5-ти ден с висока температура?!споделете мнение,моля!

  • 5 212
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Здравейте майчета,знам че може би се повтарям с темата,но ми е ужасно притеснено SickГолемия ми син от неделя е с температура,мислех че е нещо леко,настинка,аз не давам лекарства ей така....и Т не давам докато мине 38.5 поне...Но при него Т не пада под 37.5 дори след нурофен или хексалгин,имаше 3 пъти в тези 5 дена с 40.2градуса.Ужасена съм..още в неделя когато започна го заведох на лекар,изписаха ни антибиотик,под предлог че така се започвало и после усложнения,аз обаче реших да не го почвам веднага,,както и да е ,няма да коментирам моите отношения към АБ #Cussing outИ така,от 3 дена на АБ,температурата не спада,иначе е от общо 5 с тази вискока Т.няма повръщане,няма хрема,няма разстройство има само зачервено гърло,лекуваме го за ангина,но все си мисля че след 3 дена пълни АБ лечение трябва да има някакво подобрение..или греша,моля ви кажете ако имате такъв опит.Лекаракат ни пусни изслдвания на урина,за да изключи бъбречни инфекции и това е,,каза да си пием АБ,да чакаме да се натрупа в организма и така,,ама до кога,,вече 5-ти ден е с Т..не знам какво да парвя,,чудя се дали не ги драматизирам излишно нещата.Не се плаша лесно,но сега съм уплашена наистина.Извинте че стана така дълго,но и думите ми се губят вече
благодаря ви от сърце

# 1
  • Мнения: 165
според мен е трябвало да почнеш антибиотика веднага. Може би се е развила гнойна ангина.
На моите деца при висока температура им редувам парацетамол и аналгин. Увий му ръцете на свивките и на дланите с кърпи със оцет, краката също - на свивките и стъпалата.
Ако е гнойна ангина минава по бавно.
  bouquet

# 2
  • Мнения: 698
Според мен, си постъпила правилно, като не си дала АБ веднага. По тази лекарска логика, децата ни могат да си живеят на АБ "за всеки случай". Гнойна ангина лекувам с хомеопатия и обтриване на цялото гърло със сода, АБ никога не съм давала. Температурата е доста висока, но АБ не сваля температура. Ако е вирус, АБ е напълно излишен. АБ лекува само бактериални инфекции. Чакай изследванията, те ще те ориентират. През това време - Emika ти е казала - кърпи с вода и оцет, а също - хладни душове, разсъблечи детето, има и температуропонижаващи свещички, на някои деца действат по-добре от медикамент през устата. Ако ползваш хомеопатия - Беладона 9СН.

# 3
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Нещо подобно прекара малката ми дъщеря в началото на януари. Оказа се гнойна ангина. На всичко отгоре първият лекар, при когото отидохме, предписа грешен антибиотик. Другият, при когото отидохме, добави още един към първия, и той се оказа грешен. След седмица се оказа, че тия антибиотици не са свършили никаква работа и детето отново вдигна температура. Заведохме я на трети лекар, предписа "Клацид". Изпихме и него и след две седмици - пак температура и червено гърло. Изследванията не показваха нищо обезпокоително. Накрая попаднахме на лекар, който я излекува само с Изопринозин, капки "Тобрадекс" и Нурофен.

# 4
  • Мнения: 145
майчета благодария ви...нашия АБ също е Клацит..оххххххххххх не знам,,за хладните душове ясно,кърпите и всичко останало...аз по-скоро се притеснявам за това дали диагнозата е правилна,ясно е че щом има Т има някъде възпалителен процес,,и дали то ВП е в гърлото,,много ми е неудобно така като ми се налага да бъда мнителна към лекарите и техните диагнози,но имам си и аз своте майчино чувство.Сега звъннах на лекаракат и отива отново,като ми каза"ами явно АБ не действа,ще трябва да го сменим"..ужасена съм..Veronna моля те кажи при кой лекар отидохте и ви е помогнал

# 5
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Много бих искала да ти помогна, но не съм от София. Иначе педиатърът, който излекува детето ми, е д-р Константин Бухов. Наложи се онзи ден пак да го повикаме, защото малката вдигна температура. Оказа се, че гърлото е възпалено, но той отново не изписа антибиотик. Сега пак сме на Изопринозин и капки Тобрадекс и възпалението още от вчера започна да отшумява.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493
След 3-тия прием на АБ би трябвало да има подобрения(най-малкото да смъкне температурата).Явно този АБ е неподходящ Confused

# 7
  • Мнения: 1 008
Вчера пусках такава тема.
Това е вирус, който отминава за няколко
дни(поне при нас беше така).
Ето, снощи малката на 5та вечер си
беше добре, т.е нямаше температура.
Не съм давала антибиотик.Само веднъж
дадох Хексалгин, иначе Нурофен и
Сумитролим.

# 8
  • Мнения: 31
Заведи го да му видят ушите.Може да прави сериозен отит.Той се изразява с толкова висока температура.
Не е нормално толкове време да е с толкова висока температура и антибиотика да не действа.
Има сериозна инфекция някъде.
Трябва да се открие къде е.
Успех и пиши как сте.

# 9
  • Мнения: 1 163
Рали миналата година беше осем дена с температура. Направо бях откачила. Оказа се гнойна ангина на всичкото отгоре не бяха изписали правилния антибиотик и дозата. Та затова се влачих ме толкова. Слава богу нещата отминаха но ми идваше да  #2gunfire #2gunfire доктора.

# 10
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Мисля , че АБ е необходим щом казваш , че Т е 40 градуса.

# 11
  • Русе, у дома
  • Мнения: 738
И според мен е вирус, но при тази температура АБ поне ще помогне на детето да няма усложнения. Хубаво е, че са пуснали изследвания. Поддържай връзка с педиатъра ежедневно. Дано бързо се оправи малчо...

# 12
  • Мнения: 1 984
майчета благодария ви...нашия АБ също е Клацит..оххххххххххх не знам,,за хладните душове ясно,кърпите и всичко останало...аз по-скоро се притеснявам за това дали диагнозата е правилна,ясно е че щом има Т има някъде възпалителен процес,,и дали то ВП е в гърлото,,много ми е неудобно така като ми се налага да бъда мнителна към лекарите и техните диагнози,но имам си и аз своте майчино чувство.Сега звъннах на лекаракат и отива отново,като ми каза"ами явно АБ не действа,ще трябва да го сменим"..ужасена съм..Veronna моля те кажи при кой лекар отидохте и ви е помогнал
лош избор по начало.

# 13
  • Мнения: 1 484
И  ние  го  минах ме  .Задължително  го накарай  да  прегледа и  ушите,както  една  мама  беше  писала по  нагоре.Покрай нас  всички  деца  го  преминаха  с  болки  в  гърлото  и  ушите.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Видях, че АБ е Клацид. Този АБ започва да действа малко по - бавно. Може би след 2-3 ден ако е правилно избран. Не се притеснявай мисля, че е вирус по - скоро. Ние миналият месец се влачихме почти 5 дни с такава Т. Мина си сама, без нищо само Нурофен и Панадол. Нито имаше червено гърло, нито кашлица...нищо. Само Т и то винаги като вдига 40. И интересното беше, че я вдигаше рязко за 10-20 мин.

Последна редакция: пт, 05 юни 2009, 10:22 от Sesana

Общи условия

Активация на акаунт