Кой да каже на родителите при раздялата....?

  • 4 150
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 293
Как мислите?
Ситуацията е следната : Връзка- 3 години.Родителите на момчето прекрасни.Отношенията ви с тях през тези 3 години повече от прекрасни.Те дори не подозират,че със синчето им сте пред раздяла.Очакват внуци дори ...

Според вас когато ножа опре до кокала и вие сте пред раздяла...кой трябва да им го сервира и как ? Впредвид това,че са страшно свестни хора,впредвид това,че са правили невъзможното за вас,дори повече са се грижили за вас отколкото за сина си  през този период.....Как и кой трябва да им го причини ?


Само да поясня,че двойката живее в апартамента на момичето към момента....и при раздяла момчето ще трябва да се изнесе...

Ще съм ви благодарна....защото ми е много трудно. 

Последна редакция: ср, 03 юни 2009, 17:34 от AGAPH

# 1
  • Мнения: 466
От какво е продиктувана раздялата?

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Ако сте в добри отношения (с партньора), може да отидете двамата.Ако не той да им казва, нали са му родители.

# 3
  • Мнения: 307
След като сте толкова близки може и сама да седнеш и да им споделиш за решението ви и за нещата, довели до него. Иначе е най-разумно - двамата.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 980
Би трябвало момчето да каже на своите родители, а след това и момичето да говори с тях, след като са в добри отношения.

# 5
  • Мнения: 78
Когато аз се изнасях от моята студентска любов говорих с родителите му чак след година. И двамата се страхувахме да им кажем. След петгодишна връзка една сутрин просто тръгнахме уж за море. Той отиде на морето и се върна женен  Joy Аз се прибрах вкъщи. Но с майка му се разбирахме прекрасно и не можехме да не се потърсим, когато нещата се поуталожиха. Сега се чуваме от време на време... Но знам, че правилното решение беше да говорим с тях, а не да се изнасяме по терлици и да ги оставяме в неведение.

# 6
  • Мнения: 293
Е да де обаче тъй като в случая инициатора за раздяла съм аз...и едва ли не решението ми не зависи от него , тоест той е невинен....все си мисля,че преди да го пратя у тях с багажа / защото той ще си тръгне / , все си мисля,че съм им длъжна на тези хора....поне да ги предупредя,че отношенията ни не са това,което изглеждат и,че връзката ни не върви......  Tired
Много съм им благодарна и много им се възхищавам и направо не знам как да им причиня това....
Затова питам...длъжна ли съм,не съм ли.... Ако седна да говоря как точно да го кажа....и ей такива кофти неща.... Cry

# 7
  • Мнения: 923
Мисля че е редно той да им каже , щом инициаторът си ти

# 8
  • Мнения: 2 070
Искаш да запазиш добри отношения с родителите ли?Стува ми се невъзможно.Все пак ти зарязваш синът им.Поговори с тях,но е възможно да ина неразбиране от тяхна страна.Струва ми се ,че не те притеснява раздялата с момчето,а с родителите му.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 980
Мисля, че си длъжна единствено на себе си. След като ти си инициаторът, най-добре се опитай да обясниш доводите си на него, а не на родителите му. В крайна сметка не очаквай, че на 100% ще те разберат, защото малко или много ще им нараниш пиленцето, а както всички знаем, нашето гардже е най-хубаво, най-добро и т.н.

# 10
  • Мнения: 293
Да,именно за това се притеснявам.....
Не ме разбрахте - аз няма  да има кажа,че аз искам да се разделим ,а ще проведа един / много труден за мен / разговор с майка му / защото често си пием с нея кафенце и се гушкаме  Cry / и ще се опитам да и подметна,че нещата между нас не са никак добре, че отношенията ни не са такива каквито бяха,че не се разбираме напоследък изобщо...и неща от този сорт....Просто да има едно наум и да знае. Защото те в момента смятат,че сме щастливи,подкрепят ни и чакат внуче вече дори.... ooooh! Sad Просто да е наясно,че може и да се разделим . Да и светне лампичката. А пък после когато дойде момента от него не знам какво ще може да изкопчи и какви причини ще изтъкне той пред нея.......

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 6 843
Ами те са негови родители, той да им каже. Ти нямаш никакви задължения към тях и не е нужно да им даваш обяснения защо го правиш, колкото и да се разбирате с тях.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 6 843
защото често си пием с нея кафенце и се гушкаме

Е, това с гушкането според мен е извратено  newsm78

# 13
  • Мнения: 293
защото често си пием с нея кафенце и се гушкаме

Е, това с гушкането според мен е извратено  newsm78

Еее,добре де, не се гушкаме ама си гукаме,смеем се, веселим се и се радваме,че сме заедно....изразяваме радост като се видим една на друга. Така по-добре ли е ?  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 22 343
При тези обстоятелства е добре двамата да отидете заедно и да уведомите родителите му.
А ако толкова държиш на тях и ги хареваш ще си запазите добрите взаимоотношения.

Общи условия

Активация на акаунт