В какво се къпете и храните по време на почивките

  • 1 739
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 410
НИе до сега сме се къпали само в коритцето. Сега слагаме коритото на един стабилен стол, пълно с вода до горе и Борис вътре. Играе, цопа, пуска кранчетата на душа.
Пробвах със слушалката на душа, но го е страх и реве. На струята на душа( долу ) само съм му мила крачетата.
Септември ше ходим на море, та се чудя там в какво и как да го къпя.
И още, винаги до сега е хранен в столче, как ще го храня ? В количката ли да го фиксирам?
Мин. път си носихме стола за кола, та го ползвахме като столче за хранене, ама много багаж за влака пак!

Дайте идеи!

# 1
  • София
  • Мнения: 6 550
По съвет на педиатърката взех спирт 95% и ще излъскам с него мивката на бяната в хотела. Аз и вкъщи така ги къпя, когато не къпем косите. Моите вече стоят и прави затова изрично помолих за стая с баня без вана, а с поддушово корито и на душа също ще ги обливам (ама това при вас не върви. Пробвай да му заходиш с душа отзад т.е. да не го вижда, аз нмоите така ги свикнах. За храненето - млякото с биберон и гушнати, твърдите храни в количката, аз  храня едната тати другата Mr. Green, че нашата количка е от тези, в които бебетата са 1 зад друго. Вие сте вече големи може и седнал на някой пластмасов стол с облегалки, ако стои де  Twisted Evil.

# 2
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ние бяхме с кола и си носихме нейния леген. Хранихме я на плажа в количката или в стаята гушната в тати. Не че беше голямо хранене, но с 5-6 лъжички се омацваше все едно е изяла 5 бурканчета.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 289
Почиствам мивката в банята/на хотела/,постилам една хавлиена кърпа,пускам чешмата и го слагам вътре като му придържавм главичката-така се къпеме  bath1,а относно храненето-в количката! eat Misc Baby Bottle Joy

# 4
  • Мнения: 1 883
Защо не пробваш да се къпете в детски надуваем басеин.В метро се продават и са под 10 лева.Купи го по рано,преди да заминете на морето.Ако го хареса хем ще имате басеин на плажа,хем корито в хотела.Малко е неудобно, че ще трябва да си клекнала,но аз съм решила така да опитам.

# 5
  • Мнения: 827
Защо не пробваш да се къпете в детски надуваем басеин.В метро се продават и са под 10 лева.Купи го по рано,преди да заминете на морето.Ако го хареса хем ще имате басеин на плажа,хем корито в хотела.Малко е неудобно, че ще трябва да си клекнала,но аз съм решила така да опитам.
  newsm10 Виж ти, това е идея!

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 375
Преди месец и половина точно така процедирахме - с надуваем бадейн. Ако имате балкон, слагате го на масичката там и готово! Няма да се кляка. Или пък в стаята.

# 7
  • Мнения: 1 800
Къпането на мивката, храненето в количката.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Гледам, бебето ти на 1,5 г. Опитвай у дома на пода да го къпете, в банята. В някоъ по-малък леген, колкото да поседне, после пробвай с басейнче, което може да ползваш на почивката. А пробвали ли сте под душа? Първо му покажи няколко дни колко е интересно да се играе с вода в коритото, с играчки и канчето, да се плацика сам, поливай го, пусни малко душа, разни такива работи, да му харесва в банята и да несе уплаши от струята на душа. Окъпи се с него някоъ път, тоест намокрете се двамата, играйте. Може да свикне после да го окъпваш набързо така...
А зависи от почивката, ако сте за няколко дни, всеки ден ще го подмиваш оттук оттам, пък цялостно къпане ще проведете веднъж на 2-3 дни, някакви такива комбинации.. Импровизирай и не бой се.
Хранене в количката, даже напоследък там стои по-мирно, отколкото в стола.

# 9
  • Мнения: 827
За храненето в количката и аз съм съгласна. Когато бяхме на море, точно така го хранех с пюретата.

# 10
  • Мнения: 6 315
Къпехме го с нас под душа. Мисля, че гушнат няма да се страхува. Йоан свикна от морето и като се върнахме продължихме да се къпем с душ.

Хранех го предимно в количката.

# 11
  • Мнения: 410
Защо не пробваш да се къпете в детски надуваем басеин.В метро се продават и са под 10 лева.Купи го по рано,преди да заминете на морето.Ако го хареса хем ще имате басеин на плажа,хем корито в хотела.Малко е неудобно, че ще трябва да си клекнала,но аз съм решила така да опитам.

I az taka си мисля за басейна. От душа реве та се къса.
И за храненето вероятно в количката.  Основно ме притеснява да не откаже после в стола.

Явно не са много вариантите.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 544
Защо не пробваш да се къпете в детски надуваем басеин.В метро се продават и са под 10 лева.
В Билла има по 3,50 и са малки и удобни. Ад къпя Вики така: http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?AlbumId=20747&UserId=4240
Важното е да има подлажка и повече патенца и риби. Вади ги и ги слага в канчето по 30 пъти. Един бойлер вече не и стига Grinning

# 13
  • Мнения: 410
Защо не пробваш да се къпете в детски надуваем басеин.В метро се продават и са под 10 лева.
В Билла има по 3,50 и са малки и удобни. Ад къпя Вики така: http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?AlbumId=20747&UserId=4240
Важното е да има подлажка и повече патенца и риби. Вади ги и ги слага в канчето по 30 пъти. Един бойлер вече не и стига Grinning
И ние се заливаме със същото канче! И имаме цял набор кофички и патета, но във вана/корито. Страх ни е от душа! Успях вчера поне да го измия, без главата, пак гол целия , на чучура отдолу.

# 14
  • Мнения: 458
Къпехме го под душа, а за храненето слагах го на стол като нас, но плътно прилепнал към масата

Общи условия

Активация на акаунт