Вярно ли е, че само децата могат да се научат да плуват?

  • 2 912
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 284
Вярно ли е, че само децата могат да се научат да плуват?

Открай време искам да се запиша на уроци, но има ли смисъл, как мислите? Crazy
Познавам 2 момичета, едната от които се е научила на 19, другата на 23, но мен близките ме обезкуражават #Cussing out

И все пак да питам има ли и други ентусиастки като мен Flutter

Последна редакция: чт, 04 юни 2009, 18:39 от doby80

# 1
  • Мнения: 593
Има.
И аз не мога да плувам, затова ми стана много интересно заглавието на темата...

Като че ли имам страх от водата, но смятам, че това умение може само да ми бъде полезно.
Записвам се, за да следя.

# 2
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 818
не, не е вярно!
Успех в начинанието  bouquet 

# 3
  • София
  • Мнения: 221
аз се научих на 35, значи  не е вярно Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 3 064
Не е вярно, разбира се! С повече мерак и по-малко страх и си готова.
Предимството на децата е, че не ги е страх, това важи и за ските и за какво ли не.

# 5
  • Мнения: 2 388
Не е вярно. Преди две години, един спасител ме научи да плувам прилично. Бях на 26 г.

# 6
  • София
  • Мнения: 11 894
Естествено, че не е вярно. Аз научих майка ми да плува, когато беше на около 35. Има и много други, които се научават, стига да не изпитват панически ужас от вода. Дори и тогава е най- добре да опитат поне да преодолеят страха. Майка ми все още се шашка, когато няма дъно, но само в морето. В басейн е по- смела. Mr. Green

# 7
  • Мнения: 2 388
Майка ми все още се шашка, когато няма дъно, но само в морето. В басейн е по- смела. Mr. Green

Аз също, но плувам прилични разстояния, успоредно на брега. bowuu

# 8
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Не е вярно. Научих се да плувам на 32.
Мъжът ми ме научи. Това, което бих казала е, че се научих, когато се пуснах от него.
Защото и преди съм искала да се науча, но влизайки в басейн или морето, се държах точно като удавник за него и всъщност нищо не научавах. Е, един ден той не влезе във водата, нямаше за какво да се държа и направих голям напредък.
Сега мога бруст и кроул, не съм бърза, но си топя главата и дишам правилно, мъж ми е тренирал плуване едно време и държеше да се науча хубаво.
П.П. учителката ни по физическо в училище казваше, че се е научила да плува във ВИФ на 20-тина години.
Важното е ти да искаш.
В басейна съм виждала и по-възрастни хора да се учат.

# 9
  • Мнения: 1 284
Ауу момичета, как ме окуражихте:)) Crazy
Направо много се радвам, че явно имам шанс Mr. Green


Аз не искам много - само да не потъвам дето се вика. Пък каквото науча отгоре - още по-добре Joy
И сега като ме амбицирахте имам още повече смелост  bouquet

Само се надявам да не ме бутнат в дълбокото нарочно Blush

# 10
  • Мнения: 1 424
не, не е вярно!
Успех в начинанието  bouquet 
Peace

# 11
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ако нямаш страх, няма проблем.
Ако имаш - сега му е времето Wink

Научих се на около 16-17 след като бях преживяла два нещастни случая - и двата аз под вода повече от необходимото за да не ме страх... Отидох при треньор и се записах на уроци. Първо наборихме страха по елементарен начин - издишване във водата. После всичко си идва на мястото. Ако се учите сами първо се научете да се отпускате във водата, за предпочитане в морето че е по-лесно. Когато добиете усещането, че потапянето е по-трудно от изплуването няма какво да ви спре. Иначе  е по-лесно да се учи човек в басейн, че няма вълна Wink

# 12
  • Мнения: 183
Според мен не е вярно,човек ако има желание и не го е страх и на 60 ще се научи. Аз обаче не съм от тези-от бебе имам страх от водата и дори за секунда ако не усещам дъното и изпадам в паника и не веднъж ми се е случвало да съм на път да се удавя във вода стигаща ми до глезените.

# 13
  • Мнения: 4 585
Бебетата се научават най-лесно. на два - три дни.
По принцип абсолютно всички бозайници плуват щом прогледат, само човек се опитва да се удави.

# 14
  • Мнения: 81
Не е вярно.

Ако не гониш високи спортни постижения,никога не е късно да се научиш.
Най-добре е обучението да се проведе от опитен треньор,за да се избегне заучаване на неправилни техники,а оттам контузии(виждала съм доста брутални случаи  Shocked ).

Моят треньор дава уроци на една 60 год. жена,доста добре се справя.

Общи условия

Активация на акаунт