Храни за училище

  • 5 198
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 452
Моля ви, не ми местете темата и не ме упреквайте, че точно аз пускам кулинарна тема, обаче този проблем отдавна ме вълнува и ето, след 1-2 седмици Изабела ще тръгне на училище и затова искам да попитам майките с опит:
Какви храни приготвяте за децата си, когато тръгнат на училище?
Аз ще трябва да слагам в чантата и обяд, както и две леки закуски. За закуските имам някои идеи - к. мляко, банан, бисквитки, кракери (тя не яде сирена), малки пакетчета чипс (много хранително!), стафидки, претцели, джело. Имам и някои бегли идеи за храни, но тя е свикнала да яде супа на обяд и се притеснявам, че няма да може да го прави в училище.
Ще ви бъда благодарна, ако ми напишете конкретни идеи за закуски и обяд.

# 1
  • Мнения: 4 212
Странно  newsm78, не ги ли хранят в у4илище.Тук си имат столова с телевизори и там хапват. Който иска си носи разни 'буклу4ета' им викам аз от рода на 4ипса, близалки.
Аз като знам колко е капризна мойта, малко ми е трудно да дам съвет.Тя се прибираше на обяд и ядеше в къщи, но у4илището и е буквално пред блока.

Щом Изабела оби4а супи, ще ги яде за ве4еря, защото в у4илище нито ще е топла, мито имаш гаранция 4е няма да се залее.Тук много 4есто прилагат сандви4ите с френски хляб и посредата разли4ни видове пастет (гъши, пилешки, свински и от риба), слагат шунка или филе. За десерт, всякакъв вид плод.

Аз все пак си мисля, 4е ще имат място където да се хранят и можеш да и слагаш любимите ястия в съдове 3 в 1, дето са за пикник и така да си хапва.Затварят се хермети4но много добре.Мисля си, 4е ще има  помощник възпитатели в у4илището за да им помагат,все пак е само на 4 годинки Изабела.

# 2
  • Мнения: 456
Закуски - кроасан, muffin, кексче, лек сандвич, яйце варено, кисело мляко с плодове (то това повече е десерт).

Обяд - каквото си приготвяш за вас . По въпроса със супите - тук си ги носят на обяд!!! Да, в едни подобни на тези дето описва Тея. Значи там си имат микровълнови навсякъде им ги топлят учителките. Може малко по-гъсти примерно да и ги приготвяш - това, което обича като супа, но просто по-скоро във вид на пЮре, за да не се олее. Ето и малко примери - макарони гарнирани с месо или кашкавал, пилешко с грах , царевица или картофче, зеленчуци за гарнитура (пресни или варени, каквото обича повече), крехко телешко месо пак с някаква гарнитура (картофено пЮре, ориз )... ,, плодове за десерт.. Ами, това се сещам. Все пак зависи какво обича детето... Grinning

# 3
  • Мнения: 1 630
при нас също има стол и предпочитам да яде там на обяд. Така знам, че поне едно ядене на ден е пълноцено и за вечеря може нещо леко или студено.

Иначе слагаме малки закуски - бисквита, нарязан морков, ябълка, нещо за пиене, филия с нещо и тн. Но не всеки път защото като закуси добре в къщи до обяд не огладнява.

за супата ако е пасирана можеш да е сложиш в малък термус. само внимавай де не е много топла като я сипваш.

# 4
  • Мнения: 4 212
Давам ти 5 обедни менюта, дано ти харесат, съобразени са с здравословното хранене.Има протеини, фосфор, въглехидрати, абе ти знаеш, какво ти обяснявам и аз.

1. Пиле с ориз или пиле с картофи на фурна.
2.Кюфтенца или шницел. Гарнитура крастави4ки, пресни или кисели, салата снежанка.
3.Пържена риба с гарнитура от варени картофи.
4.Кашкавал пане с яйце, салата от домате, маруля с репи4ки.
5.Пе4ена надени4ка с боб яхния или леща яхния.Шопска салата с прясна пиперка или селска със сирене.

Това са храни които могат да се ядат студени и най ве4е не клепат много.

за десерт плодове, желатин, плодов сок...каквото оби4а.

