седалищно предлежание на бебето

  • 1 477
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Здравеите момичета,в осми месец сьм и днес като ме гледаха на видеозон ми казаха че бебчо е разположено  седалищно.Док каза че можело да се обьрне както трябва но шансовете маи намаляват.Сташно сьм притеснена.Някоя от вас имала ли е такьв проблем?

# 1
  • Мнения: 566
С втората си бременност  бях изпаднала в тази ситуация и ми бяха казали че ще се наложи секцио(а първото ми е нормално),но няколко дни преди термина бебка се обърна и зае подходящата позиция за раждане,такаче не се тревожи  и послушай съвета на лекаря си и всичко ще бъде наред.Пожелавам ти леко раждане и здраво бебе.  bouquet

# 2
  • Мнения: 10 982
Не се притеснявай, има много случаи, в които бебето се обръща в последния момент - дни преди раждането или пък точно преди плановото секцио.
Моето пък не се обърна и изобщо не съм го смятала за проблем, но това е друга тема.

# 3
  • Мнения: 998
По-добре не се тревожи предварително.
И моето се обърна точно в последният момент.

# 4
  • Мнения: 804
Няма страшно,не се панирай,може в последните дни или по време на раждането бебчето да се обърне.Ако ли не - цезаровото не е смъртна присъда.Моя приятелка беше като теб,бебчето се завъртя по време на раждането,т.е. като тръгна да излиза се обърна с главичката надолу.Само се успокой,всичко ще се нареди,дори и с операция бебето ще излезе и ще е добре.Успех!!!  Hug

# 5
  • Мнения: 5 393
Не е късно да се завърти бебето, не се притеснявай. В зависимост от седалищната позиция, пак е възможно да протече нормално раждане. Ако не, секциото не е чак толкова страшно, важното е бебчето да е живо и здраво.  Успех.

# 6
  • Мнения: 764
Не се притеснявай, както виждаш има много случаи на бебета, обърнали с в последния момент. Аз обаче съм от случаите, в които бебокът така и не се обърна (аз така и се надявах, защото исках да родя със секцио). Имало и други такива теми и от това, което съм чела в тях, мога да кажа, че случаите на обърналите се бебета в последния момент са много повече от другите.
Леко и спокойно раждане! 

# 7
  • Мнения: 267
Както са ти казали момичетата преди мен-все още имаш време да се обърне бебо.И това ,че е седалищно не евинаги е причина за секцио.Аз когато раждах с мен 2 жени родиха нормално при седалищно предлежание,но това решават лекарите  PeaceУспокой се и чакай-друго май не можеш да направиш.Има и упражнения за завъртане ,но те са нож с 2 остриета.

# 8
  • Мнения: 7 214
Имам три деца и съответно три раждания.
Две секцио и едно нормално раждане.
Причината за първото секцио беше седалищно положение на бебето.
Девети месец да се обърне бебето ми се вижда късно,но щом други майки го споделят...не знам.
Аз лично бих настоявала за секцио имайки впредвид проблемите и усложненията които могат да се получат.Слушай гинеколога си.
Но знай,че не всеки добър гинеколог може да направи качествено секцио.
Ако имаш въпроси-питай!

# 9
  • Мнения: 805
Според мен има достатъчно време да се обърне бебето.
Не се настройвай за операция от сега!

# 10
  • Мнения: 256
Има упражнения, които се правят. Те помагат за обръщане на бебето.
Някои лекари опитват да обръщат с опипване на корема.
Но обикновено бебето само го прави.

При мен се въртя няколко пъти нагоре и надолу, но на финала се оказа в правилна позиция.
Успех на теб!

# 11
  • Мнения: 153
От 7 до началото на 9 месец моя син бе така, но се обърна.
Имаш още време така да се получи и при теб. Hug

# 12
  • Мнения: 367
И при мен беше така с първата бременност - обърна се няколко дни. преди термин. Peace А в болницата бяхме с една жена, при която бебето беше седалищно, но пак роди по нормален начин. Пожелавам ти много леко раждане!

# 13
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852
Понякога бебетата се обръщат няколко дни преди термина.
Има упражнения, които помагат на бебето да се обърне.При моя позната подейства.

Виж тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=292215

# 14
  • Мнения: 2 447
Не е късно да се завърти бебето, не се притеснявай. В зависимост от седалищната позиция, пак е възможно да протече нормално раждане. Ако не, секциото не е чак толкова страшно, важното е бебчето да е живо и здраво.  Успех.
Точно..имам позната която роди напълно нормално,изключително лесно и бързо седалищно разположено бебче...Не се тревожи..Успех

Общи условия

Активация на акаунт