дърпа се от гърдата...?

  • 828
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, момичета. Имам проблем, за който нямам обяснение и се надявам вие да ми помогнете. Имам дъшеричка на месец и осем дни (6 седмици), с която до преди два дни се кърмихме успешно. За съжаление обаче от 2 дни те засуква за минута - две, след което започва да плаче и нервничи и да се дърпа от гърдата.В началото си помислих, че нямам мляко но това не е така.Преди малко дори се стичаше по нея, а тя не искаше да яде.В редките случаи в които не пищи и не се дърпа-просто заспива.Толкова много плаче и се дърпа, че дори се засинява.После става неспокойна и не мога да я успокоя с часове. ДОри след като я нахраня с шише продължава да мрънка и да е недоволна.същевремено връща -понякога връща кърмата а друг пут нещо наподобяващо пресечена кърма (сякаш престояла от предното хранене). Някой има ли обяснение защо се дърпа от гърдите ми, при положение че имам достатърчно мляко според мен (изцеждам след нея). Като цяло поведението и се промени коренно за 2 дни. Някои има ли обяснение? Къде да търся при1ината за отказите да яде от гърда и превъзбуденото и поведение? Надявам се на съвет...Да я насилвам ли да яде от гърда или да я храня от шише, за да не остане гладна?
П.С. Има ли консултанти по кърменето от Пловдив?

# 1
  • Мнения: 2 521
Май ти стачкува момата Simple Smileи вероятно има и колики щом си мрънка и след като я нахраниш с шише.За коликите-капки,а за кърменето пробвай да я кърмиш полузаспала.Когато се унасят бебетата инстинктивно засукват.
Не се притеснявай Winkпочти всички бебета минават този период.Обади се на педиатъра да я прегледа и да изпише капки за коликите.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 249
Здравей. Наистина е много фрустриращо когато бебенцето откаже да суче. Хубавото е, че има какво да се направи, както и че в Пловдив със сигурност има а кой да се конултираш - Бу е Ла Лече Лидер (както и модератор на този форум) и е точно в Пловдив Simple Smile. Можеш да й изпратиш лично съобщение, ако не види темата.

Казваш, че се изцеждаш след кърмене и че имаш много кърма, както и че бебето е неспокойно като цяло и връща. Понякога бебетата реагират по подобен начин на силната струя на млякото - не могат да й наваксат и се дразнят(а една от причините е именно повечето мляко). Затова можеш да опиташ да изцедиш част от млякото преди кърмене, както и да опиташ пози, при които бебето е по-изправено:


А как е наддаването досега и какъв е цвета на изпражненията?

Също така можеш да опиташ да я кърмиш както при кърмаческа стачка - полузаспала, когато още не е разсънена, да се опиташ да я кърмиш ходейки, като я полюшваш, пружинираш на леглото, взатъмнено и тихо помещение.
Можеш да погледнеш тези 2 статии:
Кърмаческа стачка
Кърмаческа стачка: когато бебето казва “НЕ”

# 3
  • Мнения: 4
Благодаря ви момичета за бързите и адекватни отговори. Мисля, че наистина имаме колики, понеже не се успокоява след хранене и като поставя ръка на коремчето и усещам леки спазми. ДНес яде и от двете гърди, но пак повърна. Вероятно наистина кърмата ми е със силна струя или пък я храня прекалено легнала. Iva D благодаря за снимките - ще пробвамнякоя от позите.
ДОколкото знам коликите са предимно вечер, а ние сме нервни и през деня, не толкова колкото вечерта, разбира се. Вашите бебчета имаха ли клики и как се справяхте с тях?

Иначе с наддаване сме добре - за 35 дни качи 1 кг.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 249
fotini, забравих да питам - казваш, че се изцеждаш, но това след всяко кърмене ли или е било спорадично? Понеже редовно изцеждане може да доведе до хиперлактация и ако това е случаят при теб, трябва да се обърне внимание.
Поздрави Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4
Iva D цедя се почти след всяко кърмене, като понякога изцеждам едва 10 мл, а друг път 40-60. Кърмя първо от едната около 10 мин, а после от другата около 5 мин - това по съвет на педито. Поправи ме ако считаш, че не е правилно. Току що я накърмих и отново не искаше - плаче, почервенява и се дърпа от гърдата. Реших да не я мъча и я оставих.Та сука едва 5 мин. Сега баба и я носи на ръце и тя е по-спокойна.Иначе плаче. Дадох и капки колииф, но не вийдам резултат...

# 6
  • София
  • Мнения: 2 249
fotini, наистина не е добре да се изцеждаш след кърмене, защото реално започваш да произвеждаш повече отколкото имаш необходимост. Тогава увеличеният обем се отразява със силна струя, поемане на повече въздух от бебето и на по-богато на лактоза мляко, което дразни и коремчето на бебето. Другата страна на въпроса е, че бебето се дразни. Не мога да преценя обаче дали е възможно да спреш изведнъж с изцеждането, понеже може да започне да се получава препълване на гърдите със съответните рискове от запушване. Затова ти предлагам да опиташ да не изцеждаш след едно кърмене и да видиш как ще си при следващото и доколко гърдите ти ще са пълни. Ако са много пълни, изцеди мъничко, колкото да ги облекчиш, а и бебенцето да не се дразни от силната струя. Също така опитай в продължение на 3 часа да кърмиш само от едната гърда, след това в следващите 3 от другата (нали кърмиш на поискване?). Но пиши как са ти гърдите, защото може да се наложи по-плавно намаляване на изцеждането.

