може да направи подобно геройство?

# 11
  • Стара Загора/Сливен
  • Мнения: 75
Аз съм в Сливен и като,че ли и тук бяха по- слаби. Радвам се ,че при вас хората а и вие сте проявили нужното уважение!

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 823
Да, и тук в Сф ми се строи, че са кратки. Аз излязох на терасата и стоях през цялото време права, като сутринта обясних на Ели надълго и нашироко защо днес ще чуе сирени и не трябва да се плаши, докато е на градина и как трябва да стои мирна и права, за да почете паметта на Христо Ботев и загиналите четници. Аз пък напълно одобрявам този начин за почитане на хората, дали своя принос днес НИЕ да сме свободни. И наша е задачата да обясняваме на децата ни защо се случва това, а не да се оплакваме как се стряскат.

# 13
  • Мнения: 1 507
Сирените ме застигнаха на път за работа. Спрях, срещу мен една възрастна дама също го направи. Никой друг не го беше грижа Naughty

# 14
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
спрях близо до пейка на която седяха 4 баби и 2 внучета, бабите си седяха през цялото време, момчетата изтраяха само 30 секунди прави и седнаха до бабите си. Интересно беше, че от незачитащите сирените 80% бяха момичета забързани за среща може би, млади мами с колички, лелки незнайно на къде тръгнали,  заблудени баби  и т.н. все от женски пол ....

Общи условия

Активация на акаунт