За захранването, коликите и запека

  • 861
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 621
След 2 дена сина ми навършва 4 месеца, бях решила да изчакам със захранването още месец, месец и половина, обаче малкия е със запек и все още има колики.На АМ сме още от раждането, само веднъж изяде 30-тина мл кърма. От много майки съм чувала /така беше и с племенника ми/, че след като са захранили децата си, проблема със запека е изчезнал и коликите също. Ако съм сигурна че и с нас ще стане така мисля да захраня по-рано след около 10-тина дена. Та сега пред мен е дилемата да захраня ли на 4.5 месеца или да изчакам да навършим 6. Как беше с вашите дечица

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
А педиатъра какво казва по въпроса? Може би трябва да смениш АМ, а не да захранваш. На мен лекаря ми каза точно обратното, че всяка нова храна затруднява храносмилането и може да се появят проблеми. Аз захраних на 5 месеца и няолко дни и на детето се появиха колики, точно от новата храна. И до сега, понякога от някои нови храни, стомаха му става неспокоен. А преди това с колики не е имал проблеми. Моя съвет е, ако захранваш поне да дадеш оризова каша или зеленчуково пюре, тъй като риска от колики при соковете и плодовите пюрета бил по-голям.

# 2
  • Мнения: 3 621
Аз сок така или иначе няма да давам още дълго време. За оризовата каша също не съм сигурна дали е добър вариант, нали ориза запича  newsm78
Иначе това със смяната на АМ мляко вече сме го пробвали, в началото имаше ефект, после пак се върнаха и запека и коликите
Колкото до педиатърката , ако слушах едната още преди месец и половина трябваше да дам сок, а другата ме съветва да започна да захранвам на 4.5 месеца. И тя смята че проблемите ще се разрешат след като захраня

# 3
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Има такива дечица, които лесно се запичат. Само че, както Станислава ти е казала, ранното захранване едва ли ще помогне, даже може би ще влоши проблема, откъм колики, а за запека не се знае дали ще помогне. Много бебета се запичат именно след като са захранени.

Съвета ми е да изчакаш със захранването поне до 5 месеца, като между часовете на хранене предлагаш на бебето вода. Понякога липсата на повече течности е причината за запека. Освен това, за да стимулираш перисталтиката на червата може да му правиш гимнастика с крачетата все едно кара колело и да му масажираш коремчето в кръг по посока на часовниковата стрелка.

# 4
  • Мнения: X
Изчакай със захранването до навършването на 5м.

# 5
  • Мнения: 15 379
Изчакай поне до 5-ти месец. Наличието на колики говори, че детето още не е готово за захранване.
Оризовата каша в общия случай запича, така че ти ще избереш с плод или зеленчук да захраниш, ако изключиш варианта кашата да е първата храна, различна от АМ.

# 6
  • Мнения: 6 712
Аз захраних седмица преди да стане бебка на 5 м. Почнах с картоф, морков и тиква. Морковът веднага я запече, добре че включих тиква. Плодовете не ги започнах веднага, което отчитам като грешка, защото започна да се запича много. Когато въведох глутенът (края на 6ти месец), започна да се изхожда нормално. Вода предлагам от 1-2 месечна възраст.

# 7
  • Мнения: 2 495
Нефертити, изчакай още малко-нека поне да стане на 5 месеца и започвайте пюретата.За запека,аз го лекувам с Дуфалак, пробвай и ти-почти веднага Радо ми е акал.
П.С.Липсваш в темата, драсни някой ред  Hug

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


             Захраних на 5,5 месеца, въпреки че педиатърките ми казаха, че може и по-рано.Започнах с каши и зеленчукови пюрета.Плодово не посмях да дам заради коликите.Знам как връщат и засилват колики от големия ми син.Въпреки всичко Калин имаше колики точно до деня в който навърши 9 месеца.След това започнах да му давам пресни плодове.На твое място бих започнаха да захранвам след месец, без това се мъчи с колики, не рискувай.

# 9
  • България
  • Мнения: 757
И ние имахме колики по-дълго време,но аз захраних още четвъртия с картофено пюренце.Виж,обаче ние нямахме проблем със запек.Нищо не пречи да му дадеш да опитва вече,а проблемния корем ще отмине дали по-рано,дали по-късно...

# 10
  • Мнения: 174
Здравей,
Моето бебче също беше с зверски колики до много късно /почти 6.5 месеца/, а сега продължава понякога да има болезнени газове, дори имаше период, когато беше почти всяка вечер и направо се бях видяла в чудо.Та мисля, че захранването няма да оправи коликите, но така или иначе с времето ще отминат.Относно това дали да захраниш бих те посъветвала да изчакаш до 5 навършени месеца.Аз започнах на около 5.5 месеца със зеленчук, после включих плодовите пюрета, кашите, месото, глутена и т.н.Карах /и продължавам така/ много бавно и внимателно със захранването.Доста от нещата включвах много след възможната възраст /напр.жълтък дадох на 10.5 месеца, сок въобще не съм давала/.Толкова ме притесняваше това захранване, че изчетох сумати материали.Запек имахме, когато бяхме на Фризо първите три месеца и след това сама си го смених и проблема се оправи.Сега вече и да се появи инцидентно с определена храна го оправям с плодови пюрета.Предлагам вода редовно на бебка от самото начало.Дано съм успяла накратко да ти помогна в разрешаването на дилемата PeaceАко имаш въпроси насреща съм

# 11
  • Мнения: 764
Аз захраних към 4,5-5 м, именно защото синът ми имаше запек. От края на 3-я и началото на 4-я, започнах да му давам на гладно по няколко лъжички прясно смляна круша - действаше много добре. Но така ми беше казала и педито. А колики си имаше до към средата на 5-я м., но не бяха силни и се появяваха рядко.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 185
Според мен всяка нова храна се отразява на коремчето! В нашия случай запичаше всичко различно от мляко! Запека на сина ми отмина сам на около 5 месечна възраст! Под запек разбирам едно твърдо изхождане на 48 часа!

Общи условия

Активация на акаунт