Ако всеки .....

  • 2 805
  • 46
  •   1
Отговори
се грижеше повече за самия себе си отколкото за другите , щеше ли да има много по малко нещастни хора ?Вие как мислите ?

# 1
Ами да ти кажа, има нещо логично тук. Защото в момента имам адски близък човек, който има голям проблем. Отразява му се зле, аз настоявам да не му пука, да се погрижи за себе си, но.. нейсе. Покрай него и аз страдам, защото тревогата ми е огромна. Така че, респективно от тази ситуация си права в някакъв смисъл. Не знам дали другите мислят така.  newsm78

# 2
  • Мнения: 2 448
Не мисля. Понякога щастието е точно в грижата за друг, както и в това, да усещаш, че си обичан и че можеш да разчиташ на някого.

# 3
  • на изток от рая
  • Мнения: 441
Ами, Паси го е казала.  Grinning

# 4
  • Мнения: 158
Интересна тема, и много близко до мен от известно време и аз така се чудя, аз самата се разкъсвам, и при мен става както Паси е казала. Понякога искам дори да се погрижа за себе си, и е така да се направя на перде, ама не става. Труден въпрос  Thinking

Междудругото винаги, ми е интересно да чета мненията на Паси, AGAPH и Китана. А аватарите винаги са ви готини. Странно как един човек, може да ти стане много симпатичен виртуално, само чрез компютъра  Simple Smile

# 5
А докато се грижим за другите , не пренебрегваме ли себе си ?Някой даже и се жертват . Пък след това не бил живота който са си представяли ....

# 6
Ами виж, аз често поставям чуждото добруване над моето. Но е много объркано ако се замислиш. От една страна за мен лично щастието на близките ми хора е по- важно от моето, защото когато при тях всичко е наред, аз съм спокойна. Но, както вече казах, ако всички мислят като мен и поставят чуждото добруване над своето излиза, че аз трябва да се грижа първо за себе си, че да са щастливи моите близки и те да не се тревожат за мен. Не знам дали ще ме разберете, понеже криво го обясних.  newsm78

# 7
  • Мнения: 70
ако сам не се грижиш за себе си, няма как да очакваш и искаш другите да го правят вместо и за теб. пък и самосъхранението е вменено на човека от хиляди години

# 8
  • Мнения: 2 448
А докато се грижим за другите , не пренебрегваме ли себе си ?Някой даже и се жертват . Пък след това не бил живота който са си представяли ....

Ами за добро или за зло, хората сме социални създания. Много малко са абсолютните егоисти, които са си самодостатъчни.
Разбира се, че понякога сме поставени през избор аз или друг човек, но ако това е някой когото обичаме, "жертвата" не тежи толкова.
Ако само едностранно даваме, без никой да ни обича, би било тежко, но дори и тогава само грижейки се за себе си поне аз не бих била щастлива.
Да усетиш нечия любов, да усмихнеш някого, това е много повече ...

# 9
  • София
  • Мнения: 15 910
Жертвам се единствено за дъщеря ми.
А  и трябва да се грижа за себе си, за да съм здрава физически и психически. Момичето има нужда от  здрава майка.

# 10
  • Мнения: 1 168
Не мисля. Понякога щастието е точно в грижата за друг, както и в това, да усещаш, че си обичан и че можеш да разчиташ на някого.

bowuu

Ако всеки ..... се грижеше повече за самия себе си отколкото за другите, щеше да има много повече самотни хора. Аз бих се чувствала нещастна.

# 11
Не става въпрос за чист егоизъм . Хората който могат да се грижат добре за себе си са  психически много по-уравновесени, докато хората  за който се грижат  се чувстват постоянно под нечий натиск, преследват ги различни страхове, депресии и недоволства.Много по лабилни са . И от тук всички нещастия .......

# 12
  • Мнения: 2 448
Ти за някакви болни хора ли говориш? Не познавам някой, който нонстоп да е под нечии грижи, освен децата.  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 194
Нв разбирам въпроса.

Сега, като прочетох Хули, се присъединявам към отговорът и.

Последна редакция: чт, 04 юни 2009, 22:25 от К-А-М

# 14
  • София
  • Мнения: 5 074
Ако всеки се грижи само за себе си, ще има много повече нещастни хора.
Този , който се грижи само за себе си е съвършен егоист.
На тези хора  трябва да им се отнеме  възможността да създават семейства.
Така разбрах въпроса и отговорих  Peace

Общи условия

Активация на акаунт