Здравейте момичета,

От известно време и мен ме тресе темата за първолаците. Имам една година да преценя кой е най-добрия вариант за детето (а и за мен) - държавното училище ( със занималня или ЦФО) или частното такова. И от толкова изчетени теми  сега съм меко казано объркана  #Crazy

Дали някоя от Вас си е направила труда да пресметне финансовата част на обучението и при двата варианта. Имам усещането, че държавната форма на обучение хич не е малка в цифрово изражение.

Сега за сега, ако правилно съм се ориентирала при частната форма на обучние средната цена за година е в порядъка на около 4000 - 5000лв. (с включен транспорт, целодневен престой, храна, занимания, изучаване на чужди езици и извънкласни форми на обучние). 

За държавните училища обаче нещо не мога да преценя. Четох из форума, че ако не приемат детето в държавната занималня и нямаш на кого да го оставиш след училище - вариантът бил частна занимална за сумата от 180лв/месец (1620лв) + храна (360лв - да кажем 2лв.на ден) + транспорт (тук вече не мога да преценя - да кажем по 2лв. на ден или 360 лв общо) + извънкласни занимания (да кажем спорт, частни уроци или езикови курсове - 50 лв.на месец или 450 на година) ми се връзва близо 3 000лв.

Моля споделете, защото аз нещо не разбирам. Ако правилно смятам, то излиза, че разходите за държавното училище почти достигат частното  newsm78 Под частни имам предвид средностатистическите такива, а не "елитарните" училища.

Очаквам да се включат родители и от двете форми за обучение    bouquet