Спешен въпрос за платения отпуск!!!!

  • 981
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 382
Върнах се на работа на 25.05.2009 г след  две годишен отпуск по майчинство.Фирмата ме задължава да ползвам 22 дни платен отпуск юни,защото имам много натрупан платен отпуск.
  Притеснявам се ,че имам само 5 работни дни месеца предхожащ отуската и ще ми се изплати на база майчинство.
Така  ли е и има ли вариант нещо да се направи???
Въпросът ми е спешен,защото докрая на деня трябва да дам молбата.
Момичета,помагайте!!!!! Praynig Praynig

# 1
  • Мнения: 382
Никой ли не знае??? : Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 1 352
За времето на платения годишен отпуск работодателят заплаща на работника или служителя възнаграждение, което се изчислява от полученото среднодневно брутно трудово възнаграждение за последния календарен месец, предхождащ ползването на отпуска, през който работникът или служителят е отработил най-малко 10 работни дни т.е базата няма да ти бъде обезщетението за майчинството, а заплатата която си получавала преди него. И по точно месеца преди да излезеш в майчинство в който имаш отработени най - малко 10 работни дни.

# 3
  • Мнения: 3 621
anii_ta ти го е обяснила много точно, ако нямаш актуализация на заплатата след като си се върнала на работа, не губиш нищо.Ако обаче са ти увеличили заплатата е добре да поработиш още малко преди да излезеш в отпуск

# 4
  • Мнения: 382
Благодаря ви много момичета!!!!  bouquet

# 5
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
Ако не е късно да добавя, че нямат право просто ей така да те задължават да ползваш полагащия ти се платен годишен отпуск, з бил натрупан.

# 6
  • Мнения: 1 471
Могат, имат право- виж кодекса

Общи условия

Активация на акаунт