# 7
  • Мнения: 4
Здрасти Iva D. Предполагам, че наистина съм си докарала хиперлактация  Sad Изцеждам към 200-2500 мл за денонощие, които замразявам.Храня пре около 3-4 часа, когато ббка се сабуди и иска. Ще последвам съвета ти да храня само от едната гърда в период от 3 часа, а другата да изцеждам ли? Тази от която съм хранила да доизцеждам ли?
Снощи се свързах с педито и тя каза, че може да имам запушен канал или както ти казваш да тече много и бебка да не смогва и да се дави. Препоръча да я храня от шише 24 часа, а за коликите предписа саб симплекс. Нахраних я от шише само преди лягане и яде добре - около 90 мл.Не искаше повече и повърна малко.Саб симплекса обаче не подеиства и се наложи да и дам колиеф и още 20 мл кърма. След 1 час мъчения заспа. Унася се в ръцете ми, но като я оставя на легълце се разбужда и плаче. Наистина явно проблема е комбинация от колики и нещо с лактацията. Реших, че ще давам колиеф на всяко хранене следобед и вечер, за да не се мъчи бебка.Това обаче предполага да и давам 20 мл от шише и след това да я кърмя. Незная дали няма да свикне със шишиенцето,а за друг вариант не се сешам по който мога да и давам капките.
Още веднъж благодаря за компетентните съвети и желая на теб и семейството ти хубав уикенд

# 8
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
ДОри след като я нахраня с шише продължава да мрънка и да е недоволна.същевремено връща -понякога връща кърмата а друг пут нещо наподобяващо пресечена кърма (сякаш престояла от предното хранене). Някой има ли обяснение защо се дърпа от гърдите ми, при положение че имам достатърчно мляко според мен (изцеждам след нея). Като цяло поведението и се промени коренно за 2 дни. Някои има ли обяснение? Къде да търся при1ината за отказите да яде от гърда и превъзбуденото и поведение? Надявам се на съвет...Да я насилвам ли да яде от гърда или да я храня от шише, за да не остане гладна?
П.С. Има ли консултанти по кърменето от Пловдив?
Здравей!
Недей да даваш на бебенцето от шише, защото много лесно ще го отбиеш така, не знаеш колко бързо върви такъв процес. Много вероятно е да се дърпа затова, понеже от шишето много по-лесно се яде отколкото от гърда.
На нас по едно време ни се наложи да ядем безлактозно мляко и давах от шише, не знаеш колко беше трудно после отново да суче от гърда. И това за 3-4 дни...
За превъзбуденото поведение - може да са колики, все пак сте в тази възраст. Успяваш ли да я уригнеш - това също има създава дискомфорт.
Пробвай да кърмиш в спокойна обстановка, на тъмно и тихо, даже ако е нужно кожа до кожа, за да те усети бебенцето.

# 9
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
И още нещо.
20 мл кърма с капки колийф може да дадеш при добро желание и с лъжичка - количеството е малко, ще успееш.
 Само не отбивай детенце Praynig
Коликите при бебетата може да продължават до третия месец, не се предавай, успех ти желая! Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 2 249
fotini, за изцеждането - не, не изцеждаш втората гърда (може само, ако я усетиш много препълнена, но тогава съвсем леко, колкото да не ти е дискомфортно) А първата след края на кърменето също не доизцеждаш. Точно в това е идеята - кърмата да се регулира спрямо изсукването от бебето, защото в противен случай организмът се заблуждава, че има нужда от повече производство.
Важно е обаче да се наблюдава ситуацията отблизо, затова пиши как вървят нещата, за да могат да се вземат мерки навреме. Защото, ако количеството не е реално чак толкова много и нещата се регулират бързо, пак трябва се направят някои промени в мениджмънта.
Даването на кърмата изцяло с шише няма как да подпомогне кърменето и може да навреди. За колийфа - може да пробваш да ги даваш с лъжичка, пипета, спринцовка, но дори с шише не мисля, че 20мл ще са проблем.
За това, че когато я сложиш в легълцето плаче - нормално е, милите са свикнали толкова време в близък с мама контакт Heart Eyes. Не се притеснявай, че иска да я носиш често и гушкаш. Радвай й се. Много скоро това време ще отмине завинаги Simple Smile. Опитай просто да го направиш по-лесно - носи я в слинг, използвай, ако имаш помощници да я носят, кърми в легнала поза, оформи си кътове с книги, списания, където можеш да кърмиш ии просто гушкаш и същевременно да правиш други приятни неща.

Приятен уикенд и на теб Grinning

# 11
  • Мнения: 8
Мога да споделя моят опит, защото имахме много подобни проблеми и то до скоро. И при мен тече много и каналите са ми широки, та бебчо се давеше много в началото и плачеше, нервничеше и се принуждавах да дам шише. И до ден днешен от време на време му давам от шише, най-вече ако трябва да ходим някъде и искам да съм сигурна, че е хапнал добре, но съм внимавала ако 2 пъти яде от шише следващите два да са от гърда и нямам проблеми с отбиването. Относно давенето- цедене преди ядене и поза обратна на гравитацията, тоест ти облегната назад, аз бебчо връз теб- само това ми помогна, а и времето, бебетата растат и заякват бързо, просто малко търпение..
Относно заспиването- изхитрих го малкия- преди заспиване го хранех завит в пеленка и като свършим и той е заспал го слагах с нея в леглото така, че продължаваше да усеща топлина, а не хладните чаршафи и празното пространство. При нас това помогна много.
Успах и дано съм била полезна..

Общи условия

Активация на акаунт