С какво да облечем бебе за светото кръщение?

  • 14 052
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 674
След като изчетох всичко по темата в нета, си позволявам да споделя проблема си, защото решение не открих.

Предстои ми през август да съм кръстница на момченце, което тогава ще бъде на 3 месеца. Искам да му купя тоалет, както се полага на ролята ми, но се чудя какъв да бъде и къде да го търся. Приемам съвети. Praynig

Важно в случая е, че родителите на бебето живеят в чужбина, нямат финансови затруднения и обичат хубавото.

Прегледах сайтове за дрешки - в ebay се предлагат костюмчета, но ме притеснява, че са бели, копринени и претенциозни. Примерно това костюмче. Това е една от многото подобни възможности, все в бяло.

Другата идея, която имам, е да избера панталонче и риза от добра марка -  по-непретенциозно и по-практично ми се вижда. Бебето ще може да го носи и след тържеството.
Но от друга страна пък отпада тържественият момент - да си запазят дрешката за спомен...


# 1
  • Мнения: 2 331
За копринени и претенциозни те разбирам, но какво против бялото имаш?Питам, защото според мен това е един от най-подходящите летни цветове в съчетание с памучна материя.Но, всеки с вкуса си... Rolling Eyes А и внушава духовната чистота на детето, което пък го прави още по-подходящ за повода.
ПП:За моя вкус костюмчето е  ужасно.

# 2
  • Мнения: 1 650
И на мен костюмчето не ми хареса.
Иначе е хубаво дрешките за кръщенето да са в бяло, може и да са по- ежедневни.

# 3
  • Мнения: 574
Аз си мисля, че ако имаш възможност, по-добре е да му купиш по-луксозно костюмче /та дори и като това от снимката/ и да му остане спомен от кръщенето. Предвид, че бебето ще бъде на 3 месеца и расте много бързо, каквото и ежедневно комплектче да му купиш, няма да може да го носи дълго. Поне да остане спомен Peace

# 4
  • Мнения: 22 414
По традиция (особено пък при католиците) дрехата трябва да е в бяло.
Дори за момченцата има едни специални роби, но сега са по-модерно настроени и може и костюмче.
Това е специален повод и съответно костюмчето трябва да е специално. Не разбирам защо търсиш нещо ежедневно. Няма да го кръщават през месец, два.
А и това ще остане в последствие за спомен на детето.

ето ти няколко варианта
http://www.onesmallchild.com/detailviews.aspx?productid=4721
http://www.theperfectpear.com/store/stores_app/browse_item_detai … 964&Photo=One
и в ибей
http://cgi.ebay.co.uk/BOYS-CHRISTENING-SUIT-SHORTS-TUXEDO-6-9-MT … rkparms=72%3A1688|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318|301%3A0|293%3A2|294%3A50

ако пуснеш търсачката, ще намериш много предложения.

# 5
  • Мнения: 5 940
Ще бъда кръстница в неделя, с майката предварително уточнихме какво да взема. Каза, че предпочита да е нещо спортно, което ще може да си го носи през лятото - взех едни панаталонки под коляното и светла блузка. Памук и лен.

# 6
  • София
  • Мнения: 12 554
Не е нужно всички дрешки да са бели. Достатъчно е само бельото - в случая едно боди и чорапките да са бели.
На моя син - беше на 9 месеца - кръстницата му купи бежово панталонче и бяло-бежова риза.

# 7
  • Мнения: 97
Ето предложение от мен, макар и не много лятно:


Според мен бебетата са много сладки в бяло, но според мен чак изцяло в бяло не е необходимо Wink. Иначе за материята не бих избрала коприни и т.н. все пак е по-важно бебето да се чувства добре.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 175
Аз знам, че за кръщене се предпочита цвета да е бял или поне светъл. Това съвпада и със сезона на вашето кръщене. Дрешките от кръщенето се пазят цял живот, въпреки, че едно 3 месечно бебе ще ги надрасне много бързо.
Според мен избери нещо с което да изглежда добре на снимките, да е точно по мярка (да не е леко голямо с идеята да си го носи после) именно, за да изглежда добре на снимките. Може да не е толкова претенциозно.
Важното е дрешката и да е удобна на бебчо, в това отношение предложенията на Mirama са много интересни.
Родителите православни ли са? Българи ли са? Православно ли ще е кръщенето? Неудобно ли е да попиташ и тях какъв стил предпочитат?
Моето момче го кръстихме на 4 месеца с бяло, лятно, спортно гащеризонче със сини шевове, а под него тениска в бяло и светло синьо. Но ние това можехме да си позволим, а и възрастните не бяхме с папионки.

# 9
  • Мнения: 1 085
Кръстих детето си на 2 м., в края на юли, в най - големите жеги. Беше само по едно хубаво боди с къс ръкав. Все пак има голям риск от претопляне, това е бебе. Вземи нещо по - ефирно и тънко.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Нещо ново , ако искаш и ти харесва бяло и съобразено с времето.

# 11
  • Мнения: 9 973
бих взела бяла ризка-спортна и бяло панталонче

за синът ми взехме коплект-риза,дънки,грейка в кафяво и оранжево

# 12
  • Мнения: 9 814
Лично аз бих заложила на нещо семпло.

# 13
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 863
А защо не се уточниш с родителите? Те как си представят кръщенето?
Аз бих избрала нещо по-семпло, но не пречи да е бяло.

# 14
  • Мнения: 70
Белия цвят лично на мен много ми харесва за бебе и за малко дете. Моята дъщеричка има доста бели дрехи. Като я облека в нещо бяло и сама почвам да и се радвам Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт