Как да изготвя бюджет за пред спонсори

  • 3 374
  • 17
  •   1
Отговори
  • на пистата
  • Мнения: 5 845
моля ако темата не е за тук да се премести.момичета имам нужда от помощ,как се изготвя бюджет за пред спонсори,ако има запознати моля да ми помогнат.имам спешна нужда.благодаря

# 1
  • Мнения: 2 175
Започни от това:
- Ако от теб искаха да бъдеш спонсор - какво би те накарало да се зачетеш в предложенията?..

..Предложение..обосновка..цени /разбивка по пера/..

# 2
  • Мнения: 5 228
Правиш една екселска таблица, като разбиваш всички разходи по групи и ги описваш.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 271
Трябва да опишеш за какво ще им похарчиш парите.
Има видове разходи - основни, допълнителни, непредвидени... Трябва да систематизираш цените и етапите на изпълнение на проекта, така че спонсорите да разберат за какво точно ще си дадат парите.
Може да дадеш малко по-конкретна информация за да ти помогнем повечко.

# 4
  • на пистата
  • Мнения: 5 845
става въпрос за 10г момче,състезатял по мотокрос,тренира от 5 месеца и вече има невероятни успехи,страшен талант,върви наравно с деца които тренират от 3-4 години.консумативите по мотора са невероятно скъпи,една гума е 130-140 лв а тя отива за една тренировка и едно състезание,общо взето за едно състезание отиват 300-350лв.да не говорим за ремонта и т.н.толкова съмбоса в тези неща,че....

# 5
  • Мнения: 3 634
Ами ти си започнала вече...  Wink
Аз бих се придържала към наученото в основното у-ще:
-увод
-теза
-изложение
-заключение.

Таблицата с разходите ще включа в доказателствената част. Пиша много увлекателно, рядко спонсорите ми отказват.  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 274
Щях да те посъветвам направо да го водиш спонсора в МОЛ-а, но после видях за кво става въпрос. Успех желая на момчето най-искрено  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 2 271
Ами ти си започнала вече...  Wink
Аз бих се придържала към наученото в основното у-ще:
-увод
-теза
-изложение
-заключение.

Таблицата с разходите ще включа в доказателствената част. Пиша много увлекателно, рядко спонсорите ми отказват.  Mr. Green
Бюджет не се пише, като литературно съчинение.

По-скоро, ако ще го предлагаш на няколко потенциални спонсора, се пише кратко представяне, но под формата на оферта - какъв ти е продукта и с какво ще допринесе той за благото на спонсора.
Дори и този вид сделка си е бизнес и няма място за художествени отклонения.
Кратко и ясно представяш успехите и перспективите на момчето, като изтъкваш, че перспективите, като участие в международни и национални първенства, биха облагодетелствали всеки един рекламодател.
Отдолу, също толкова кратко и ясно описваш необходимите средства - за гуми, за екипи, за поддръжка на мотора, за пътувания и други...
Успех!

# 8
  • Мнения: 275
Извинявам се предварително, че мога да засегна някого, но до тук не прочетох нито едно професионално мнение.
Терминът "бюджет" означава нещо съвсем различно и използването му тук е неуместно. Peace

Ще си позволя само да споделя две неща:

- трябва да се направи предварителен сондаж на потенциалните спонсори. Това включва анализ на ресора в който се развиват и дали еднолично управляват организацията ( малка фирма ) или не. Това  е важно, защото стратегията на която трябва да се заложи в първият случай ще е различна от вторият такъв.

- Обърни се към професионалист,  ако това е наистина за теб важно. Големите компании няма да ти обърнат особено внимание ако не бъдат впечатлени от раз.

# 9
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Мен ако питаш, го направи като презентация в PowerPoint.

На един от първите слайдове пишеш съдържанието на цялата презентация - концепция на спонсорството, кратка биография на детето и неговите успехи, свързани със спорта - ако имаш и снимки с някоя купа или медийно отразяване, още по-добре. След това подробна разбивка на разходите по пера - това в таблица диркетно сложена в слайд на презентацията. Може и да поукрасиш с още нещичко ако искаш да разводниш. Примерно защо точно тази фирма ще има изгода от спонсорството (ако е насочено само към конкретна фирма).

Винаги можеш да играеш по струнката на корпоративната социална отговорност, сега е модерна  Laughing

# 10
  • Мнения: 3 034
пише се едно нещо, което се наричаше "спонсорски пакет" обикновено. то има и по-литературна част, в която се описва ти коя си и каква е твоята роля, подробно каква е инициативата, ползи за спонсора, евентуално бъдещо развитие (силно препоръчително е да го има) и перспективи на сътрудничеството, защо се обръщаш точно към тях - кое ги прави подходящия спонсор, накрая се слагаше и бюджет като отделна точка - това цялото нещо е пакета, който се изпращаше.  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 563
пише се едно нещо, което се наричаше "спонсорски пакет" обикновено. то има и по-литературна част, в която се описва ти коя си и каква е твоята роля, подробно каква е инициативата, ползи за спонсора, евентуално бъдещо развитие (силно препоръчително е да го има) и перспективи на сътрудничеството, защо се обръщаш точно към тях - кое ги прави подходящия спонсор, накрая се слагаше и бюджет като отделна точка - това цялото нещо е пакета, който се изпращаше.  Simple Smile

Много донори имат собствени изисквания за формата на така наречения "пакет". Ако нямате предварителен контакт и пишете молби подред, една страница писмо и една страница на ексел бюджет с най-главните пера. В писмото да не се прекалява с емоцията (ако ще започвате с "Искам да ви разкажа една тъжна история", по-добре не започвайте). Накратко обясни, че пишеш с молба за дарение на момче, което е преживяло еди какво си и може да постигне еди какво си, ако му се предостави еди ква си помощ. Заключваш с това, че се надяваш компанията Х да направи едно чудесно вложение в бъдещето този млад човек като го подкрепи с еди кво си.

Слагаш информация за контакт.  Не прикачвайте мъгляви копия на епикризи и шокиращи снимки.

Между другото, това хич не е лесна работа и наистина, ако имате възможност, обърнете се към специалист писач на проекти или маркетинг агенция с опит в соц. сфера.

# 12
  • Мнения: 1 517
На мен пък ми е интересно каква изгода би имала дадена фирма да спонсорира дете да се състезава...или да ходи по конкурси да свири примерно  newsm78

# 13
  • на пистата
  • Мнения: 5 845
ами никаква,точно затова в този спорт трудно се намират спонсори ,което е много тъжно.

аз горе-долу си оправих нещата,благодаря ви за отговорите и съветите

# 14
  • Мнения: 5 462
На мен пък ми е интересно каква изгода би имала дадена фирма да спонсорира дете да се състезава...или да ходи по конкурси да свири примерно  newsm78
Реклама

Общи условия

Активация на акаунт