БЕТА – ХЕМОЛИТИЧНИ СТРЕПТОКОКИ - ново питане

  • 14 011
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 181
Днес излезе резултата от гърления секрет на малкия. Изолирани са БЕТА – ХЕМОЛИТИЧНИ СТРЕПТОКОКИ - ГРУПА А /Str. pyogenes/. Утре съм при личната, но ми е притеснено сега. Не намирам особено инфо в нета за този Str. pyogenes. Ако някой знае нещо, моля да сподели.

Последна редакция: пт, 05 юни 2009, 10:34 от Кара

# 1
  • Мнения: 1 428
Да е било в контакт скоро детето ти с болни от скарлатина?
Питам те ,защото когато се изолира такъв стрептокок на дъщеря ми и трите пъти беше болна от скарлатина. Това е бактерията , която причинява скарлатината и първо засяга гърлото.

# 2
  • Мнения: 1 181
ами незнам  Thinking по принцип по филиалите на градината има скарлатина, но незнам в тяхната група... не са казвали да има.

# 3
  • Мнения: 1 428
Какво лечение ви казаха да предприемете?

# 4
  • Мнения: 1 181
утре ще ходим при лекарката. Има направена антибиограма. Ще видим какво ще каже. Мен ме притеснява това, че той от много време е с подути сливици. Преди постоянно правеше ангини, след това ангините спряха, но сливиците останаха подути. Това е първият гърлен секрет който правим, кой знае от кога е този стрептокок. Може да е от сега, а може и отдавна да го влачи.
А относно скарлатината незнам, той обриви няма, гной по сливиците също и температура не е вдигал.

# 5
  • Мнения: 1 181
имам нов въпрос. Ходих при лекарката. След като разгледа антибиограмата изписа Клацид, тъй като Павел е алергичен към АБ от цефалоспориновата група. Аз минах после през аптеката и жената каза, че клацида бил от групата на еритраните. Обаче сега като гледам антибиограмата пише, че стрептокока е резистентен към Еритран. И сега какво? Да му давам ли тоя клацид или да не го тровя излишно ако наистина е от еритрановата група и няма да подейства  Rolling Eyes

Penicillin      S
   
 Amoxicilline      S
  ( Amopen;Ospamox ) 
 
 Azlocillin *
 
 Amoxicillin-Acidum clavulanicum     S
  ( Augmentin; Moxiclav; Amoksiklav; Curam)
 
 Ampicilline-sulbactan *
 
 Cefuroxime     S
  ( Zinnat;Zinacef )
 
 Ceftazidime     S
  ( Fortum )
 
 Amikacin *
  ( Amikin )
 
 Gentamycin     S
   
 Doxycyclin     R
  ( Vibramycine )
 
 Erythromycine     R
  ( Erythran )
 
 Ciprofloxacin      S
 
 

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
имам нов въпрос. Ходих при лекарката. След като разгледа антибиограмата изписа Клацид, тъй като Павел е алергичен към АБ от цефалоспориновата група. Аз минах после през аптеката и жената каза, че клацида бил от групата на еритраните. Обаче сега като гледам антибиограмата пише, че стрептокока е резистентен към Еритран. И сега какво? Да му давам ли тоя клацид или да не го тровя излишно ако наистина е от еритрановата група и няма да подейства  Rolling Eyes

Клацид е от групата на макролидите. Не знам дали макролиди и еритрани са едно и също - едва ли  Thinking
Детето ти е със скарлатина, видно от гърления секрет. Скарлатина се лекува или с пеницилинови или в краен случай с антибиотици от групата на макролидите, т.е. от гледна точна на правилен антибиотик, можеш да го лекуваш с Клацид. Остава само да си сигурна, че макролиди и еритрани не са едно и също.
Консултирай се и с друг лекар за по-сигурно или попитай Birdie тук във форума.

# 7
  • Мнения: 8 585
Находката задължително се лекува-това е опасен Стрептокок.
Лечението е минимум 10 дена с контролни две посявки->> на 3 ден и седмица след приключване на лечението.
Аугментин е подходящ, ако детето не е алергично към него. Понякога има кръстосана чувствителност цефалоспорини-Амоксицилин.
Зинат (Зинадол) обаче е най-добрият избор в случая-преценете... .

Кларицид е неудачен избор в случая.

# 8
  • Мнения: 1 181
Благодаря Birdie! Май няма да го дам тоя Клацид.

# 9
  • Мнения: 1 428
Дъщеря ми последния път пи Аугментин и ги изтрепахме гадовете./дано не е пак само временно/
Не съм съгласна , че Зината е подходящ за този случай. Казвам го от опит, защото при дъщеря ми,когато лекувахме първата скарлатина не подейства хич и от единици стрептококи след десетдневно лечение със Зинат в находката вече имаше масово Str. pyogenes.
Тогава инфекционист ни каза, че никога не изписва този антибиотик, затото в случаи като нашия няма ефект.

# 10
  • Мнения: 8 585
Това не е вярно.
Всичко зависи от изначалната антибиограма-ако не сте правили такава, може би в началото Стрептокока да е бил нечувствителен към Зинат. И затова да сте го дали "на сляпо". Понякога е чувствителен, но не резултатен-затова се правят и контролни посявки на 3 ден от вземането му (каквито Вие не сте направили, сигурен съм).

Освен това, ако след приключване на Зинат-а детето е отново посещавало градина, къдете е пълно със Стрептокок, ре-заразата е неизбежна. Но Зинат не е виновен за това.

От тези Ваши грешни подходи не значи че Зинат не е подходящ.

# 11
  • Мнения: 1 428
пишеше в антибиограмата за Зината , че е подходящ, но уви.
Имам и втори неуспешен опит на лечение на бронхит със зинат, който премина в пневмония.Това тотално ме убеди, че Зината е безполезен антибиотик и никога не бих го дала вече.

Общи условия

Активация на акаунт