Тук , както ти казах по горе слагат ястието в първият съд, гарнитурата във вторият съд и в третият десерта, така се запазват вкусовете на храната и не се цапат. Много лесно и удобно.
Дано съм помогнала с идея.  Hug

# 5
  • Spain
  • Мнения: 3 750
освен това има детски термоси - 4инии , или незнам как да го обясня .ако има кои  да й отвори термоса ,(защото разбира се едно малк одете не е толкова сръ4но мисля) без проблем е да я изпраща6 с любимата супа Simple Smile

# 6
  • Мнения: 3 367
много интересна тема за мен..нашия опит е че дете яде каквото ядат другите-ния прояде сандвичи за няма 3 дни откакто ходи на нова леля..детето ти е голямо и ще си каже само,аз лично бих изобщо изкл'чила чипсове обаче..
конкретно-пудинг,мляко с ориз,кис.млекца в туба/чашка,стринг сирене,плодове,чери домати, чириоз сух,краставица на колелца;сокове в кутиики ако пие че иначе рупат соди с маса захар, мляко с какао в кутиика,котидж сирене има в сингъл разфасовки
сандвичи-креем сирене,фаст.масло/сладко,шунка,пуйка,масло/мед/сладко,туна риба,сирене паволоне или м'нстер-те са абсол.безвкусни и деца много ги кл'пат
в кутиика-макарони и сирене, нъгети от пиле,пица дето знаеш какво има в нея,кремвирш на парченца със салата каквато обича
наскоро четох че много от децата са капризни у дома а навън си ядат к'вото има в торбичката,та не се тревожи..тя сама ще си каже

# 7
  • Мнения: 2 452
Много ви благодаря!
За съжаление, тук няма стол към училището и те трябва да си носят храната отвкъщи. Хранят се в статята си, като имат около 1 час на обяд.
Проблемът е, че Изабела е много капризна и не обича повечето от изброените горе неща (домати, репички, ориз, боб, сирене, пица и др.). Всъщност, не зная дали е нов период, защото преди ги ядеше всички тези неща (без сиренето) или така ще си остане (като баща си), но се надявам наистина покрай децата да прояде повече неща. Затова и ви питам за идеи. Аз сок и давам рядко, а безалкохолни пие once in a blue moon Laughing. За щастие, обича мляко и си пие вода.
Иначе моите супички са гъсти, защото и там сме с претенции. Имаме си термосчета и детски комплекти. Много ми е сложен въпроса. Още веднъж благодаря! ще се възползвам от съветите ви, а пък да видим дали ще яде.

# 8
  • Мнения: 486
За закуските изглежда, че добре си се ориентирала. Аз не давам чипс и бисквитки защото при нас не разрешават, но пращам много плодове - цели или предварително нарязани на парченца, кисело мляко - подсладено и неподсладено, applesauce (не знам как е на български - ябълково пюре?), стафиди, понякога пакетче с претцели, кутийка с  Cheerios (cereal), кроасан, че дори и парче баница (но много рядко).
За обяд  - най-често и давам супи или български манджи, понякога й правя сандвич с шунка (не по-често от веднъж седмично), малки наденички (breakfast links) + някаква салата, печена съомга + зеленчуци... в общи линии такава храна каквато обича и би яла и в къщи.
Защо казваш, че не можеш да й даваш супи? Мислиш, че ще се цапа ли? Изненадващо моята дъщеря се цапа много повече в къщи отколкото в училище... а и аз не се шашкам много от накапани дрехи - нали има перални Simple Smile.

# 9
  • Мнения: 2 452
За закуските изглежда, че добре си се ориентирала. Аз не давам чипс и бисквитки защото при нас не разрешават, но пращам много плодове - цели или предварително нарязани на парченца, кисело мляко - подсладено и неподсладено, applesauce (не знам как е на български - ябълково пюре?), стафиди, понякога пакетче с претцели, кутийка с  Cheerios (cereal), кроасан, че дори и парче баница (но много рядко).
За обяд  - най-често и давам супи или български манджи, понякога й правя сандвич с шунка (не по-често от веднъж седмично), малки наденички (breakfast links) + някаква салата, печена съомга + зеленчуци... в общи линии такава храна каквато обича и би яла и в къщи.
Защо казваш, че не можеш да й даваш супи? Мислиш, че ще се цапа ли? Изненадващо моята дъщеря се цапа много повече в къщи отколкото в училище... а и аз не се шашкам много от накапани дрехи - нали има перални Simple Smile.

Не, защото се притеснявам, че ще ги яде бавно. Но сигурно греша. За цапането - тя и досега се храни с "лигавник" - от тези, к. са като престилки. Моята е много специална. Не търпи мръсни дрехи. Ако се изцапа, веднага се сменя дрехата!
Благодаря за идеите. Аз смятам да си направя седмични меню и да карам по него.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт